Aktywna choroba nowotworowa.
Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.
Chemio i radioterapia.
Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.
Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.
Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.
Preparaty żelaza w dużej dawce przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.
Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.
Skłonność do keloidów.
Hemofilia.
Epilepsja.
Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!
Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.
Choroby skóry w obszarze planowanej pigmentacji.
Kremy i preparaty z retinoidami nakładane na skórę w obszarze planowanej pigmentacji w czasie krótszym niż miesiąc przed zabiegiem.
Świerze blizny w miejscu planowanej pigmentacji.
Przy pigmentacji powiek – jaskra, zaćma, choroby powieki, spojówki lub rogówki, sztuczne rzęsy w dniu zabiegu, chirurgiczna korekta powiek w czasie krótszym niż 6 miesięcy poprzedzających zabieg mikropigmentacji, stosowanie odżywki do rzęs w czasie krótszym niż miesiąc od zabiegu.
Odżywki do rzęs znacznie zwiększają ukrwienie powiek, co skutkuje zwiększonym krwawieniem, słabszym osadzaniem się pigmentu i dużym dyskomfortem podczas zabiegu, a przede wszystkim ryzykiem migracji pigmentu.
Przy pigmentacji ust – aktywna opryszczka wargowa w dniu zabiegu, ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.
Przy pigmentacji brwi – ostrzykiwanie botoksem czoła lub okolic oczu w czasie krótszym niż dwa tygodnie od planowanego zabiegu, lifting górnej części twarzy w czasie krótszym niż 6 miesięcy poprzedzających zabieg.
Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.
Alergia na pigmenty do makijażu permanentnego.