+48 578 364 251

MEZOTERAPIA IGŁOWA I MIKROIGŁOWA

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu określonego obszaru skóry w celu podskórnego podania związków aktywnych. Preparaty podawane podskórnie podczas zabiegu dopasowywane są indywidualnie do potrzeb skóry. Zabieg mezoterapii znajduje bardzo wszechstronne zastosowanie – można wykonywać ją na twarzy, owłosionej skórze głowy, a także takich obszarach ciała jak dłonie, dekolt i szyja, brzuch, ramiona, uda.
Zabieg mezoterapii wykonywany jest w celu rewitalizacji, odmłodzenia i upiększenia wybranego obszaru ciała. Sam proces nakłuwania skóry wywołuje korzystne efekty, pobudzając procesy regeneracyjne. Dzięki pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych oraz aktywowaniu powstawania nowych naczynek krwionośnych, skóra staje się gęstsza i bardziej ujędrniona. Ogromny wpływ na poprawę kondycji skóry ma także rodzaj preparatu poddawanego iniekcji. Możliwe jest uzyskanie efekty wygładzenia zmarszczek na twarzy, ujędrnienia skóry, zredukowania cieni i worków pod oczami. Możliwe jest zredukowanie widoczności przebarwień i ujednolicenie kolorytu skóry, a także zmniejszenie blizn potrądzikowych. Mezoterapia owłosionej skóry głowy hamuje nadmierne wypadanie włosów. Zabieg wykonany na ciele zapewnia efekt odmłodzenia i ujędrnienia skóry, zredukowania blizn i rozstępów.

RODZAJE PREPARATÓW DO MEZOTERAPII

1

FIXER®

Fixer to preparat wykorzystywany w zabiegu mezoterapii igłowej, który zapewnia efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Zabieg ten określany jest mianem botoksu organicznego, gdyż zawarte w preparacie Fixer związki aktywne naśladują działanie toksyny botulinowej. Mowa o blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, co przekłada się na wygładzenie zmarszczek mimicznych. Takie działanie wykazują następujące związki aktywne preparatu: acetylowany heksapeptyd-20 i acetylowany heksapeptyd-8.
Dzięki blokowaniu syntezy neuroprzekaźników, neuropeptydy te ograniczają aktywność wybranych mięśni mimicznych, co przekłada się na złagodzenie zmarszczek, a także spowolnienie ich pogłębiania się. Kolejnym związkiem aktywnym preparatu do mezoterapii jest dimetyloaminoetanol napinający włókna kolagenowe i stymulujący aktywność fibrocytów. Ekstrakt z okry także wpływa na wygładzenie i napięcie skóry, a glikol kaprylowy wiąże wodę, zapewniając dogłębne nawilżenie skóry. Ten bogaty skład uzupełniony jest o ekstrakt z zielonej herbaty, który neutralizuje wolne rodniki, chroniąc skórę przed ich szkodliwym działaniem.
Mezoterapia igłowa preparatem Fixer dedykowana jest przede wszystkim osobom z problemem wiotkiej skóry, na której widoczne są zmarszczki mimiczne. Zabieg umożliwia zredukowanie płytkich zmarszczek zarówno na twarzy, jak i na szyi czy dekolcie. Doskonałe efekty uzyskać można w przypadku kurzych łapek, zmarszczek na czole, zmarszczek palacza czy zmarszczek króliczych u nasady nosa. Schemat terapii jest następujący: początkowo wskazane jest wykonanie 3-4 zabiegów w odstępach jednego-dwóch tygodni, po czym warto wykonywać zabiegi podtrzymujące raz na miesiąc.

2

SUNEKOS® 200

Preparat Sunekos® 200 jest rozwiązaniem dedykowanym młodym osobom, na skórze których nie są widoczne zaawansowane oznaki starzenia. W skład koktajlu do mezoterapii wchodzi niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, a także kompleks aminokwasów: proliny, glicyny, waliny, lizyny oraz hydroksylizyny. Ten innowacyjny preparat umożliwia regenerację macierzy pozakomórkowej, co jest możliwe dzięki pobudzeniu aktywności fibroblastów. Są to komórki skóry odpowiedzialne za syntezę włókien kolagenowych i elastynowych. Takiemu pobudzeniu procesu bioodnowy skóry towarzyszy wzrost jej gęstości i elastyczności, wygładzenie drobnych zmarszczek oraz zredukowanie widoczności blizn potrądzikowych czy rozstępów. Zabieg może być wykonany w obrębie twarzy, w tym pod oczami, a także na szyi i dekolcie. Kolejne lokalizacje zabiegu to dłonie i ramiona, wewnętrzne partie ud czy obszar nad kolanami. Wskazaniem do zabiegu jest pojawienie się pierwszych oznak starzenia się skóry – utrata wiotkości, niewielkie zmarszczki. Zabieg dedykowany jest także skórze zmęczonej, poszarzałej, pozbawionej blasku. Ponadto taka mezoterapia doskonale sprawdza się w celu dogłębnego nawilżenia przesuszonej skóry.
Mezoterapia igłowa Sunekos® 200 zapewnia natychmiastowy efekt rewitalizacji skóry, a po około dwóch miesiącach widoczne jest wygładzenie zmarszczek i uelastycznienie skóry. Efekty utrzymują się przez około 6 miesięcy. Zalecany schemat terapii to 3-4 zabiegi wykonywane w odstępach 7-10 dni.

3

LIGHT EYES ULTRA

Mezoterapia Light Eyes Ultra to zabieg przeznaczony do odmłodzenia i rewitalizacji okolicy oczu. W skład preparatu wchodzi witamina C o działaniu rozświetlającym skórę, a także nawilżający kwas hialuronowy. Kolejne cenne składniki preparatu to ekstrakty roślinne z jagody stanowiącej bogate źródło antyoksydantów neutralizujących wolne rodniki, ruszczyku o właściwościach drenujących, czyli zapobiegających gromadzeniu się nadmiaru płynu oraz rozmarynu pobudzającego mikrokrążenie krwi, a także heksapeptyd Argireline wykazujący działanie redukujące zmarszczki mimiczne. Ta unikatowa kompozycja sześciu aminokwasów porównywana jest do botoksu, gdyż wywołuje miejscowy efekt rozkurczający mięśnie i wygładzający zmarszczki mimiczne pod oczami. Tak starannie skomponowany skład stanowi gwarancję wysokiej skuteczności zabiegu. Mezoterapia pod oczy pozwala na pobudzenie krążenia krwi pod oczami, zredukowanie tendencji do gromadzenia się płynów, a także pobudzenie syntezy włókien kolagenowych. Dzięki takiemu wielokierunkowemu działaniu, mezoterapia Light Eyes Ultra kompleksowo odmładza okolicę oczu. Umożliwia zredukowanie zasinień pod oczami oraz obrzęków, nawilżenie skóry oczu, jej ujędrnienie oraz wygładzenie drobnych zmarszczek.
Zalecane jest wykonanie 2-4 zabiegów mezoterapii  z częstotliwością jednego zabiegu raz na 10 dni. Efekty utrzymują się przez około 6 miesięcy. Aby wydłużyć czas utrzymywania się efektów, raz na dwa miesiące można wykonać zabieg przypominający.

4

JUVEDERM® HYDRATE

Juvéderm® Hydrate to zabieg mezoterapii igłowej dedykowany dogłębnemu nawilżeniu skóry i przywróceniu jej elastyczności. Taka procedura może być wykonana zarówno w obrębie twarzy, jak i szyi i dekoltu oraz dłoni. W skład preparatu Juvéderm® Hydrate wchodzi drobnocząsteczkowy, nieusieciowany kwas hialuronowy. Związek ten ma właściwość wiązania dużych objętości wody, dzięki czemu zapewnia nawodnienie skóry, przywracając jej nienaganny wygląd, wygładzając drobne zmarszczki i zapewniając efekt odświeżenia. Kolejny istotny składnik preparatu to mannitol, który spowalnia fizjologiczne procesy degradacji kwasu hialuronowego, dzięki czemu możliwe jest wydłużenie czasu działania preparatu. Dodatkowo mannitol wykazuje działanie przeciwutleniające. Ponadto preparat zawiera bogaty kompleks kilkudziesięciu związków aktywnych, takich jak aminokwasy, witaminy, składniki mineralne, a także kwasy nukleinowe.
Mezoterapia Juvéderm® Hydrate wykonywana jest w celu rewitalizacji zmęczonej, poszarzałej i odwodnionej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Efektem zabiegu jest przywrócenie zdrowego kolorytu i blasku, zwiększenie gęstości skóry dojrzałej, dotkniętej problemem wiotkości. Zabieg umożliwia ponadto wygładzenie niewielkich zmarszczek. W celu nawilżenia i natychmiastowej rewitalizacji skóry, wystarczy wykonać jeden zabieg mezoterapii. Natomiast w celu osiągnięcia długotrwałej poprawy kondycji skóry można wykonać serię trzech zabiegów, powtarzanych w odstępach 3-4 tygodni.

5

NEAUVIA® HUDRO DELUXE

Neauvia® Hydro Deluxe to zabieg umożliwiający rewitalizację skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni. Najważniejsze działanie zabiegu sprowadza się do pobudzenia naturalnych procesów bioodnowy skóry. W skład preparatu wykorzystywanego podczas zabiegu wchodzi nieusieciowany kwas hialuronowy w wysokim stężeniu, a także hydroksyapatyt wapnia oraz aminokwasy – glicyna i prolina. Kwas hialuronowy wiąże wodę i nawilża skórę, a hydroksyapatyt wapnia działa biorewitalizująco. Dzięki takim związkom aktywnym preparat stymuluje syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co przekłada się na możliwość zaawansowanej rewitalizacji skóry. Cząsteczki hydroksyapatytu wapnia tworzą swoiste rusztowanie, na którym nadbudowują się włókna kolagenowe i elastynowe. W ten sposób powstaje gęsta siateczka włókien, co przekłada się na wzmocnienie struktury skóry. Skóra staje się lepiej nawilżona, gęstsza i uelastyczniona, drobne zmarszczki zostają wygładzone. Kolejne efekty zabiegu to rozświetlenie skóry i poprawa kolorytu. Na zabieg mezoterapii Neauvia® Hydro Deluxe mogą się zdecydować zarówno osoby młode, które chcą spowolnić powstawanie pierwszych oznak starzenia, jak i osoby dojrzałe. Zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością, a także wysokim stopniem bezpieczeństwa. Użyte podczas zabiegu składniki aktywne są w pełni biokompatybilne i pobudzają fizjologiczne procesy odnowy skóry. Zalecane jest wykonanie 3 zabiegów w odstępach miesięcznych, a następnie kilku zabiegów podtrzymujących co kilka miesięcy.

6

DR CYJ HAIR FILLER

Mezoterapia Dr Cyj Hair Filler to zabieg wykonywany na owłosionej skórze głowy i służący kompleksowemu wzmocnieniu włosów. W skład preparatu wchodzi starannie skomponowany kompleks 7 peptydów biomimetycznych, które pobudzają pracę mieszków włosowych. W skład preparatu wchodzi także kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Wyjątkowa formuła preparatu zapewnia długotrwałe uwalnianie związków aktywnych, co gwarantuje skuteczne działanie związków aktywnych. Peptydy biomimetyczne penetrują skórę i mieszki włosowe nawet przez dwa tygodnie po zabiegu. Po zabiegu dochodzi do pobudzenia procesu neoangiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych, a to oznacza lepsze odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych. Pobudzone zostają komórki macierzyste mieszków włosowych, włosy rosną szybciej, a ich nadmierne wypadanie zostaje zredukowane.
Mezoterapia skóry głowy może być wykonana w przypadku pogorszenia kondycji włosów, ich ścieńczenia, łamliwości i zmatowienia. Podstawowym wskazaniem jest nasilone wypadanie włosów o rozmaitym podłożu, także androgenowym oraz zauważalne przerzedzenie włosów. Ponadto mezoterapia wykonywana jest u Pacjentów po przeszczepie włosów i ma na celu ich wzmocnienie. Wskazane jest wykonanie czterech zabiegów w odstępach dwutygodniowych. Pierwsze efekty w postaci zahamowania wypadania włosów można zaobserwować już po 2 miesiącach. Dodatkowo włosy stają się grubsze, bardziej lśniące, są pełne blasku, a tempo ich wzrostu jest szybsze.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg polegający na intensywnym nakłuwaniu skóry przy pomocy cieniutkich, krótkich igiełek, o długości od 0,2 mm do 2,5 mm. Takie nakłuwanie skóry może być realizowane przy pomocy specjalnego urządzenia. Ma to na celu przede wszystkim stymulowanie procesów naprawczych. W efekcie nakłuwania skóry na określoną głębokość możliwe jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, usprawnienie mikrokrążenia krwi, a także uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi. Zabieg nakłuwania skóry można połączyć z aplikacją na skórę odpowiednich koktajli odżywczych. Zabieg może być wykonany na skórze twarzy, szyi i dekoltu, dłoni lub innych obszarach ciała. Efektem mezoterapii mikroigłowej jest przede wszystkim poprawienie struktury skóry, co może przekładać się na redukcję widoczności porów, spłycenie drobnych zmarszczek i blizn, ujędrnienie skóry i jej odmłodzenie. Wykonanie serii zabiegów może poprawić jakość skóry na tych obszarach, które są szczególnie narażone na utratę jędrności, takich jak brzuch, pośladki, uda czy ramiona. Zabieg poprawia jakość skóry, wspomaga walkę z rozstępami, przywraca elastyczność wiotkiej skórze.
Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów, najlepiej 4-6 powtarzanych co 2-4 tygodnie. Ostateczny efekt mezoterapii mikroigłowej widoczny jest dopiero po około dwóch miesiącach, gdy dojdzie do zregenerowania skóry i poprawy jej struktury.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierany jest najlepsza dla danego Pacjenta perparat. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie wybranego preparatu w formie dostosowanej do niego techniki.

EFEKT

Efektem mezoterapii jest odżywiona, promienna skóra o lepszej kondycji. Po serii zabiegów drobne zmarszczki spłycają się, przebarwienia znikają, a owal twarzy staje się bardziej napięty. Mezoterapia to też doskonała profilaktyka przeciwstarzeniowa.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

REKONWALESCENCJA

W miejscu wkłuć powstają niewielkie zaczerwienienia, które znikają zwykle do 24 godzin. W przypadku niektórych preparatów pod skórą mogą pojawić się delikatne bąbelki znikające w ciągu 2-3 dni. Przebieg gojenia zwykle jest  łagodny i nie wymaga urlopu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegów mezoterapii nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności