+48 578 364 251

LECZENIE ŁYSIENIA

Łysienie to coraz częstszy defekt estetyczny, dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przyczyny łysienia są bardzo zróżnicowane i determinują one sposób leczenia nadmiernego wypadania włosów. Bez względu na przyczynę warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i poddać się zabiegom, które odżywiają mieszki włosowe. Zabiegi te polegają na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami zawierającymi bogaty zestaw związków aktywnych. Dzięki temu przekroczona zostaje bariera naskórka, a związki oddziałują bezpośrednio na mieszki włosowe. Często też mezoterapia wykonywana jest za pomocą osocza bogatopłytkowego pobranego od Pacjenta.
To właśnie w mieszkach włosowych zakotwiczona jest cebulka włosa – jego jedyna żywa część. Leczenie łysienia pozwala na śródskórne podanie związków aktywnych. Dzięki pokonaniu bariery skóry preparat działa znacznie bardziej efektywnie niż preparat aplikowany na skórę. Sam proces nakłuwania skóry aktywuje krążenie krwi w skórze głowy, a dodatkowo wprowadzone w głąb skóry witaminy, aminokwasy czy czynniki wzrostu kompleksowo odżywiają mieszki włosowe.
Po dokładnym wywiadzie z Pacjentem lekarz często podejmuje też decyzję o wprowadzeniu leczenia farmakologicznego preparatem minoxidil, który jest obecnie uznawany za najskuteczniejszy lek na wypadanie włosów. Czasami konieczne jest też podjęcie terapii hormonalnej. Dla najwyższej skuteczności ważna jest przede wszystkim prawidłowa diagnoza problemu.

METODY LECZENIA ŁYSIENIA

1

LECZENIE FARMAKOLOGICZNE

W przypadku łysienia androgenowego, którego przyczyną jest miniaturyzacja mieszków włosowych spowodowana przez androgeny, skuteczne okazuje się być leczenie minoxidilem. Jest to związek będący pochodną pirymidyny, który jest z powodzeniem stosowany jako lek miejscowy na łysienie androgenowe. Lek może być stosowany jako preparat aplikowany miejscowo i wcierany w skórę głowy, zawierający 3% lub 5% związku aktywnego. Ponadto możliwe jest wykonanie zabiegu mezoterapii preparatami zawierającymi minoksidil. Taka terapia z wykorzystaniem minoksidilu może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przebadane i bezpieczne preparaty zawierające minoksidil dostępne są na receptę. Należy uważać na oferty dostępne w Internecie bez recepty, gdyż minoxidil niewłaściwie podany może być substancją szkodliwą, dlatego tak ważny jest nadzór lekarza podczas trwania kuracji.
Wpływ minoksidilu na włosy sprowadza się przede wszystkim do ograniczenia procesu miniaturyzacji mieszków włosowych, a także pobudzenia namnażania komórek mieszków włosowych. Ponadto substancja ta pobudza krążenie krwi w skórze głowy, usprawniając dotlenienie i odżywienie komórek mieszków włosowych. Przekłada się to na zahamowanie wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu. Terapia minoksidilem powinna być przeprowadzana pod kontrolą lekarza, który ustala schemat terapii i czas jej trwania, a następnie stopniowo odstawia lek. Efektem zastosowania minoksidilu jest ograniczenie nadmiernego wypadania włosów po około dwóch miesiącach, a po 4-5 miesiącach na skórze głowy pojawiają się baby hair.

2

LECZENIE MEZOTERAPIĄ

Mezoterapia igłowa skóry głowy to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry w celu wprowadzenia odpowiednich substancji odżywiających mieszki włosowe. W skład preparatów wykorzystywanych w zabiegu mezoterapii igłowej wchodzą m. in. takie związki jak aminokwasy czy peptydy, witaminy, składniki mineralne, koenzymy czy czynniki wzrostu. Bardzo często lekarz decyduje się również na podanie osocza bogatopłytkowego pochodzącego z własnej krwi Pacjenta. Wstrzykiwanie tych związków bezpośrednio w skórę pobudza krążenie krwi i może stymulować powstanie nowych naczynek krwionośnych, co przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych. Zabieg mezoterapii wzmacnia i nawilża skórę głowy, pobudza pracę mieszków włosowych, wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie. Tego typu zabieg można wykonać profilaktycznie w celu kompleksowego wzmocnienia włosów, a także w celu wspomagania leczenia łysienia poporodowego, łysienia androgenowego czy w przypadku utraty włosów o innym podłożu.
Wskazane jest wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach dwóch tygodni, potem można wykonać zabieg przypominający co 3-6 miesięcy. Czas trwania zabiegu to około 15-30 minut. Skóra głowy jest dezynfekowana, po czym preparat do mezoterapii lub osocze bogatopłytkowe podawane jest na drodze nakłuć skóry, wykonywanych cieniutką igłą. Zabieg nie jest bardzo bolesny, natomiast może mu towarzyszyć dyskomfort związany z iniekcjami. Po zabiegu Pacjent wraca do codziennej aktywności. Ślady pozabiegowe zanikają samoistnie po kilku-kilkudziesięciu godzinach.

3

LECZENIE HI-TECH

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje nie tylko silnie stymulujące preparaty do leczenia łysienia, ale i urządzenia. W Klinice Princesse korzystamy głównie z dwóch uznanych za najlepsze – lasera stymulującego porost włosów oraz Zaffiro, które pobudzając produkcję kolagenu wzmacnia osadzenie słabych mieszków włosowych. Terapia ta często jest skojarzona z innymi formami leczenia. Same zabiegi nie są bolesne, na skórze głowy czuć tylko delikatne ciepło w trakcie naświetlania.
Kuracja laserowa nie tylko pobudza mieszki włosowe do pracy, ale wpływa też na pobudzenie krążenia i dostarczenie substancji odżywczych do włosa. W efekcie proces wypadania włosów zostaje zatrzymany, a nieaktywne mieszki podejmują pracę. Włosy stają się grubsze i bardziej lśniące. Sprawdza się to praktycznie w każdym typie łysienia, ma też zbawienny wpływ na łysienie spowodowane łojotokowym zapaleniem skóry.

Z kolei terapia urządzeniem Zaffiro zapobiega mechanicznemu wypadaniu osłabionych mieszków włosowych zagęszczając i odmładzając skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu. Również cebulki włosów stają się masywniejsze i lepiej osadzone we wzmocnionej skórze.
Zabiegi z uwagi na wysoką emisję aktywnego światła powinny zawsze być wykonywane pod kontrolą lekarza. W terapii łysienia zaleca się wykonanie co najmniej 3-4 zabiegów w miesięcznych odstępach, a efekty zaczynają się pojawiać zwykle już po drugim zabiegu.

PRZYCZYNY ŁYSIENIA

Łysienie zwykle ma charakter odwracalny. Najczęstszą postacią odwracalnego łysienia jest łysienie androgenowe, wynikające z zaburzeń poziomu hormonów płciowych. Ten typ łysienia kojarzony jest głównie z mężczyznami, choć bardzo często dotyczy także kobiet. Takie nadmierne wypadanie włosów wynika z negatywnego wpływu androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Powodują one miniaturyzację mieszków włosowych oraz nadmierne wypadanie włosów. Leczenie łysienia androgenowego polega na stosowaniu doustnych leków hormonalnych oraz aplikowanych miejscowo na skórę głowy preparatów pobudzających krążenie krwi oraz ograniczających przemianę testosteronu do DHT.
Kolejnym odwracalnym typem łysienia jest to generowane niedoborami pokarmowymi. Jeśli dostarczamy wraz z dietą zbyt małych ilości aminokwasów, kwasów tłuszczowych, krzemu, cynku, żelaza, siarki, magnezu, witamin z grupy B czy witaminy D prowadzi to do nadmiernej utraty włosów. Duże znaczenie dla osłabienia włosów ma także stres – najczęściej łysienie generowane stresem mija wraz z ustaniem działania stresującej sytuacji. Typem odwracalnego łysienia, generowanego zarówno zaburzeniami hormonalnymi, niedoborami żywieniowymi jak i stresem jest łysienie poporodowe. Dotyka ono niemal każdej kobiety po porodzie i najczęściej mija samoistnie po upływie około roku, gdy unormalizuje się poziom hormonów.
Łysieniem o uleczalnym charakterze jest łysienie plackowate; u jego podłoża leżą zmiany zapalne oraz autoimmunologiczne. Terapia jest długotrwała i wymaga stosowania kortykosterydów doustnych i miejscowych, a także minoxidilu aplikowanego na obszary dotknięte łysieniem.
Dość częstą przyczyną przerzedzenia fryzury jest łysienie telogenowe. Jest ono generowane działaniem niektórych leków, infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, niedoczynnością i nadczynnością tarczycy. Łysienie to polega na wydłużeniu fazy telogenu, czyli zaprzestania wzrostu włosa i jego wypadania. Również ono, po podjęciu odpowiedniej terapii, jest w pełni uleczalne.

GALERIA PRZED I PO

JAK DOBIERAMY METODĘ?

Lekarz przeprowadza z Pacjentem obszerny wywiad, a jeśli trzeba zleca dodatkowe badania. Pozwala to precyzyjnie zaplanować proces leczenia i dobrać najlepsze rozwiązania.

EFEKTY LECZENIA ŁYSIENIA

Wzmocnienie włosów jest możliwe dzięki zabiegom mezoterapii igłowej oraz ostrzykiwaniu skóry głowy osoczem bogatopłytkowym. Efektem zabiegów wspomagających leczenie łysienia jest przede wszystkim ograniczenie lub całkowite zahamowanie nasilonego wypadania włosów o rozmaitym podłożu. Zauważyć można także wzmocnienie struktury włosów, ich pogrubienie, dodanie im blasku, zredukowanie łamliwości włosów. Możliwe jest także uzyskanie pobudzenia tempa wzrostu włosów. Pierwszy efekt w postaci ograniczenia wypadania włosów zaobserwować można po wykonaniu serii zabiegów, czyli po mniej więcej 2 miesiącach. Potem, dla podtrzymania efektu, można wykonać zabieg przypominający. W razie potrzeby terapia może być powtórzona w dowolnym momencie, ponadto zabiegi można wykonywać profilaktycznie.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności