+48 578 364 251

PEELINGI MEDYCZNE

Peelingi medyczne to profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej, które działają nieporównywalnie silniej niż dostępne w drogeriach peelingi. Takie zabiegi umożliwiają nie tylko intensywne złuszczanie naskórka, ale także kompleksową poprawę wyglądu skóry i zredukowanie widoczności niepożądanych zmian skórnych. Rodzaj peelingu medycznego dopasowywany jest do rodzaju skóry i jej aktualnych potrzeb, co pozwala na zindywidualizowanie terapii.
Zabiegi z wykorzystaniem peelingów medycznych polegają na aplikowaniu preparatu na odpowiednio przygotowaną skórę. Lekarz decyduje o tym, jakie kwasy sprawdzą się najlepiej, ponadto dopasowuje stężenie kwasów, a także czas ich oddziaływania na skórę. W niektórych przypadkach peeling może być aplikowany kilkukrotnie w ciągu jednego zabiegu – preparat nakładany jest na określony czas i zmywany, po czym nakładana jest kolejna warstwa. Tak szerokie spektrum możliwości w zakresie wykonywania zabiegu pozwala na stopniowanie działania kwasów i osiągnięcie optymalnego efektu.

JAKIE REZULTATY MOŻNA UZYSKAĆ?

Efekty zabiegów z wykorzystaniem peelingów zależą od tego, jaki rodzaj kwasu zostanie użyty. Peelingi powierzchniowe skutecznie złuszczają martwy naskórek, dzięki czemu skóra odzyskuje piękny wygląd i jest dokładnie oczyszczona. Tego typu peelingi kwasowe działają łagodnie, zatem rekonwalescencja po zabiegu nie trwa długo i sprowadza się do odpowiedniej pielęgnacji lekko zaczerwienionej skóry. Peelingi średniogłębokie i głębokie pozwalają na złuszczenie wierzchnich warstw naskórka oraz głębszych warstw skóry, co pozwala na bardziej zaawansowaną poprawę wyglądu skóry, łącznie z jej odmłodzeniem i zredukowaniem widoczności wielu defektów skórnych, takich jak przebarwienia czy płytkie blizny.
Peelingi medyczne pozwalają na dogłębne złuszczanie naskórka, co zapewnia natychmiastowy efekt rozświetlenia skóry i wygładzenia jej powierzchni. Efekt działania takich powierzchniowych peelingów można zauważyć bezpośrednio po zagojeniu się skóry. W przypadku głębiej działających peelingów skóra wymaga dłuższego procesu złuszczania się i gojenia skóry. Wówczas efekty rewitalizacji powierzchni skóry widoczne są po jej wygojeniu, a dodatkowo po wykonaniu serii zabiegów zaobserwować można wygładzenie drobnych zmarszczek i uelastycznienie skóry, będące efektem pobudzenia syntezy włókien kolagenowych.
Zazwyczaj peelingi medyczne wykonywane są w serii – w pełni zadowalający efekt można uzyskać wykonując kilka zabiegów (zazwyczaj jest to od 4 do 6 zabiegów). Czas trwania całej terapii jest kwestią indywidualną i zależy od wyjściowego stanu skóry, oczekiwanych efektów oraz rodzaju użytych kwasów złuszczających. W przypadku lekkich peelingów kwasowych, zabieg może być powtarzany nawet co tydzień, zaś głębokie peelingi medyczne wykonywane są w odstępach miesięcznych. W razie potrzeby możliwe jest powtarzanie kuracji. Zazwyczaj zabieg przypominający wykonywany jest raz na pół roku lub raz na rok.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca. Podczas zabiegu nakładany jest odpowiedni preparat, a następnie neutralizowany.

EFEKT

Efekty peelingów medycznych zależą od rodzaju użytych kwasów. Zawsze uzyskiwany jest efekt dogłębnego złuszczenia naskórka, co umożliwia osiągnięcie efektu gładkiej, promiennej cery pełnej blasku. W sytuacji, gdy złuszczaniu ulegają także głębsze warstwy skóry, możliwe jest skuteczne zredukowanie widoczności takich niepożądanych zmian skórnych jak przebarwienia, płytkie zmarszczki oraz blizny potrądzikowe. Efektem głębokich peelingów medycznych może być także pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co przekłada się na zwiększenie grubości, jej uelastycznienie i odmłodzenie, a także efekt liftingu skóry. Ponadto peelingi medyczne mogą być pomocne w leczeniu zmian trądzikowych, a także redukcji poszerzonych porów skórnych czy nasilonego łojotoku skóry. Peelingi medyczne wykonywane na ciele pozwalają na uelastycznienie skóry i redukcję rozstępów.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Nie opalaj się tydzień przed zabiegiem.

REKONWALESCENCJA

Gojenie przebiega różnie w zależności od użytego preparatu. Może występować zaczerwienienie, opuchlina i łuszczenie się skóry. W każdym przypadku lekarz informuje o spodziewanym przebiegu gojenia.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do peelingów medycznych nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którego zabiegowca wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszych bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY






    Polityka prywatności