+48 578 364 251

LASEROWE OBKURCZANIE POCHWY

Jak zwęzić pochwę? Zwężanie pochwy przy pomocy lasera to zabieg, na który decyduje się coraz większa rzesza kobiet. Najczęściej są to panie po porodzie siłami natury, ale także kobiety doświadczające postępującego wraz z wiekiem rozluźnienia mięśni pochwy. Dzięki wykonaniu szybkiego, niewymagającego znieczulenia zabiegu z wykorzystaniem lasera możliwe jest zwężenie i odmłodzenie pochwy.
Zabieg laserowego zwężania pochwy sprowadza się do oddziaływania wiązki lasera na ściany pochwy. Głowica lasera wprowadzana jest do pochwy, a emitowane przez laser światło podgrzewa tkanki, co jest odczuwalne jako delikatne ciepło. W efekcie oddziaływania lasera dochodzi do skrócenia włókien kolagenowych, ich pogrubienia i wzmocnienia. Przekłada się to na rekonstrukcję pochwy i zwężenie jej światła. Zabieg trwa około 20-30 minut i nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu nie jest odczuwalny ból, należy jedynie pamiętać, aby przez dwa tygodnie po zabiegu powstrzymać się od współżycia, intensywnej aktywności fizycznej czy gorących kąpieli oraz nosić wkładki, gdyż w trakcie gojenia mogą wystąpić intensywne upławy.

CZYM JEST ATROFIA TKANEK POCHWY?

Atrofia tkanek warg sromowych większych oraz pochwy to dość częsta przypadłość kobieca, której występowanie nasila się wraz z wiekiem. Zanik warg sromowych oraz wyściółki pochwy obserwowany jest przede wszystkim u dojrzałych kobiet wchodzących w okres menopauzy. Dochodzi wówczas do fizjologicznego spadku poziomu estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Receptory dla estrogenów zlokalizowane są m. in. w obrębie pochwy, warg sromowych, cewki moczowej czy pęcherza. Mniejszemu poziomowi tych hormonów towarzyszy spadek syntezy włókien kolagenowych. Manifestuje się to nie tylko pogorszeniem kondycji skóry na twarzy i szybciej zauważalnym starzeniem się, ale także zmianami w wyglądzie okolic intymnych.
Atrofia warg sromowych i pochwy prowadzi do stopniowego zaniku tkanek, i zmniejszenia ich objętości. Wpływa to negatywnie nie tylko na walory estetyczne, ale także na zanik ochrony przedsionka pochwy. Możliwe jest zatem częstsze występowanie podrażnień i stanów zapalnych. Atrofia pochwy sprowadza się do spadku grubości błony śluzowej, utraty jej elastyczności, a także zmniejszenia aktywności gruczołów. W konsekwencji pojawia się nadmierna suchość pochwy, sprzyjająca występowaniu bolesnych stosunków. Ponadto zachwiana zostaje delikatna równowaga pH pochwy, co zwiększa podatność na infekcje. Ostatecznie może dojść do zauważalnych zmian w wyglądzie warg sromowych większych, spadku libido, pieczenia i swędzenia okolic intymnych. Spadkowi poziomu estrogenów i atrofii okolic intymnych może nawet towarzyszyć nietrzymanie moczu. U niektórych kobiet dotkniętych takimi konsekwencjami menopauzy można zastosować hormonalną terapię zastępczą. Panie, które nie chcą lub nie mogą stosować takiej terapii, mogą zredukować negatywny wpływ menopauzy na okolice intymne stosując zabieg z użyciem lasera.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Zabieg poprzedzony jest konsultacją ginekologiczną. Następnie lekarz wprowadza głowicę lasera do pochwy i poddaje tkanki naświetlaniu, podczas którego czuć delikatne ciepło.

EFEKT

Efektem zastosowania lasera jest obkurczenie pochwy, zwężenie jej światła, wzmocnienie mięśni pochwy i dna miednicy, stymulacja śluzówki. Przekłada się to na poprawę jędrności i kondycji tkanek budujących ścianki pochwy. Efektem zabiegu jest zatem odczuwalne zwężenie pochwy, przekładające się na poprawę jakości życia seksualnego. Kolejną korzyścią jest poprawa stanu śluzówki pochwy i jej lepsze nawilżenie. Dzięki wzmocnieniu mięśni podtrzymujących pęcherz moczowy i cewkę moczową, możliwe jest zredukowanie problemu z nietrzymaniem moczu.
Efekty zauważalne są po około 4-6 tygodniach, a na ostateczny efekt warto poczekać około 3 miesięcy. Jeśli efekty nie są w pełni zadowalające, istnieje możliwość powtórzenia zabiegu. Efekty utrzymują się przez co najmniej dwa lata, a w celu ich podtrzymania warto wykonywać ćwiczenia mięśni Kegla.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Przed wizytą wykonaj posiew z pochwy.

Zabiegu nie można wykonywać w trakcie miesiączki, ani tydzień przed miesiączką.

REKONWALESCENCJA

Przez około 2-3 tygodnie wymagane jest noszenie wkładek, gdyż mogą pojawiać się silne upławy. Ze współżyciem należy wstrzymać się przez 2 do 4 tygodni.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do laserowego zwężania pochwy nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Miesiączka

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów. ​

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią.

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności