+48 578 364 251

THERMOLIFTING

Termolifting to zabieg polegający na oddziaływaniu na skórę promieniowania podczerwonego. Pozwala to uzyskać efekt biostymulacji skóry i pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Skóra staje się młodsza, gęstsza, bardziej jędrna i wzmocniona. Zabieg można wykonać na skórze twarzy i ciała.
Wiotczenie twarzy podyktowane wiekiem wynika ze spadku elastyczności włókien kolagenowych, zmniejszenia gęstości skóry oraz działania sił grawitacji. Podobny mechanizm prowadzi do powstania zmarszczek, których uformowaniu sprzyjają dodatkowo ruchy mimiczne twarzy. Skóra na ciele staje się wiotka i mało jędrna. W ramach przeciwdziałania tym nieestetycznym zmianom starzeniowym warto skorzystać z zabiegu teermoliftingu. Polega on na działaniu na skórę promieniowaniem podczerwonym o długości fal 750- 1800 nm. Jednolite i stopniowe podgrzanie skóry właściwej do temperatury 65 stopni Celsjusza generuje efekt skurczu włókien kolagenowych i powrotu do ich wyjściowej długości. Ponadto fibroblasty stymulowane są do syntezy nowych włókien kolagenowych.
Termolifting wykonywany jest w celu poprawy owalu twarzy, spłycenia zmarszczek, ujędrniania twarzy, likwidacji bruzd nosowo-wargowych, obkurczania skóry na brzuchu po ciąży i porodzie, ujędrnienia ramion, ud oraz okolicy nad kolanami i profilaktyki utraty gęstości skóry lub utraty elastyczności.

JAKIE EFEKTY MOŻNA OSIĄGNĄĆ Z TERMOLIFTINGIEM?

Thermolifting  to bardzo uniwersalny zabieg o wszechstronnym zastosowaniu. Mogą go wykonać zarówno osoby, które zastanawiają się, jak usunąć chomiczki z twarzy, jak i osoby starające się wymodelować sylwetkę. Zabieg umożliwia przywrócenie jędrności skóry na każdym obszarze ciała, może być także stosowany w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej. Oddziaływanie na fizjologiczne sposoby regeneracji skóry, m. in. na pobudzenie syntezy włókien kolagenowych rzędu 30%, powoduje wzrost gęstości skóry. Thermolifting to niezwykle skuteczny zabieg odmładzający, przebiegający w trzech fazach:
W ciągu 48-72 godzin po zabiegu dochodzi do intensywnego mikrouszkodzenia termicznego skóry, co powoduje skurcz włókien kolagenowych i natychmiast zauważalny efekt wygładzenia skóry oraz poprawy owalu twarzy.
W okresie 3-4 tygodni po thermoliftingu dochodzi do stymulacji fibroblastów i wzmożonej syntezy włókien kolagenowych.
Ostatni etap to faza ponownego ukształtowania włókien kolagenowych ze wzrostem napięcia skóry.
Pełny rezultat zabiegu widoczny jest zatem po 3-6 miesiącach i utrzymuje się od roku do 2 lat. Zalecane jest wykonanie serii 3-6 zabiegów, powtarzanych z częstotliwością jednego zabiegu na 3-4 tygodnie. Profilaktycznie zabieg można wykonywać raz na rok-półtora roku. Takie kilkufazowe działanie zabiegu przekłada się na stopniowy i bardzo efektywny remodeling skóry, przebudowę jej struktury i zagęszczenie włókien kolagenowych. Wysoka skuteczność zabiegu oraz długotrwałe utrzymywanie się efektu thermoliftingu jest efektem intensywnego pobudzenia syntezy kolagenu. Dzięki temu gęstość skóry zwiększa się nawet o 30%, co zauważalnie poprawia jej strukturę i uelastycznia ją. Skóra jest bardziej napięta, drobne zmarszczki zostają wygładzone. Osiągnięty zostaje efekt liftingu bez skalpela, co jest efektem powstania gęstej siateczki włókien kolagenowo-elastynowych.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

TECHNOLOGIA

Termolifting to innowacyjna, niezwykle skuteczna i całkowicie nieinwazyjna technologia wykorzystująca światło podczerwone. Specjalna głowica ze szkła szafirowego emituje fale podczerwone o długości 750-1800 nm. Pozwala to na stopniowe i jednolite podgrzanie głębszych warstw skóry do temperatury 60-65 stopni. W efekcie wywołania takiego efektu termicznego dochodzi do obkurczania włókien kolagenowych i elastynowych. Przywrócenie włókien do ich pierwotnej długości zapewnia efekt natychmiastowego wygładzenia i uelastycznienia skóry. Ponadto fibroblasty skóry pobudzone zostają do syntezy nowych włókien kolagenowych, co przekłada się na długotrwałą przebudowę struktury skóry, jej pogrubienie i wzmocnienie. Oznacza to kompleksowe wzmocnienie skóry i wielotygodniowy remodeling, co przekłada się na stopniowe pojawianie się efektu odmłodzenia. Ten etap zabiegu jest bezbolesny i nieinwazyjny, nie wymaga przerwania ciągłości skóry.
Jednym z etapów wstępnych zabiegu jest wykonanie peelingu wodnego. W tej części zabiegu wykorzystywany jest strumień wody i powietrza, co pozwala na całkowicie nieinwazyjne złuszczanie martwego naskórka. Strumień wody pobudza ponadto krążenie krwi w skórze, co stymuluje odżywienie i dotlenienie tkanek. Ponadto peeling wodny może wykorzystywać specjalnie skomponowane preparaty, wspomagające nawilżenie skóry, jej odmłodzenie czy redukcję przebarwień. Efektem peelingu jest odświeżenie skóry, jej rozjaśnienie, dodanie blasku i jednolitego kolorytu. Zabieg zapewnia skuteczne, a zarazem delikatne wygładzenie i rozświetlenie skóry, jest idealny nawet dla cery wrażliwej, alergicznej, ze skłonnością do trądziku.
Technologia ta umożliwia wykonanie całkowicie nieinwazyjnego zabiegu, który nie wymaga rekonwalescencji.

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierane są odpowiednie parametry. Podczas zabiegu odczuwane jest jedynie kojące ciepło. Nie jest to bolesne, a często opisywane jako przyjemne.

EFEKT

Efektem wykonania serii zabiegów termoliftingu jest poprawa kondycji skóry i zredukowanie jej wiotkości, ponadto zabieg może być wykonywany profilaktycznie, aby zapobiec rozluźnieniu struktury skóry. Najważniejszą efektem jest kompleksowy remodeling skóry, skutecznie usuwający najbardziej problematyczne oznaki starzenia się skóry. Zauważalna poprawa jędrności skóry na brzuchu, ramionach, wewnętrznej stronie ud oraz okolicy kolan pozwala poprawić wygląd ciała i odmłodzić je. Zabieg doskonale sprawdza się u osób, które poszukują sposobu na to, jak pozbyć się luźnej skóry po odchudzaniu – w niektórych przypadkach z powodzeniem może zastąpić plastykę brzucha. Na twarzy efektem zabiegu jest spłycenie bruzd nosowo-wargowych, uniesienie policzków, wygładzenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy oraz uelastycznienie skóry. Zabieg pozwala zniwelować luźną skórę na szyi i podbródku.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Odstaw również wszelkie krewmy i maści z retinoidami.

REKONWALESCENCJA

Rekonwalescencja jest bardzo dobra, jedynie przy użytych najwyższych parametrach może wystąpić lekka tkliwość i zaczerwienienie.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do termoliftingu nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.​​

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!​

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności