+48 578 364 251

NICI LIFTINGUJĄCE PDO ANCHOR 18 G

Nici haczykowate i kotwicowate pozwalają na uzyskanie efektu liftingu na drodze mechanicznego podciągania skóry, a także pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Zabieg może być wykonany na twarzy w celu poprawy owalu twarzy i zredukowania głębokich zmarszczek oraz bruzd, a także w celu wymodelowania kształtu nosa czy podbródka.
Zabieg z wykorzystaniem nici PDO polega na umieszczeniu nici pod skórą przy pomocy specjalnych kaniul. Pierwszym etapem zabiegu jest określenie ilości nici, jakie zostaną użyte podczas zabiegu oraz ich położenia. Następnie skóra jest znieczulana miejscowo, po czym nici są wprowadzane w pożądane położenie przy pomocy długich kaniul. Co najważniejsze, zabieg nie wymaga nacinania skóry, nie pozostawia blizn. Wykonywane są jedynie miejscowe nakłucia skóry, które goją się szybko. Zabieg trwa najczęściej od 30 do 45 minut. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk, a także nadkorekcja, a okres rekonwalescencji trwa około 10-14 dni. W tym czasie należy zadbać o ograniczenie mimiki twarzy, co pomoże zapobiec ewentualnemu przemieszczeniu się nici.

ZABIEGI Z UŻYCIEM NIĆI LIFTINGUJĄCYCH

1

LIFTING TWARZY

Nici haczykowate lub kotwicowate mogą zostać wykorzystane w celu poprawy owalu twarzy, wygładzenia zmarszczek i bruzd, a także wymodelowania wybranych partii twarzy. Podczas zabiegu wykorzystanych może być nawet kilkadziesiąt nici, a cała procedura trwa około godziny. Nici wprowadzane są pod skórę zgodnie z naturalnymi liniami napięcia skóry, co pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Zabieg cechuje się niewielką inwazyjnością i niewielką bolesnością, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nici w kaniuli wprowadzane są pod skórę, a podczas wyciągania kaniuli nici pozostają w ciele zakotwiczając się w skórze specjalnymi haczykami.
Przy pomocy nici liftingujących możliwe jest zredukowanie widoczności takich niepożądanych zmian w wyglądzie twarzy jak bruzdy nosowo – wargowe, linie marionetki, opadające policzki i chomiczki, fałd podbródkowy, zmarszczki na policzkach i worki pod oczami.
Odpowiednio użyte nici liftingujące pozwalają na poprawę owalu twarzy, co przekłada się na kompleksowe odmłodzenie. Efektem zabiegu może być podniesienie policzków i dodanie im objętości, uniesienie chomiczków oraz kącików ust, a także wymodelowanie twarzy na linii żuchwy. Ponadto zastosowaniu nici PDO towarzyszy wygładzenie i uelastycznienie skóry, wygładzenie zmarszczek. Ostatecznie możliwe jest uzyskanie efektu odmłodzenia i liftingu twarzy, który jest porównywalny do efektów zarezerwowanych kiedyś wyłącznie dla liftingu z udziałem skalpela. Wraz z wiekiem proporcje twarzy ulegają zaburzeniu. Osłabieniu ulegają włókna kolagenowe, podskórna tkanka tłuszczowa powoli zanika, a to wszystko sprawia, że twarz poddaje się działaniu grawitacji. Tkanki stopniowo opadają ku dołowi, gromadząc się w nadmiarze w dolnych partiach twarzy. V-lifting ma na celu odwrócenie tych zmian i przywrócenie twarzy kształtu trójkąta z wierzchołkiem skierowanym ku dołowi.

2

FOXY EYE

Zabieg podniesienia brwi Foxy Eyes polega na delikatnym wymodelowaniu i liftingu łuków brwiowych, a także podniesieniu opadających powiek. Dzięki wykorzystaniu nici liftingujących można wykonać bezinwazyjny lifting okolicy oka i brwi. Podstawowym wskazaniem do wykonania zabiegu jest chęć podniesienia opadających brwi, przydających twarzy srogiego wyglądu i zamykających optycznie oko. Zabieg wykonywany jest także w celu podniesienia opadających powiek górnych, a także wygładzenia drobnych zmarszczek w okolicy oka. I w końcu – najbardziej spektakularnym efektem jest możliwość osiągnięcia zjawiskowego kształtu kociego oka, z lekko uniesionym ku górze zewnętrznym kącikiem oka. Zabieg może być wykonany zarówno o tych osób, u których naturalnie występują nisko osadzone brwi i opadające kąciki oczu, jak i u tych, u których zmiany w wyglądzie okolicy oczu wynikają z postępujących procesów starzenia się skóry. Wraz z wiekiem zaobserwować można „opadanie” tkanek miękkich twarzy, co wynika z zaniku włókien kolagenowych i osłabienia struktury skóry. Dzięki zastosowaniu nici liftingujących PDO możliwe jest natychmiastowe podciągnięcie ku górze brwi oraz kącików oczu. Dodatkowo wokół rozpuszczających się stopniowo nici budowana jest siateczka nowo syntetyzowanych włókien kolagenu i elastyny. W ten sposób możliwe jest uzyskanie efektu, który utrzymuje się przez wiele miesięcy.
Lifting brwi przy pomocy nici PDO to krótki zabieg, trwający około 40 minut. Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, wymagający jedynie wykonania nakłucia. Okolica zabiegowa znieczulana jest lidokainą, po czym wykonywana jest implantacja nici przy pomocy cienkiej kaniuli. Po zabiegu pojawić może się obrzęk i zasinienie, a także „zbyt wysokie” naciągnięcie skóry – objawy te zanikają samoistnie w ciągu kilku dni. Po zabiegu należy pamiętać, aby ograniczyć mimikę twarzy, unikać ekspozycji na słońce i nie pocierać twarzy w okolicy zabiegowej.

3

KOREKTA PODBRÓDKA

Przy pomocy nici liftingujących możliwe jest skorygowanie podwójnego podbródka. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu. Nici pozwalają na podciągnięcie wiotkiej skóry zlokalizowanej w okolicy podbródka. Taki nadmiar luźnej, nieelastycznej skóry może pojawić się w efekcie fizjologicznego spadku syntezy kolagenu oraz ścieńczenia skóry, co jest charakterystyczne dla osób w dojrzałym wieku. Ale to nie jedyna przyczyna – wiotkość skóry i pojawienie się podwójnego podbródka może np. towarzyszyć kuracji odchudzającej, po której może pozostać nieco luźnej skóry. U niektórych osób podwójny, wiotki podbródek jest po prostu cechą osobniczą i wynika z lekkiego cofnięcia brody. W każdym z tych przypadków możliwe jest skorygowanie wyglądu podbródka przy pomocy małoinwazyjnego zabiegu, który trwa 30 minut i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.
Zabieg polega na wprowadzeniu nici przy pomocy specjalnej igły w wybranych miejscach na podbródku. Nić wyposażona w haczyki natychmiast podciąga luźną skórę, modelując podbródek i poprawiając wygląd twarzy w okolicy linii żuchwy. Nakłucie wykonywane jest w okolicy żuchwy i igła kierowana jest do środka podbródka. W ten sposób nici liftingujące tworzą swoisty „hamak”, czyli rusztowanie podtrzymujące wiotki podbródek. Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się do roku, co jest wypadkową stopniowego rozpuszczania się nici oraz stymulowania syntezy włókien kolagenowych.

4

KOREKTA NOSA

Korekta nosa przy pomocy nici PDO polega na liftingu koniuszka nosa. Zabieg ten stanowi alternatywę dla chirurgicznych, bardzo inwazyjnych zabiegów plastyki nosa. Nici liftingujące umożliwiają uniesienie koniuszka nosa ku górze, dzięki czemu nos jest bardziej zadarty i zyskuje zgrabny, proporcjonalny kształt. Spektakularny efekt osiągany jest u osób z obniżonym, skierowanym w dół czubkiem nosa. Zabieg umożliwia ponadto skorygowanie kształtu nosa o nisko osadzonej kości nosowej, a także poprawę kąta między górną wargą a koniuszkiem nosa. Dzięki wykorzystaniu nici liftingujących możliwe jest nawet delikatne skorygowanie krzywizny nosa – lekka asymetria doskonale poddaje się pożądanym modyfikacjom kształtu. Istnieje także możliwość skorygowania niewielkiego garbka na grzbiecie nosa.
Zabieg trwa około 30 minut i wymaga znieczulenia miejscowego. Nić wprowadzana jest przy pomocy specjalnej kaniuli, a podczas wycofywania kaniuli nić pozostaje w pożądanym położeniu. Nici wykorzystywane do korygowania kształtu nosa rozpuszczają się nawet przez dwa lata, a czas utrzymywania się zabiegu to około roku. Jednak biorąc pod uwagę, że efekt zależy nie tylko od mechanicznego podciągnięcia tkanek miękkich nićmi, ale także syntetyzowania nowych włókien kolagenowych – czas utrzymywania się delikatnych efektów przekracza okres, w którym dochodzi do rozpuszczenia nici. W razie potrzeby zabieg może być powtarzany. Miejsce nakłucia goi się bardzo szybko, niewielki obrzęk oraz nadkorekcja może utrzymywać się przez kilka-kilkanaście dni.

JAK DZIAŁAJĄ NICI PDO ANCHOR?

Nici haczykowe lub kotwicowe mają postać syntetycznych włókien, które umieszczane są w skórze właściwej. Nici wykonane są z polidioksanonu (PDO), czyli przyjaznego dla organizmu syntetycznego włókna, które ulega stopniowej biodegradacji. Nici liftingujące rozpuszczają się od kilku tygodni do dwóch lat od zabiegu, w zależności od ich rodzaju. Nie oznacza to, że efekt zabiegu jest krótkotrwały. Wokół nici powstaje siateczka nowo syntetyzowanych włókien kolagenowych i elastynowych, co przekłada się na długotrwałą rewitalizację okolicy poddawanej zabiegowi. Polidioksanon pozostaje w skórze przez około pół roku, ulegając w tym czasie stopniowemu rozpuszczeniu do wody i dwutlenku węgla.
Nici liftingujące PDO, których używamy wyposażone są w specjalne haczyki lub kotwice. Każdy centymetr nici zawiera około 6 dwukierunkowych haczyków. Podczas wprowadzania nici w głąb skóry haczyki zakotwiczają się w skórze i podciągają tkankę do pożądanego położenia. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wymodelowanie twarzy, ujędrnienie skóry i wygładzenie zmarszczek. Nici haczykowate tworzą zatem swoiste rusztowanie, na którym utrzymuje się skóra. Ale to nie jedyny mechanizm działania. Zanim nici ulegną rozpuszczeniu, zaczyna wokół nich powstawać gęsta siateczka włókien kolagenowych. Wprowadzeniu nici w skórę właściwą towarzyszy zintensyfikowanie procesu neokolagenezy, czyli syntetyzowania kolagenu przez fibroblasty skóry. W efekcie skóra ulega zagęszczeniu i wzmocnieniu, a efekt rewitalizacji utrzymuje się przez wiele miesięcy po tym, jak nici PDO ulegną rozpuszczeniu. Dzięki tak zaawansowanemu i długotrwałemu działaniu, nici liftingujące z haczykami lub kotwicami pozwalają skutecznie przeciwdziałać zmianom grawitacyjnym w obrębie skóry, które mogą pojawiać się już po 30 roku życia. A to oznacza, że zabieg odmładzania nićmi PDO nie jest zarezerwowany wyłącznie dla osób dojrzałych, z zaawansowanymi oznakami starzenia. Zabieg może być wykonany także u młodszych osób, które chcą zredukować pierwsze oznaki starzenia lub zmienić rysy twarzy.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe, a następnie podawane jest znieczulenie miejscowe w postaci podskórnych iniekcji. Podczas zabiegu wprowadzana jest w głębokie partie skóry kaniula zawierająca nić. Przy wyjmowaniu kaniuli nić zostaje w skórze zahaczając ją specjalnymi haczykami. W kolejnym etapie nici są naciągane do odpowiedniego poziomu i przycinane.

EFEKT

Zastosowaniu nici liftingujących z haczykami lub kotwicami towarzyszy generowanie dwóch mechanizmów, które wpływają kompleksowo na poprawę wyglądu skóry. Pierwszym z mechanizmów jest mechaniczne podciągnięcie skóry, dzięki czemu poddawana zabiegowi okolica ulega podniesieniu i wymodelowaniu. Z kolei drugi mechanizm sprowadza się do aktywowania przez polidioksan fibroblastów skóry. Skutkuje to nasileniem syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. To właśnie takie synergistyczne działanie nici PDO gwarantuje niezwykle skuteczny efekt odmładzający. W przypadku liftingu całej twarzy efektem jest przywrócenie odpowiedniego kształtu twarzy, z szerszą okolicą czołową i jarzmową oraz węższym podbródkiem. Wykonanie zabiegu pozwala też na wygładzenie głębokich zmarszczek i bruzd, podniesienie brwi oraz skorygowanie podwójnego podbródka.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaków. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Poinformuj nas o tym

REKONWALESCENCJA

Zabieg implantacji nici PDO jest poważną procedurą. Wiąże się to z rekonwalescencją, która trwa 2-4 tygodnie. W trakcie gojenia mogą występować siniaki, opuchlizna i zaczerwienienie. Charakterystycznym etapem gojenia po niciach liftingujących jest wyraźna nadkorekcja. W trakcie gojenia skóra opada o około 50%, dlatego podczas zabiegu konieczne jest „zbyt mocne” naciągnięcie nici. W rezultacie efekt finalny jest optymalny. Do 2-3 tygodni można zauważyć zrolowaną skórę w miejscu implantacji nici, a także wgłębienia w miejscach wkłuć. Ustępuje to samoistnie i nie jest powodem do niepokoju. Do 30 dni nie należy miejsca implantacji masować, naciągać, należy też ograniczyć intensywną mimikę. Każde nadmierne naprężenie skóry stwarza ryzyko zerwania nici i mniejszego efektu finalnego.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do implantacji nici liftingujących nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności