+48 578 364 251

MEZOTERAPIA IGŁOWA I MIKROIGŁOWA

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu określonego obszaru skóry w celu podskórnego podania związków aktywnych. Preparaty podawane podskórnie podczas zabiegu dopasowywane są indywidualnie do potrzeb skóry. Zabieg mezoterapii znajduje bardzo wszechstronne zastosowanie – można wykonywać ją na twarzy, owłosionej skórze głowy, a także takich obszarach ciała jak dłonie, dekolt i szyja, brzuch, ramiona, uda.
Zabieg mezoterapii wykonywany jest w celu rewitalizacji, odmłodzenia i upiększenia wybranego obszaru ciała. Sam proces nakłuwania skóry wywołuje korzystne efekty, pobudzając procesy regeneracyjne. Dzięki pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych oraz aktywowaniu powstawania nowych naczynek krwionośnych, skóra staje się gęstsza i bardziej ujędrniona. Ogromny wpływ na poprawę kondycji skóry ma także rodzaj preparatu poddawanego iniekcji. Możliwe jest uzyskanie efekty wygładzenia zmarszczek na twarzy, ujędrnienia skóry, zredukowania cieni i worków pod oczami. Możliwe jest zredukowanie widoczności przebarwień i ujednolicenie kolorytu skóry, a także zmniejszenie blizn potrądzikowych. Mezoterapia owłosionej skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów. Zabieg wykonany na ciele zapewnia efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry, zredukowania blizn i rozstępów.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na intensywnym nakłuwaniu skóry przy pomocy cieniutkich, krótkich igiełek, o długości od 0,2 mm do 2,5 mm. Takie nakłuwanie skóry może być realizowane przy pomocy specjalnego urządzenia. Ma to na celu przede wszystkim stymulowanie procesów naprawczych. W efekcie nakłuwania skóry na określoną głębokość możliwe jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, usprawnienie mikrokrążenia krwi, a także uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi. Zabieg nakłuwania skóry można połączyć z aplikacją na skórę odpowiednich koktajli odżywczych. Zabieg może być wykonany na skórze twarzy, szyi i dekoltu, dłoni lub innych obszarach ciała. Efektem mezoterapii mikroigłowej jest przede wszystkim poprawienie struktury skóry, co może przekładać się na redukcję widoczności porów, spłycenie drobnych zmarszczek i blizn, ujędrnienie skóry i jej odmłodzenie. Wykonanie serii zabiegów może poprawić jakość skóry na tych obszarach, które są szczególnie narażone na utratę jędrności, takich jak brzuch, pośladki, uda czy ramiona. Zabieg poprawia jakość skóry, wspomaga walkę z rozstępami, przywraca elastyczność wiotkiej skórze.
Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów, najlepiej 4-6 powtarzanych co 2-4 tygodnie. Ostateczny efekt mezoterapii mikroigłowej widoczny jest dopiero po około dwóch miesiącach, gdy dojdzie do zregenerowania skóry i poprawy jej struktury.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierany jest najlepsza dla danego Pacjenta perparat. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie wybranego preparatu w formie dostosowanej do niego techniki.

EFEKT

Efektem mezoterapii jest odżywiona, promienna skóra o lepszej kondycji. Po serii zabiegów drobne zmarszczki spłycają się, przebarwienia znikają, a owal twarzy staje się bardziej napięty. Mezoterapia to też doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

REKONWALESCENCJA

W miejscu wkłuć powstają niewielkie zaczerwienienia, które znikają zwykle do 24 godzin. W przypadku niektórych preparatów pod skórą mogą pojawić się delikatne bąbelki znikające w ciągu 2-3 dni. Przebieg gojenia zwykle jest  łagodny i nie wymaga urlopu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którego zabiegowca wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszych bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY






    Polityka prywatności