+48 578 364 251

LABIOPLASTYKA LASEROWA

Labioplastyka warg sromowych to zabieg służący uzyskaniu pożądanego wyglądu warg sromowych mniejszych. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru tkanki tworzącej wargi sromowe mniejsze, co zapewnia nie tylko nienaganny efekt estetyczny, ale także zredukowanie dyskomfortu. Zabieg może być wykonany kilkoma technikami, a o wyborze metody decyduje lekarz wraz z Pacjentką.
W efekcie ten drobny zabieg chirurgiczny pozwala na skorygowanie wielkości i kształtu warg sromowych, pozwalając przywrócić estetyczny wygląd, a także zredukować wszelki dyskomfort związany z przerostem warg sromowych. Zabieg może być wykonany następującymi technikami:
– metodą TRIM, polegającą na usunięciu brzegów warg sromowych
– metodą Wedge, sprowadzającą się do wycięcia klina tkanki w kształcie litery V
– metodą fenestracji, polegającą na wycięciu fragmentu tkanki po wykonaniu nacięcia po wewnętrznej i zewnętrznej stronie warg sromowych
Usunięcie nadmiaru tkanki pozwala znacznie poprawić wygląd warg sromowych mniejszych, nadając im pożądaną wielkość i kształt.

METODY WYKONYWANIA
LABIOPLASTYKI

1

METODA TRIM

Metoda TRIM to klasyczna plastyka warg sromowych mniejszych. Zabieg wykonywany jest u kobiet dotkniętych problemem przerostu warg sromowych mniejszych, a także ich asymetrii. Zbyt długie wargi sromowe mniejsze korygowane są na drodze ścinania i wyrównywania brzegów do żądanej długości. Cięcie wykonywane jest przy użyciu lasera CO2. Tego typu zabieg znajduje zastosowanie przede wszystkim u tych kobiet, które mają znacznie przerośnięte wargi sromowe mniejsze. Wskazaniem do zabiegu jest także nierówny, nieregularny przebieg linii brzegowej wargi sromowej, a także pojawiające się na jej brzegu ciemne, nieestetyczne przebarwienie. Dzięki temu wargi sromowe mniejsze wyglądają nie tylko nienagannie, ale także młodo.
Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie Pacjentki w sedacji dożylnej i trwa około godziny. Zabieg odbywa się amulatoryjnie. Zakładane są rozpuszczalne szwy. Po zabiegu potrzebny jest czas na wygojenie rany, która przebiega wzdłuż brzegów warg sromowych. Pielęgnacja pozabiegowa sprowadza się do pielęgnacji okolic intymnych, podmywaniu się delikatnym preparatem i osuszaniu ręcznikiem papierowym oraz do używania preparatu zaleconego przez lekarza. Zwykle profilaktycznie zalecane jest aplikowanie maści z antybiotykiem, minimalizującej ryzyko zakażenia. Powrót do aktywności seksualnej możliwy jest najwcześniej po 5-6 tygodniach od zabiegu.

2

METODA WEDGE

Zmniejszanie warg sromowych mniejszych techniką Wedge to kolejna opcja wykorzystywana w ginekologii estetycznej. Zabieg polega na korygowaniu kształtu i wielkości warg sromowych mniejszych, przy zachowaniu naturalnego brzegu. Tego typu zabieg dedykowany jest kobietom, u których pojawia się niewielki lub umiarkowany przerost warg sromowych mniejszych. Cięcie nie jest wykonywane wzdłuż brzegu warg sromowych mniejszych, wycinany jest natomiast klin tkanki w kształcie litery V. Zazwyczaj blizna pozabiegowa ukryta jest w fałdzie skórnym między wargą sromową mniejszą a większą, co stanowi wielką zaletę tej metody. Kolejny godny podkreślenia fakt dotyczy zachowania brzegów warg sromowych. Wynikają z tego dwie korzyści. Przede wszystkim – brzegi są najbardziej unerwionymi, a zatem wrażliwymi obszarami warg sromowych mniejszych. Labioplastyka metodą Wedge umożliwia zatem zachowanie pełnego czucia. Po drugie – możliwe jest zachowanie całkowicie naturalnego wyglądu warg sromowych.
Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie Pacjentki w sedacji dożylnej i trwa około godziny. Zabieg odbywa się amulatoryjnie. Procedura trwa 90 – 120 minut i zakończona jest założeniem rozpuszczalnych szwów. Podobnie jak w przypadku labioplastyki metodą TRIM, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja okolicy zabiegowej.

3

METODA FENESTRACJI

Labioplastyka metodą fenestracji to najbardziej zaawansowana technika labioplastyki wykorzystywana w chirurgii ginekologicznej, Zabieg polega na wycięciu fragmentu skóry w kształcie trójkąta lub innym kształcie, dopasowanym do indywidualnych cech pacjentki. Zabieg metodą fenestracji umożliwia skorygowanie zarówno wysokości, jak i długości warg sromowych. Wycinany jest fragment tkanki znajdujący się w środkowej powierzchni warg sromowych mniejszych, bez naruszania brzegów. Zabieg określany jest także jako cięcie okienkowe. Wycinana jest skóra po wewnętrznej i zewnętrznej stronie warg sromowych, a następnie obydwie krawędzie rany są zszywane.  Aby zachować unerwienie oraz zredukować do minimum widoczność blizn, podczas zabiegu wykonywane jest odseparowanie skóry od nerwów i naczyń krwionośnych. Zabieg umożliwia zachowanie anatomicznego kształtu warg sromowych.
Dzięki labioplastyce metodą fenestracji możliwe jest zredukowanie umiarkowanego przerostu warg sromowych mniejszych. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i wykonywany jest w znieczuleniu lub sedacji dożylnej, a na zakończenie zabiegu w miejscu cięcia zakładane są rozpuszczalne szwy. Podobnie jak w przypadku labioplastyki wykonywanej innymi technikami, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja rany pooperacyjnej. Kontrola pozabiegowa powinna odbyć się w czasie określonym przez lekarza; wówczas oceniany jest efekt końcowy, wygojenie rany, wygląd blizny.

CZY ZABIEG JEST DLA MNIE?

Labioplastyka wskazana jest dla kobiet, które z różnych powodów nie są zadowolone z wyglądu mniejszych warg sromowych. Może to dotyczyć zarówno kobiet, które po prostu mają taki a nie inny kształt warg sromowych, jak i tych pań, u których po porodzie doszło do zdeformowania warg sromowych mniejszych. Jednym ze wskazań do zabiegu mogą być względy estetyczne. Wiele kobiet czuje się skrępowanych przerośniętymi wargami mniejszymi lub ich asymetrią. Wówczas wargi sromowe mniejsze widoczne są spod warg sromowych większych. Kwestie estetyczne to nie jedyny powód, dla którego kobiety decydują się na zabieg labioplastyki. Przerośnięte wargi sromowe mogą być źródłem poważnego dyskomfortu podczas chodzenia czy uprawiania sportów. Utrudnione może być także odbywanie stosunków seksualnych, gdyż może pojawić się ból. Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie związanym z powiększonymi wargami sromowymi – występowanie takiego defektu sprzyja pojawieniu się infekcji dróg rodnych. Wykonanie labioplastyki redukuje częstość występowania takich infekcji.

GALERIA PRZED I PO

ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ ZBLIŻENIA NARZĄDÓW PŁCIOWYCH O CHARAKTERZE MEDYCZNYM. POTWIERDŹ, ŻE MASZ UKOŃCZONE 18 LAT.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa 1-2 godziny. Do cięcia używany jest laser, co zapobiega krwawieniom i sprawia, że gojenie przebiega łagodniej.

EFEKT

Dzięki zabiegowi labioplastyki możliwe jest znaczne skorygowanie wyglądu warg sromowych mniejszych. Zmiany wyglądu dotyczą przede wszystkim zmniejszenia wymiaru warg sromowych w zakresie ich szerokości i długości. Dzięki temu wargi sromowe mniejsze nie są tak bardzo widoczne i zredukowany zostaje dyskomfort związany z przerostem warg sromowych. Zabieg pozwala także na skorygowanie asymetrii warg sromowych mniejszych. Efektem labioplastyki jest nie tylko poprawa wyglądu warg sromowych. Poza efektem estetycznym można liczyć na zredukowanie dyskomfortu związanego z przerostem warg sromowych, takiego jak ból podczas współżycia czy uprawiania sportu. Ponadto zmniejszona zostaje częstość zapadania na infekcje intymne, które są częstą dolegliwością towarzyszącą przerośniętym wargom sromowym mniejszym.
Efekty zabiegu uzależnione są od wyjściowego wyglądu warg sromowych mniejszych oraz metody korekcji, wybranej przez lekarza. Ostateczny efekt można ocenić po zagojeniu się krocza i ustąpieniu obrzęku, co zazwyczaj ma miejsce w ciągu 4-6 tygodni po zabiegu.

PRZYGOTOWANIE

Labioplastyka jest zabiegiem operacyjnym, zatem przed wykonaniem procedury konieczne jest wykonanie zestawu badań laboratoryjnych. Przede wszystkim – wskazane jest oznaczenie morfologii krwi, grupy krwi, poziomu elektrolitów, poziomu glukozy. Niezwykle istotnym badaniem jest oznaczenie parametrów krzepliwości krwi, takich jak APTT.
Kolejne badania, które należy wykonać to oznaczanie antygenów: HBS w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu B, HCV w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C oraz HIV.
Ponadto wskazane jest wykonanie badania ogólnego moczu i EKG. Niekiedy lekarz może także zlecić wykonanie wymazu z pochwy z antybiogramem. Badania powinny być aktualne, co oznacza, że morfologia, badania krzepnięcia, poziom glukozy i elektrolitów nie powinny być wykonane później niż dwa tygodnie przed zabiegiem, posiew – najpóźniej miesiąc przed zabiegiem, a badania w kierunku HIV oraz HBV i HCV – 3 miesiące przed zabiegiem.

REKONWALESCENCJA

Gojenie się krocza po zabiegu labioplastyki trwa około 4-6 tygodni i dopiero po tym okresie można w pełni ocenić efekty zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu wargi sromowe mniejsze są obrzęknięte i zaczerwienione, okolica zabiegu może być bolesna. Lekarz może przepisać Pacjentce leki przeciwbólowe. W pierwszych dniach po zabiegu konieczne jest przede wszystkim pielęgnowanie okolic intymnych delikatnym preparatem myjącym, a w celu łagodzenia podrażnień można stosować globulki z kwasem hialuronowym. W celu łagodzenia bólu lub ewentualnego stanu podgorączkowego można sięgać po leki dostępne bez recepty. Konieczne jest także stosowanie miejscowe maści z antybiotykiem. W ciągu pierwszych dwóch tygodni nie wolno siadać bezpośrednio na kroczu, by nie pozrywać szwów. Wskazane jest też wietrzenie krocza, czyli jak najczęstsze przebywanie bez bielizny. Przez 30 dni po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, a także kąpieli w zbiornikach wodnych (baseny, wanna). Ponadto przez okres około 6-8 tygodni należy powstrzymać się od współżycia.

PRZECIWWSKAZANIA

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Przyjmowanie leków rozrzedzających krew lub z grupy NLPZ.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY






    Polityka prywatności