+48 578 364 251

USUWANIE BRODAWEK, PIEPRZYKÓW I ZMIAN

Takie zmiany skórne jak brodawki, kaszaki czy pieprzyki nie zawsze muszą być usuwane ze wskazań medycznych, ale wiele osób decyduje się na ich usunięcie ze względów estetycznych. Wskazaniem do usuwania brodawek czy kaszaków może być nieatrakcyjny wygląd zmiany, a także problematyczna lokalizacja tych zmian. Usunięcie ze wskazań lekarskich dotyczy sytuacji, gdy zmiana wygląda podejrzanie i konieczne jest jej badanie histopatologiczne lub gdy istnieje ryzyko pęknięcia zmiany skórnej, np. kaszaka.
Usuwanie takich zmian skórnych jak kaszaki, pieprzyki czy brodawki może być wykonane na drodze ich wycięcia. Ten prosty zabieg chirurgiczny przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Usuwana jest zmiana skórna wraz z niewielkim naddatkiem otaczającej ją tkanki. Daje to pewność, że zmiana skórna usunięta zostanie w całości. Jeśli wygląd zmiany budzi jakiekolwiek wątpliwości lekarza, poddawana jest badaniu histopatologicznemu pod mikroskopem. Pieprzyki i brodawki można ponadto usunąć przy pomocy lasera, kierując wiązkę światła na zmianę i wywołując efekt fotokoagulacji. Usuwanie pieprzyków czy usuwanie brodawek laserem trwa kilka minut.

BADANIE HISTOPATOLOGICZNE ZMIANY

Jeżeli zmiana budzi podejrzenie i przypomina zmianę nowotworową, po wycięciu wysyłana jest do laboratorium w celu wykonania badania histopatologicznego pod mikroskopem. Badanie to wyklucza lub potwierdza obecność komórek nowotworowych.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

EFEKT

Efektem usunięcia kaszaka, brodawki czy pieprzyka jest całkowite pozbycie się niechcianej zmiany skórnej. Zabieg przeprowadzany jest w taki sposób, aby pozostawić jak najmniejszą bliznę. Dodatkową korzyścią w przypadku pieprzyków jest możliwość wykonania badania histopatologicznego wyciętej zmiany, co pozwala na potwierdzenie bądź wyeliminowanie obecności komórek atypowych, w tym nowotworowych. Dzięki usunięciu kaszaka możliwe jest zapobiegniecie jego powiększaniu się i pęknięciu. W ten sposób zminimalizowane zostaje ryzyko zakażenia skóry. Usuwanie brodawek przywraca estetyczny wygląd skóry, podobnie jak usunięcie pieprzyków. W przypadku zabiegu laserowego usuwania brodawek czy pieprzyków usuwana jest wyłącznie zmiana skórna bez naruszenia sąsiadujących tkanek, a działanie lasera nie uszkadza głębszych warstw skóry i nie pozostawia blizn.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności