+48 578 364 251

LASEROWE LECZENIE NIETRZYMANIA MOCZU

Laser jest wykorzystywany w leczeniu nietrzymania moczu o rozmaitym podłożu. Działanie lasera sprowadza się do fototermicznego obkurczenia ścianek pochwy, co pozwala na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Zabieg jest prawie bezbolesny i wykazuje się bardzo wysoką skuteczność, a efekty mogą być długotrwałe.
Nietrzymanie moczu to problem dotykający kobiet w różnym wieku. U młodych pań najczęściej jest konsekwencją przebytej ciąży i porodu, a u bardziej dojrzałych kobiet może towarzyszyć okresowi menopauzy. Laserowe leczenie nietrzymania moczu to częsta procedura wykonywana w ginekologii estetycznej. Zabieg polega na wprowadzeniu głowicy lasera do pochwy, dzięki czemu wiązka lasera oddziałuje na ścianki pochwy. Dzięki zjawisku fototermicznemu dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych i wzmocnienia ścianek pochwy. Zabieg trwa około 30 minut i jest bezbolesny, nie wymaga hospitalizacji czy ciężkiej rekonwalescencji, wskazane jest jedynie unikanie stosunków seksualnych przez miesiąc po zabiegu, w tym czasie mogą występować też upławy.

JAKIE REZULTATY LECZENIA MOŻNA OSIĄGNĄĆ?

Wskazaniem do wykonania zabiegu laserem jest nietrzymanie moczu pojawiające się w rozmaitych sytuacjach – podczas śmiechu, kichania, uprawiania sportu czy stosunku seksualnego. Zabieg dedykowany jest także tym kobietom, u których pojawiają się problemy z uczuciem stałego parcia na pęcherz czy pieczenia podczas oddawania moczu. Ponadto laser sprawdza się u wszystkich kobiet po porodzie, gdyż wymagają one wzmocnienia mięśni miednicy mniejszej. Dzięki wykorzystaniu lasera w celu zredukowania problemu nietrzymania moczu możliwe jest wyeliminowanie tego wstydliwego problemu. Taka forma terapii jest bardzo skuteczna i nie wymaga stosowania farmakoterapii. Ponad 80% Pacjentek, które poddały się zabiegowi laserowemu jest zadowolona z efektów zabiegu i to dzięki jednorazowej terapii laserem. Dopochwowy laser oddziałuje na przednią ściankę pochwy, prowadząc do wzmocnienia mięśni podtrzymujących cewkę moczową i odpowiedzialnych za napięcie jej ścianek. Zadowalający efekt zabiegu może pojawić się już po jednej wizycie w gabinecie. Dotyczy to przypadków lekkiego lub umiarkowanego nietrzymania moczu. Natomiast w przypadku zaawansowanego nietrzymania moczu jeden zabieg może nie wystarczyć. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zabieg można powtórzyć po upływie 30 dni.

Jak już wspomniano, ostateczny czas utrzymywania się efektów zależy od wielu czynników. Jeżeli po upływie kilku-kilkunastu miesięcy ponownie pojawi się problem z nietrzymaniem moczu, zabieg również można powtórzyć. Na pewno taka potrzeba może pojawić się po kolejnym porodzie. Terapia laserowa jest znacznie wygodniejsza i skuteczniejszą metoda leczenia nietrzymania moczu niż wszywanie siatek lub taśm podtrzymujących narządy. Ponadto laserowe leczenie nietrzymania moczu przynosi szereg innych korzyści – obkurcza ścianki pochwy, a u kobiet w okresie menopauzy może redukować takie dolegliwości jak nadmierna suchość pochwy, bolesne stosunki czy spadek elastyczności pochwy.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem dokonywane jest dokładne badanie ginekologiczne i omawiane są oczekiwane efekty.

EFEKT

Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem o wysokiej skuteczności. Pierwsze efekty pojawiają się po około miesiącu i wynikają ze wzmocnienia i uelastycznienia ścianek pochwy na drodze skrócenia włókien kolagenowych. Ponadto wzmocnieniu ulegają mięśnie dna miednicy i powięź, otaczająca ujście cewki moczowej. Oznacza to zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i utrzymywanie optymalnego napięcia mięśni otaczających cewkę moczową. Dzięki temu możliwe jest zatrzymanie niekontrolowanego oddawania moczu.
Czas utrzymywania się efektu jest kwestią indywidualną. U młodych kobiet efekty mogą być odczuwalne do momentu kolejnego porodu lub przez około sześć miesięcy do dwóch lat. W przypadku kobiet w okresie menopauzy, które stosują hormonalną terapię zastępczą, efekty laserowego leczenia nietrzymania moczu mogą być trwałe.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

Nie może być wykonywany w trakcie miesiączki, ani tuż przed nią. Wymagana jest również aktualna cytologia i posiew z pochwy.

REKONWALESCENCJA

Rekonwalescencja jest łagodna. W jej trakcie Pacjent otrzymuje leki. Do około 2-3 tygodni występują obfite upławy z powodu regenerującej się śluzówki pochwy. Do współżycia można powrócić po około miesiącu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!​

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności