+48 578 364 251

LIPOTRANSFER I MAŁOINWAZYJNA LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA

Lipotransfer to procedura polegająca na pobraniu tkanki tłuszczowej od Pacjenta, odpowiednim jej przygotowaniu, a następnie przeszczepieniu jej w wybrane miejsce twarzy lub ciała. Dzięki zabiegowi możliwe jest usunięcie podwójnego podbródka, wymodelowanie rysów twarzy, wypełnienie zmarszczek, powiększenie obwodu penisa, a także rewitalizacja dłoni.
Lipofilling to bezoperacyjny zabieg umożliwiający modelowanie twarzy lub sylwetki. Istotą zabiegu jest autologiczny przeszczep tłuszczu własnego pobranego od pacjenta. Pobranie tkanki tłuszczowej wykonywane jest przy pomocy cienkiej kaniuli. Tłuszcz pozyskiwany jest z takich okolic ciała jak brzuch, uda czy kolana, po czym jest odpowiednio opracowywany. Pobrana tkanka tłuszczowa jest oczyszczana i wyodrębniane są z niej komórki tłuszczowe. Tak przygotowany materiał może zostać przeszczepiony w wybrane partie twarzy czy ciała. Zabieg trwa około 60-90 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Niewątpliwą zaletą wykorzystania własnej tkanki tłuszczowej jako wypełniacza jest fakt, że taki materiał biologiczny jest całkowicie bezpieczny, a jego stosowanie nie wiąże się z wystąpieniem reakcji alergicznych. Możliwe jest przeszczepienie znacznie większych objętości tłuszczu niż ma to miejsce w przypadku takich wypełniaczy jak kwas hialuronowy. I wreszcie – dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania tkanki tłuszczowej jest zawartość w niej komórek macierzystych, co doskonale wspomaga procesy regeneracyjne.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

JAKIE EFEKTY MOŻNA OSIĄGNĄĆ DZIĘKI LIPOTRANSFEROWI?

Tkanka tłuszczowa pobrana od Pacjenta może być wykorzystana w celu modelowania twarzy. Możliwe jest zmiękczenie ostrych rysów twarzy, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, nadanie policzkom pożądanego kształtu, a także wypełnienie okolic oczu. Autologiczny przeszczep tłuszczu własnego pozwala na kompleksowe odmłodzenie twarzy na drodze dodania jej objętości w określonych partiach. Przekłada się to na wymodelowanie odpowiedniego owalu, a także wygładzenie zmarszczek i zredukowanie wiotkości skóry. Doskonałe efekty odmładzająco-upiększające można osiągnąć dzięki zabiegowi wypełniania tłuszczem doliny łez. Wówczas efektem jest rozjaśnienie sińców pod oczami i odmłodzenie okolicy oczu. Przeszczep tłuszczu wykonany na dłonie pozwala na spektakularną poprawę ich wyglądu, redukując widoczność żył czy ścięgien.

Kolejnym zastosowaniem zabiegu lipofillingu jest powiększenie penisa autologicznym przeszczepem tłuszczu. Zabieg umożliwia zwiększenie obwodu prącia dzięki wstrzyknięciu komórek tłuszczowych, Cała procedura trwa około 60 minut i wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Wstrzykiwana pod skórę tkanka tłuszczowa jest dystrybuowana w taki sposób, aby zachować naturalny kształt prącia. Tłuszcz rozprowadzany jest równomiernie, nie powstają żadne nierówności czy zgrubienia. Zabieg umożliwia zwiększenie obwodu penisa nawet o 5-6 cm. Co najważniejsze – powiększenie penisa przeszczepem tłuszczu nie zaburza mechanizmów prowadzących do osiągnięcia i utrzymania erekcji. Efekty zabiegu utrzymują się do pięciu lat.
Autologiczne przeszczepy tłuszczu wykorzystywane są również w ginekologii estetycznej. Wypełnianie warg sromowych większych autologicznym przeszczepem tłuszczu to zabieg przywracający okolicom intymnym estetyczny wygląd. Wargi sromowe stają się pełniejsze, skóra jest bardziej napięta i nawilżona, wygląda młodziej. Ponadto efektem powiększania warg sromowych własnym tłuszczem poprawia jakość życia seksualnego. Zabieg lipotransferu może być wykonany nie tylko ze względów estetycznych, ale także u kobiet podatnych na urazy, otarcia czy infekcje intymne. Zabieg ten jest szczególnie polecany kobietom w okresie okołomenopauzalnym, gdy dochodzi do stopniowego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej i ścieńczenia skóry.

JAK DZIAŁA LIPOSUKCJA STRZYKAWKOWA?

Liposukcja strzykawkowa może być wykorzystana w celu zredukowania miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Dotyczy to szczególnie takich lokalizacji jak podbródek czy linia żuchwy. Inne możliwe lokalizacje zabiegu to np. okolica nad kolanami, wzgórek łonowy, ramiona, boczki czy uda. Tradycyjna liposukcja to odsysanie tłuszczu przy pomocy specjalnej pompy i tego typu zabieg pozwala na pozbycie się większych ilości tkanki tłuszczowej. Z kolei liposukcja strzykawkowa pozwala na zlikwidowanie niewielkich depozytów tłuszczu, takich jak podwójny podbródek i wykonywana jest z wykorzystaniem specjalnej strzykawki, co oznacza, że jest znacznie mniej inwazyjna.
Dzięki specjalnej kaniuli możliwe jest odsysanie komórek tłuszczowych bez ryzyka uszkodzenia okolicy zabiegowej. Wystarczy wykonać na skórze niewielkie, około dwumilimetrowe nacięcie i wprowadzić kaniulę, która generuje niewielkie podciśnienie i pozwala na odessanie tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – lekarz ostrzykuje najpierw okolicę poddawaną liposukcji preparatem znieczulającym i obkurczającym naczynia krwionośne. Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może powrócić do domu. Efekt zauważalny jest natychmiast po zabiegu, a na ostateczną ocenę należy poczekać do momentu, gdy zaniknie opuchlizna okolicy zabiegowej – może do trwać od 2 do 4 tygodni. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg i nie ma konieczności wykonywania ich większej ilości.

EFEKTY

Autologiczny przeszczep tłuszczu własnego to zabieg umożliwiający uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie. Po zabiegu możliwe jest wystąpienie obrzęku i zasinienia zarówno w miejscu liposukcji, jak i przeszczepu tłuszczu. Pierwsze efekty zaobserwować można już po kilku dniach, gdy ustępuje opuchlizna, a ostateczny efekt zabiegu widoczny jest po kilku miesiącach, gdy zajdzie pełna regeneracja okolicy zabiegowej, a 20-30% wszczepionego tłuszczu ulegnie wchłonięciu.
Zazwyczaj wystarczy jeden lub dwa zabiegi, a czas utrzymywania się efektów to wiele lat.
Przeszczepienie własnego tłuszczu umożliwia uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Dodatkową korzyścią jest odmłodzenie skóry, możliwe dzięki aktywności komórek macierzystych oraz pobudzaniu powstawania nowych naczyń krwionośnych. Takie zaawansowane procesy regeneracyjne pozwalają na kompleksową rewitalizację okolicy poddawanej zabiegowi.

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe. Lekarz najpierw podaje mieszankę rozpuszczającą tłuszcz i następnie odsysa go specjalną kaniulą. Jeżeli ma zostać wykonany przeszczep tłuszczu w inne miejsce, jest on poddawany najpierw procesowi obróbki w wirówce.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

REKONWALESCENCJA

Miejsce poddane zabiegowi może być posiniaczone, opuchnięte i bolesne przez okres około dwóch tygodni do miesiąca, w zależności od obszaru poddanego zabiegowi. W niektórych przypadkach konieczne jest noszenie opatrunków uciskowych i specjalne masaże.

PRZECIWWSKAZANIA

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Przyjmowanie leków sterydowych lub z grupy NLPZ.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności