+48 578 364 251

STYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to przełom w medycynie estetycznej i doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają zmęczoną, wysuszoną skórę z oznakami starzenia, takimi jak zapadnięte policzki, zmarszczki czy utrata zdefiniowanego owalu twarzy. Do grupy stymulatorów tkankowych zaliczamy preparaty na bazie peptydów, hydroksyapatytu wapnia, kolagenu, aminokwasów czy kwasu L-polimlekowego i oczywiście kwasu hialuronowego.
Każdy z nich ma nieco inny skład i inne działanie. Łączy je jednak jedno – najnowocześniejsze rozwiązania i wysoka skuteczność. Dzięki nim uniesiesz tkanki bez efektu, jaki dają wypełniacze lub nawilżysz skórę silniej niż mezoterapią.
Stymulatory pobudzają skórę do autoodnowy poprzez stymulację fibroblastów i produkcję kolagenu i elastyny.
Stymulatory tkankowe są też doskonałą alternatywą dla klasycznej mezoterapii dla osób, które boją się igieł – niektóre preparaty wymagają wykonania tylko 4-5 wkłuć, by odżywić całą twarz!
Lekarz podczas konsultacji pomoże Ci dobrać najodpowiedniejszy dla Ciebie rodzaj stymulatora tkankowego.

CZYM JEST PROCES STARZENIA?

Starzenie się polega na zmniejszeniu zdolności do odpowiedzi komórek na stres środowiskowy. Powoduje to naturalne i nieodwracalne nagromadzenie się uszkodzeń wewnątrzkomórkowych, przerastające zdolności organizmu do samonaprawy.
Jest to proces postępujący w sposób ciągły, zaczynający się w wieku około 25 lat. Od pierwszych zmarszczek do bardziej widocznych bruzd, a także od utraty objętości do zwiotczenia skóry mija nawet kilkadziesiąt lat! Starzenia się skóry twarzy nie można porównywać ze starzeniem się skóry reszty ciała, ponieważ skóra twarzy jest poddana mimice oraz sile grawitacji. Za starzenie się skóry odpowiedzialne są stałe ruchy, którym skóra jest poddawana, a także ekspozycja na słońce, palenie tytoniu i nieprawidłowe odżywianie. Dużą rolę odgrywają również czynniki genetyczne.  Znamy coraz lepiej czynniki przyśpieszające starzenie i coraz bardziej wiemy, jak spowolnić to naturalne zjawisko fizjologiczne, a nawet poprawić niektóre aspekty z nim związane.
Istnieją dwa rodzaje starzenia się skóry: starzenie się wewnętrzne, czyli konsekwencja upływającego czasu, które dotyczy każdego organizmu i zależy od czynników genetycznych i fizjologicznych, czasami również od czynników chorobowych, a także starzenie się zewnętrzne, związane z warunkami i trybem życia, przede wszystkim z ekspozycją na słońce, ale również z zatruciem tytoniem, stresem lub zanieczyszczeniami. Na skrzyżowaniu obu procesów znajduje się stres oksydacyjny, jedna z głównych przyczyn starzenia się skóry. Wywołują go przede wszystkim wolne rodniki, które biologicznie uszkadzają struktury naszych komórek. Organizm również sam produkuje wolne rodniki, ale nasze komórki dysponują odpowiednim systemem obronnym, chroniącym przed ich negatywnym wpływem. Z wiekiem powstaje dysproporcja pomiędzy tymi podrażnieniami, a zdolnościami do obrony.
Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna spieszy z pomocą. Za pomocą bogatej gamy mniej i bardziej inwazyjnych zabiegów jesteśmy w stanie znacznie spowolnić, a nawet częściowo odwrócić efekty starzenia.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie wybranego preparatu w formie dostosowanej do niego techniki.

REKONWALESCENCJA

Zwykle po podaniu stymulatora tkankowego w miejscu wkłuć powstają zaczerwienienia i bąbelki, które znikają w ciągu 1-2 dni. Oprócz tego może wystąpić obrzęk lub dyskomfort. Należy mieć na uwadze, że niektóre stymulatory mają na celu wywołać kontrolowany stan zapalny. O spodziewanym przebiegu gojenia poinformuje Cię lekarz wykonujący zabieg.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

EFEKT

Efekty zastosowania stymulatorów tkankowych pojawiają się w różnym czasie, w zależności od użytego preparatu. Rezultaty zwykle nie są widoczne od razu, ale stopniowo przybierają na sile i utrzymują się od około 6 miesięcy do 2 lat.

Stymulatory tkankowe napinają i nawilżają skórę, likwidują drobne zmarszczki. Owal twarzy unosi się, kości policzkowe stają się wydatniejsze, cienie i opuchlizna pod oczami zostają zredukowane. Oprócz tego głębokie bruzdy ulegają spłyceniu, a cała skóra promienieje. W przypadku użyci niektórych produktów zmniejsza się widoczność ewentualnych blizn potrądzikowych czy rozstępów, jeśli zostały one zastosowane na ciało.

W efekcie proces starzenia zostaje skutecznie spowolniony, a twarz zyskuje „świeży” wygląd bez wyraźnej widoczności ingerencji medycyny estetycznej.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE®

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 30.000 zabiegów. Jesteśmy również jedną z czołowych placówek szkoleniowych dla lekarzy i kosmetologów w Polsce.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów i certyfikowane, atestowane urzadzenia.

BEZPIECZEŃSTWO

Posiadamy pełne zaplecze medyczne w razie wystąpienia nagłych komplikacji oraz pracują u nas lekarze z doświadczeniem nie tylko w leczeniu powikłań medycyny estetycznej, ale i w medycynie ratunkowej.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 30.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasza Klinika jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności