+48 578 364 251

LASER Q-SWITCH USUWANIE TATUAŻY I PRZEBARWIEŃ

Laser Q-Switch to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu w gabinetach medycyny estetycznej, Emituje on ultrakrótkie, nanosekundowe impulsy świetlne, które umożliwiają skuteczne usuwanie przebarwień, tatuażu, makijażu permanentnego. Ponadto laser pozwala na usuwanie przebarwień, piegów i wybielanie okolic intymnych.
Laserowe usuwanie tatuażu, makijażu permanentnego oraz przebarwień polega na oddziaływaniu wiązki lasera o określonej długości fali na chromatofory. Są nimi barwniki użyte do wykonania makijażu permanentnego lub tatuażu, a także melanina, czyli barwnik skóry. Dzięki takiemu selektywnemu działaniu lasera możliwe jest skuteczne usuwanie wspomnianych zmian na skórze. Zabieg laserem Q-Switch pozwala na usuwanie nawet głębokich depozytów barwnika wykorzystanego do wykonania tatuażu oraz głębokich i rozległych przebarwień. Zabieg polega na przykładaniu głowicy lasera do wybranych partii skóry, a następnie emitowaniu wiązki lasera.  Zabieg trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut w zależności od obszaru poddawanego działaniu lasera i wykonywany jest w znieczuleniu.

ZABIEGI Z UŻYCIEM LASERA Q-SWITCH

1

USUWANIE TATUAŻY

Laserowe usuwanie tatuażu to najbardziej godna polecenia metoda, a wynika to z jej wysokiej skuteczności i bezpieczeństwa. Skuteczność zabiegu laserowego usuwania tatuażu zależy od kilku czynników. Najważniejsze z nich to rozległość tatuażu (duże tatuaże wymagają większej liczby zabiegów), głębokość, na jaką wprowadzony został pigment (im głębiej barwnik jest wprowadzony w skórę, tym trudniej potraktować go wiązką lasera), równomierne rozmieszczenie barwnika (w przypadku tatuaży amatorskich możliwe jest nierównomierna dystrybucja pigmentu, co utrudnia usuwanie tatuażu), kolor pigmentów (najtrudniej jest usunąć barwniki: biały, zielony, żółty, różowy, błękitny; najłatwiej usunąć ciemne pigmenty).
Obecnie za najskuteczniejszy laser usuwający tatuaże uznawany jest laser Q-Switch. Jest to laser fotoakustyczny, a zatem nie generuje on reakcji fototermicznej. Zasada działania lasera Q-Switch sprowadza się do emitowania fali o długości 532 nm oraz 1064 nm. Dzięki wykorzystaniu dwóch długości fali możliwe jest usuwanie szerokiego spektrum barwników, którymi wykonywane są tatuaże. Wiązka światła o długości 532 nm to wiązka światła widzialnego, umożliwiająca usuwanie jasnych pigmentów. Z kolei wiązka o długości 1064 nm doskonale usuwa barwniki ciemne. Cząstki barwnika ulegają rozbiciu, powstałe wokół pigmentów otorbienie ulega zniwelowaniu, dochodzi do rozwoju miejscowego stanu zapalnego i usuwania resztek barwnika przez komórki układu odpornościowego – makrofagi.
Podczas każdego zabiegu można zredukować widoczność tatuażu o około 5-20%. Dzięki tak wysokiej skuteczności lasera Q-Switch czasami możliwe jest usunięcie tatuażu nawet po 5 zabiegach.

2

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

Makijaż permanentny brwi, powiek czy ust to coraz popularniejsza forma upiększania twarzy, stanowiąca długotrwałą alternatywę dla tradycyjnego makijażu. Zazwyczaj wykonywany jest makijaż permanentny brwi, pozwalający na zagęszczenie i pogrubienie brwi, a także wymodelowanie ich kształtu. Inną formą makijażu permanentnego jest makijaż ust, a także kreska na powiece. Trwałość makijażu permanentnego określana jest na okres od kilku miesięcy do kilku lat. Jeżeli makijaż permanentny nie spełnia oczekiwań, jest nieudany lub po prostu się znudził – istnieje możliwość jego skutecznego usunięcia. Idealnie sprawdza się w tym celu laser Q-Switch. Liczba potrzebnych zabiegów uzależniona jest od rozległości makijażu permanentnego oraz głębokości jego wykonania. Dla pełnego efektu konieczne jest wykonanie kilku-kilkunastu zabiegów.
Laser Q-Switch prowadzi do wystąpienia zjawiska selektywnej fototermolizy, polegającego na pochłanianiu wiązki lasera przez barwnik, którym wykonano makijaż permanentny. Dzięki możliwości emitowania przez laser fal o różnych długościach, możliwe jest usuwanie makijażu permanentnego wykonanego barwnikami w różnych odcieniach. Pigment pochłania energię lasera, rozpada się i jest usuwany przez komórki obronne organizmu.
Niewątpliwą zaletą lasera Q-Switch jest możliwość jego zastosowania na takich delikatnych okolicach twarzy jak powieki czy usta. Wynika to ze skutecznego, a jednocześnie bezpiecznego działania lasera i zredukowania ryzyka poparzeń. Zabieg odbywa się w znieczuleniu, a w trakcie gojenia mogą pojawić się pęcherzyki i strupki.

3

USUWANIE PIEGÓW I PRZEBARWIEŃ

Po zabiegu przebarwienia ulegają ściemnieniu, a po okresie gojenia złuszczają się odsłaniając nową, jaśniejszą skórę.
Laser Q-Switch działa na zasadzie emitowania wiązki światła, która pochłaniana jest wyłącznie przez melaninę w zmianach barwnikowych. Selektywne pochłanianie wiązki lasera wyłącznie przez wspomniany chromofor (barwnik skóry) pozwala na skuteczne, a zarazem bardzo bezpieczne usuwanie defektów skórnych. Za bezpieczeństwo zabiegu odpowiada także seria specjalnych filtrów, która kontroluje, jakie długości fal są używane podczas leczenia. Oznacza to zminimalizowanie ryzyka poparzenia skóry.
Laser Q-Switch umożliwia usuwanie wielu zmian przebarwieniowych o różnej głębokości. Mowa między innymi o piegach, plamach soczewicowatych, melasmie, plamach cafe au lait. Tego typu zmiany hiperpigmentacyjne mogą pojawić się na twarzy, skórze szyi i dekoltu, dłoniach. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i polega na przykładaniu głowicy lasera do wybranego obszaru skóry. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, a potem zmiany skórne nieco ciemnieją, by po zagojeniu stać się jaśniejsze.
Zazwyczaj wymagane jest powtórzenie 3-4 zabiegów, zwłaszcza w przypadku występowania głębokich, rozległych zmian przebarwieniowych. Zabiegi powinno się wykonać w odstępach 3-4 tygodni. Zabieg odbywa się w znieczuleniu.

4

WYBIELANIE MIEJSC INTYMNYCH

Laserowe wybielanie warg sromowych, moszny oraz odbytu wykonywane jest ze względów estetycznych, co przekłada się na poprawę samooceny i samopoczucia psychicznego, ponadto może znacząco poprawić życie seksualne. Ciemniejszy odcień okolic intymnych może wynikać z uwarunkowań osobniczych, a także zmian hormonalnych czy oddziaływania czynników zewnętrznych. Na zabieg wybielania okolic intymnych może zatem zdecydować się każdy, komu zależy na ujednoliceniu kolorytu i rozjaśnieniu okolic intymnych.
Zabieg wykonywany jest laserem, który emituje wiązkę światła pochłanianą przez barwnik skóry melaninę. Barwnik ulega rozpadowi i usunięciu, a okolica skóry poddawana zabiegowi ulega zauważalnemu rozjaśnieniu. Barwnik ulega usuwaniu z organizmu przez okres około dwóch tygodni. Przywrócenie jaśniejszego odcienia skóry to nie jedyny efekt zabiegu. Działaniu lasera Q-Switch towarzyszy ujędrnienie skóry i wzmocnienie jej struktury. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa rewitalizacja okolic intymnych i ich uwrażliwienie. Każdy zabieg trwa kilkanaście minut i poprzedzony jest zaaplikowaniem kremu znieczulającego. Zazwyczaj wskazane jest wykonanie kilku zabiegów (około 3-6) wykonywanych w odstępach jednego miesiąca.

LASER Q-SWITCH

Laser Q-Switch umożliwia bardzo skuteczne usuwanie tatuażu, wykonanego barwnikami w rozmaitych odcieniach. Tradycyjne lasery usuwające tatuaże mogą nie poradzić sobie z wszystkimi kolorami, problem ten znika przy użyciu lasera Q-Switch. Najłatwiej jest usunąć ciemne odcienie, takie jak czerń, granat czy niebieski. Wynika to z faktu, że poddają się one działaniu fali o długości 1064 nm. Taka wiązka światła jest pochłaniana przez ciemne barwniki, co prowadzi do rozpadu cząsteczek barwnika i ich wyeliminowania. Problematyczne może być natomiast usuwanie takich barwników jak pomarańczowy, czerwony czy brązowy, a najtrudniejsze jest usuwanie barwników żółtych i zielonych. Dzięki wykorzystaniu lasera Q-Switch, który poza falą o długości 1064 nm emituje także wiązkę 532 nm, można usunąć tatuaże we wszystkich odcieniach. Do pełnego efektu konieczne jest kilkukrotne, a niekiedy nawet kilkunastokrotne powtórzenie zabiegu, gdyż wiązka oddziałuje za każdym razem tylko na część cząsteczek barwnika i powoduje ich rozpad. Ilość zabiegów zależy od tego, jaki barwnik został użyty, jak bardzo rozległy jest tatuaż, a także na jaką głębokość w skórze został wprowadzony barwnik.
Laser Q-Switch pozwala też na skuteczne usuwanie makijażu permanentnego. Tu zwykle konieczne jest wykonanie mniejszej ilości zabiegów niż w przypadku laserowego usuwania tatuaży. Po pierwsze makijaż permanentny wykonywany jest na mniejszą głębokość niż tatuaż, zatem łatwiej jest usunąć depozyty barwnika, a po drugie makijaż ma mniejszą powierzchnię niż tatuaże.

W przypadku przebarwień laser Q-Switch oddziałuje na melaninę, czyli nadmiernie skumulowany barwnik skóry. Melanina pod wpływem wiązki światła laserowego rozpada się i zostaje usunięta. Efektem działania lasera jest zatem znaczne rozjaśnienie przebarwień skóry lub całkowite ich usunięcie. Liczba potrzebnych zabiegów różni się w zależności od głębokości i rozległości przebarwień. Należy mieć na uwadze, że laser skutecznie redukuje przebarwienia, ale nie chroni przed ponownym ich pojawieniem się. A to oznacza konieczność stosowania ochrony anty UV.
Laser Q-Switch pozwala też na wybielanie okolic intymnych – warg sromowych, krocza, moszny i odbytu. Laser działa na melaninę skóry, pozwalając na jej rozjaśnienie już po wykonaniu kilku zabiegów w odstępach miesięcznych.

CZY USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO POWIEK JEST BEZPIECZNE?

Dzięki laserowi Q-Switch możliwe jest usuwanie makijażu permanentnego nie tylko z brwi czy ust, ale także laserowe usuwanie kresek na powiekach. W tym ostatnim przypadku pojawia się wątpliwość, czy taki zabieg jest bezpieczny? Nie należy obawiać się takiego zabiegu – o ile wykonany jest przez odpowiednio przeszkolonego specjalistę, a najlepiej lekarza. Urządzenie Q-Switch jest sprzętem certyfikowanym, posiadającym certyfikat medyczny, co świadczy o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwie stosowania. Laser wyróżnia się selektywnym działaniem na chromofory, co oznacza, że w żaden sposób nie oddziałuje na zdrową tkankę. Dzięki temu zredukowane zostaje ryzyko uszkodzenia skóry. Możliwość dopasowania długości fali i mocy lasera do indywidualnych potrzeb skóry sprawia, że można dopasować parametry pracy urządzenia do konkretnego przypadku. Niewielka głowica także zwiększa precyzję zabiegu. Możliwe jest wycelowanie wiązki światła dokładnie na ten obszar skóry, na którym zlokalizowany jest makijaż permanentny. Sprzyja to selektywnemu działaniu lasera, a także przyczynia się do skrócenia czasu trwania zabiegu.
I wreszcie, wykonując zabiegi usuwania kresek na powiekach stosowane są specjalne nakładki tytanowe lub laserowe zabezpieczające gałki oczne. Tego typu nakładki posiadają powłokę nieodbijającą światła lasera, dzięki czemu chronią narząd wzroku przed jakimikolwiek uszkodzeniami podczas zabiegu laserowego.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe, co czyni zabieg praktycznie bezbolesnym,. Specjalista wybiera najlepszą głowicę lasera do koloru tatuażu, a następnie przystępuje do zabiegu podczas którego Pacjent założone ma ochronne okulary.

EFEKT

Efektem oddziaływania lasera Q Switch jest selektywne oddziaływanie wiązki lasera na odpowiedni barwnik. Dzięki generowaniu efektu termicznego dochodzi do pochłonięcia energii lasera przez barwnik tatuażu/makijażu permanentnego czy melaninę skóry. Prowadzi to do rozpadu barwnika i jego usunięcia. Dzięki selektywności efektu fototermolizy, możliwe jest skuteczne redukowanie przebarwień czy usuwanie tatuażu, bez jednoczesnego poparzenia skóry czy postania blizn pozabiegowych. Efekty usuwania tatuażu zależą przede wszystkim od rodzaju użytych barwników oraz głębokości, na jaką wprowadzone zostały one w skórę. Zazwyczaj zalecana jest seria 6-10 zabiegów. W przypadku przebarwień liczba wymaganych zabiegów jest nawet o połowę mniejsza.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Nie opalaj się, tydzień przed zabiegiem.

REKONWALESCENCJA

Po zabiegu zwykle występuje zaczerwienienie i opuchlizna znikające w ciągu 2 dni, w przypadku bardzo mocno napigmentowanych tatuaży mogą pojawić się pęcherze zamieniające się potem w strupki, a także sączenie się osocza.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegów z użyciem lasera Q-Switch nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

 

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.​

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności