Recepcja:
Godziny otwarcia:
Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne
Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.
Adres w Krakowie:
Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków
Dojazd:
Tramwaje nr 18, 22, 52.
Plastyka powiek górnych i dolnych to zabieg mający na celu wymodelowanie powiek, usunięcie nadmiaru wiotkiej skóry, a także wizualne odmłodzenie okolicy oka. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i poprzedzony jest znieczuleniem nasiękowym. Podczas zabiegu lekarz zaznacza markerem na skórze linie cięć, a następnie wycina wyznaczone fragmenty skóry. Zabieg może być wykonany metodą tradycyjnej chirurgii, czyli z użyciem skalpela lub przy pomocy noża laserowego. Ta druga metoda cechuje się większą precyzją i mniejszym krwawieniem. Potem lekarz zakłada szwy, zbliżając brzegi rany i łącząc je ze sobą. Za szwy zakładane są cieniutkie plasterki, a zdjęcie szwów następuje podczas wizyty kontrolnej, czyli po siedmiu-dziesięciu dniach od zabiegu. W ramach pozabiegowej pielęgnacji oczu można stosować krople nawilżające, a w razie wystąpienia dolegliwości bólowych – zastosować zimne okłady oraz zażywać leki przeciwbólowe dostępne bez recepty.
1
Plastyka powiek górnych wykonywana jest przede wszystkim w celu usunięcia nadmiary skóry na powiekach górnych. U niektórych osób taka nadmiarowa skóra jest cechą wrodzoną, ponadto wraz z wiekiem cienka skóra wokół oczu coraz bardziej traci elastyczność i dochodzi do osłabienia jej struktury. Skóra wokół oczu jest szczególnie podatna na te zmiany – jest dużo cieńsza, pozbawiona gruczołów łojowych, a także zawiera znacznie mniej podskórnej tkanki tłuszczowej.
Plastyka powiek górnych rozpoczyna się od zaznaczenia linii nacięć na powiece górnej. Dolny brzeg cięcia zawsze wyznaczany jest w załamaniu powieki, co znacznie zmniejsza widoczność blizny pozabiegowej. Następnie po ujęciu pęsetą nadmiaru skóry, wyznaczana jest górna linia cięcia. Linie te nakreślane są przy zamkniętej powiece dolnej i muszą być przeprowadzane w taki sposób, aby usunąć optymalną ilość nadmiaru skóry, umożliwiając całkowite zamknięcie oka. Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie znieczulenia miejscowego – dokonywana jest iniekcja lidokainy i artykainy działających znieczulająco oraz adrenaliny obkurczającej naczynka krwionośne i zmniejszającej krwawienie.
Nadmiar skóry i leżącego pod nią fragmentu mięśnia okrężnego oka usuwany jest zgodnie z wyznaczonymi liniami cięcia. Na koniec brzegi rany zbliża się do siebie i zszywa, a szwy zabezpiecza się opatrunkami paskowymi. Efektem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry, wymodelowanie powieki górnej, optyczne otworzenie oka i poprawa komfortu widzenia u osób, u których opadające powieki zasłaniały pole widzenia.
2
Plastyka powiek dolnych wykonywana jest przede wszystkim w celu usunięcia nadmiaru skóry pod oczami, sprzyjającego powstaniu tak zwanych worków pod oczami. Tego typu zmiany mogą pojawiać się wraz z wiekiem jako konsekwencja starzenia się skóry, jej ścieńczenia i wiotczenia. U niektórych osób występowanie worków pod oczami jest cechą osobniczą, uwarunkowaną genetycznie. Kolejnym wskazaniem jest występowanie przepukliny tłuszczowej.
Plastyka powiek dolnych – podobnie jak w przypadku zabiegu przeprowadzanego na powiekach górnych – rozpoczyna się od wyznaczenia linii cięcia. Górna linia przeprowadzana jest wzdłuż brzegu rzęsowego, a dolna – do kilku milimetrów poniżej linii górnej. Kolejnym etapem zabiegu jest wykonanie znieczulenia, redukującego odczucie bólu i zmniejszającego krwawienie podczas zabiegu. Nadmiar skóry usuwany jest zgodnie z wyznaczonymi liniami cięcia, a następnie zakładane są szwy pojedyncze lub szew ciągły i opatrunki paskowe.
Efekty zabiegu widoczne są po całkowitym wygojeniu się ran, co ma miejsce około 6 – 10 tygodni po zabiegu. Efektem operacji jest zredukowanie worków pod oczami, dzięki czemu okolica oka zostaje odmłodzona. Twarz zyskuje pogodny, wypoczęty wyraz. Skóra pod oczami jest bardziej napięta, wygładzeniu ulegają głębokie zmarszczki pod oczami. Skorygowany zostaje kształt oczu. Niekiedy postępujące fizjologicznie procesy starzenia sprawiają, że po kilku-kilkunastu latach konieczne jest powtórzenie zabiegu.
3
Przepuklina tłuszczowa to niepożądana zmiana zlokalizowana w obrębie powieki dolnej i odpowiedzialna za powstawanie worków pod oczami. Jest to jednak inny mechanizm, niż ten spowodowany wiotkością skóry. Przyczyną powstawania przepukliny tłuszczowej mogą być predyspozycje genetyczne, a także niezdrowy tryb życia – stres, niewłaściwie zbilansowana dieta oraz ekspozycja na słońce. Kumulowanie się tkanki tłuszczowej pod oczami prowadzi do uwypuklenia tej okolicy, rozciągnięcia skóry pod oczami i jej nasilonej wiotkości. Taka przepuklina tłuszczowa wyróżnia się tym, że po delikatnym naciśnięciu na gałkę oczną przepuklina uwydatnia się. W celu pozbycia się przepukliny tłuszczowej możliwe jest chirurgiczne usunięcie zmiany. Zabieg ten często łączony jest z plastyką powiek dolnych, gdy usunięciu poduszeczki tłuszczowej towarzyszy wycięcie nadmiaru skóry.
Usuwanie przepukliny tłuszczowej powieki dolnej polega na wykonaniu znieczulenia miejscowego i wykonaniu nacięcia na spojówce lub na skórze. Nacięcie spojówki prowadzone jest między powieką dolną a gałką oczną, dzięki czemu blizna pozabiegowa jest całkowicie niewidoczna. Z kolei cięcie na skórze wykonywane jest bezpośrednio pod linią rzęs. Po wykonaniu nacięcia dochodzi do usunięcia nadmiaru tłuszczu, a w razie potrzeby usuwany jest także nadmiar skóry pod oczami. Na koniec zakładane są szwy i plasterki. Efekt zabiegu można ocenić po całkowitym wygojeniu się obszaru zabiegowego, czyli po kilku tygodniach. Efektem jest wygładzenie skóry pod oczami, zredukowanie worków tłuszczowych i odmłodzenie okolicy oka.
U każdego efekty mogą być inne. Jest to zależne od naturalnej fizjonomii , zaawansowania procesu starzenia.
Serdecznie polecam!
Kiedyś zabiegi plastyki powiek wykonywane były wyłącznie z użyciem skalpela. Obecnie możliwe jest także wykorzystanie noża laserowego. Taki zabieg laserowej blefaroplastyki umożliwia znacznie bardziej precyzyjne działanie. Laser chirurgiczny CO2 pozwala operować z dokładnością do dziesiątych części milimetra, co ma szczególne znaczenie w przypadku wykonywania cięcia w obrębie delikatnych okolic oczu. Ponadto laser umożliwia operowanie tych miejsc w obrębie zagłębień powiek, które nie są dobrze dostępne dla skalpela. Ogromna precyzja cięcia i wykorzystanie bardzo wąskiej wiązki lasera przekładają się na powstanie znacznie mniejszej blizny, która – gdy ukryta jest w zagłębieniu powieki – jest całkowicie niewidoczna.
Kolejną korzyścią wynikającą z użycia noża laserowego zamiast tradycyjnego skalpela, jest szybsze gojenie się rany. Podczas wykonania laserowej plastyki powiek krwawienie występujące w miejscu nacięcia skóry jest mniejsze, gdyż światło lasera natychmiast zamyka uszkodzone naczynka krwionośne. Jest to możliwe dzięki zjawisku fotokoagulacji. Mniejszy jest obrzęk pozabiegowy i dolegliwości bólowe. Miejsca zabiegowe goją się znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych metod chirurgicznych z użyciem skalpela.
Zabieg plastyki powiek dolnych lub górnych rozpoczyna się od wykonania znieczulenia miejscowego, po czym lekarz wykonuje cięcia laserem na wyznaczonych liniach. Usuwany jest nadmiar skóry oraz zlokalizowany pod nią fragment mięśnia okrężnego oka. Następnie rana zszywana jest przy pomocy szwów pojedynczych lub śródskórnego szwu ciągłego. Blizny po zabiegu są niemal niewidoczne, gdyż są ukryte w naturalnych zagłębieniach powiek lub pod brzegiem rzęsowym. Po kilku tygodniach można ocenić ostateczny efekt plastyki powiek dolnych i górnych. Możliwe jest łączenie obu tych zabiegów lub wykonanie plastyki tylko w jednej lokalizacji (powieka górna lub powieka dolna).
Efektem plastyki powiek jest przywrócenie pożądanego kształtu powieki górnej i dolnej. W przypadku opadania powiek uzyskiwany jest efekt „otwarcia” oka, co wpływa korzystnie na jakość widzenia i sprawia, że oko wygląda młodziej i bardziej pogodnie. Plastyka powiek dolnych pozwala na zredukowanie nadmiaru skóry przyczyniającego się do powstania worków pod oczami. Ostatecznie możliwe jest spektakularne odmłodzenie okolicy oczu, uwidocznienie konturów oka, złagodzenie wyrazu twarzy, a także powiększenie pola widzenia. Efekt utrzymuje się przez kilka-kilkanaście lat, po czym możliwe jest powtórzenie zabiegu. Wynika to z faktu, że blefaroplastyka nie hamuje procesów starzenia się skóry wokół oczu i ponownie może dojść do pojawienia się wiotkości skóry i jej ścieńczenia.
Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.
24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.
Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.
Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z większą ilością siniaczków.
Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.
Po zabiegu powieki są opuchnięte, możliwe są też siniaki. Szwy zdejmowane są w 7-10 dobie po zabiegu. Powrót do pracy możliwy jest po 7-14 dniach, a pełna rekonwalescencja trwa od 6 do 12 tygodni. W trakcie gojenia prawie nie występują odczucia bólowe.
Przeciwwskazania do korekty powiek nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.
Nosicielstwo WZW B lub WZW C.
Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.
Cukrzyca.
Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.
Aktywna choroba nowotworowa.
Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.
Chemio i radioterapia.
Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.
Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.
Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.
Skłonność do keloidów.
Hemofilia.
Epilepsja.
Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!
Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.
Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.
Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.
Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.
W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.
Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.
Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.
Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne
Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.
Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków
Tramwaje nr 18, 22, 52.