+48 578 364 251

TERAPIA TRANSSEKSUALIZMU

O transseksualizmie mówi się wówczas, gdy istnieje rozbieżność między budową morfologiczną ciała i płci określonej metrykalnie a płcią odczuwalną przez jednostkę psychicznie. Oznacza to, że dana osoba odczuwa głębokie niezadowolenie z powodu posiadanych cech fizycznych ciała, które są niezgodne z odczuwaną psychicznie płcią i poczuciem przynależności do konkretnej płci. Może to prowadzić do wielu konsekwencji, ponieważ osoba transseksualna pragnie żyć i pełnić rolę tożsamą z odczuwaną psychicznie płcią. Wiąże się to z akceptacją społeczną, co nie zawsze jest łatwym procesem. Do tej pory przyczyny tego zjawiska są nieznane, ale rozpatruje się tu rolę czynników genetycznych, neurorozwojowych, endokrynologicznych oraz środowiskowych.

Diagnostyka transseksualizmu, podobnie jak w przypadku innych zaburzeń, powinna rozpoczynać się dokładnym i rzetelnym wywiadem z Pacjentem.

Najważniejszym aspektem w procesie zmiany płci jest kuracja hormonalna. Stosowanie leczenia hormonalnego ma na celu spowodowanie rozwoju drugorzędowych cech płciowych pożądanej płci przy jednoczesnym osłabieniu ekspresji cech drugorzędowych płci urodzenia.

Kolejnym krokiem zwykle są operacje plastyczne mające na celu zmianę pierwszorzędnych cech płciowych.

Niestety zastosowanie tych kroków nie zawsze daje satysfakcjonującą zmianę rysów twarzy. Z pomocą może przyjść medycyna estetyczna. W Klinice Princesse z powodzeniem stosujemy techniki wolumetrii i inne w celu feminizacji rysów twarzy transseksualnych kobiet i maskulinizacji transseksualnych mężczyzn.

Na pierwszej wizycie ustalamy dokładny plan procedur i w trakcie kolejnych realizujemy go krok po kroku.

Przy zapisie podaj swoje dane z obecnych dokumentów, ale możesz poinformować nas, jak mamy się do Ciebie zwracać jeszcze przed wizytą, tak aby pobyt u nas był dla Ciebie jak najbardziej komfortowy.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności