+48 578 364 251

MIKROPIGMENTACJA MEDYCZNA

Należy zawsze akceptować siebie. Nie ma jednak powodu, by rezygnować z usunięcia niedoskonałości spowodowanych przez chorobę, wypadek lub zabieg operacyjny. Mikropigmentacja medyczna nie służy celom jedynie upiększającym, a podnosi komfort życia. Stosowana jest zarówno przez panie jak i panów.

Stosujemy różne rodzaje pigmentacji medycznej – brodawki sutkowej, utraconych wskutek choroby brwi i rzęs oraz kamuflaż blizn lub bielactwa.

Pigmentacja medyczna piersi pozwala nie tylko poprawić wygląd otoczki brodawki sutkowej ale również odtworzyć ją w sytuacji, gdy jej brak. Kobiety po mastektomii oraz po rekonstrukcji piersi mogą dzięki temu zabiegowi szybciej wrócić do zdrowia.

Dzięki odtworzeniu brodawki sutkowej na piersi po rekonstrukcji kobieta może przede wszystkim czuć się kobieco i pewnie. Mikropigmentacja wygląda bowiem bardzo naturalnie, a brodawka do złudzenia przypomina naturalną.

MOŻLIWOŚCI MIKROPIGMENTACJI MEDYCZNEJ

1

ODTWARZANIE BRODAWKI SUTKOWEJ

Odtwarzanie brodawki sutkowej wykonywane jest głównie u pań po mestektomii piersi. Zabieg świetnie nadaje się również do zakamuflowania blizny po operacji powiększenia piersi metodą cięcia okołosutkowego. Kamuflaż wykonywany jest w technice 3D.

Podczas zabiegu linergistka najpierw wykonuje rysunek nowej brodawki kredką. Po zaakceptowaniu kształtu i koloru przystępuje do pigmentacji skóry. Pigmentacja odtwórcza brodawki sutkowej polega na użyciu kilku pigmentów, które aplikuje się do skóry w ten sposób, by uzyskać w miarę możliwości najbardziej wierny obraz otoczki z jego trójwymiarowym wyglądem.

2

KAMUFLAŻ BLIZN I BIELACTWA

Mikropigmentacja może idealnie wyrównać nawet bardzo nierówny koloryt skóry. Duże doświadczenie, a także wysokie kwalifikacje i wiele wykonanych kamuflaży pomaga  dobrać pigment do naturalnej tonacji skóry. Po zabiegu blizny i białe plamy stają się o wiele mniej widoczne.

Podczas zabiegu linergistka dobierze pigment kamuflujący odpowiedni kolorowi Twojej skóry. Pigment ten zaaplikowany na skórę w miejscu blizny, pozwoli wyrównać różnicę w kolorze blizny i skóry. Dzięki temu blizna staje się mniej widoczna a wygląd skóry zdecydowanie ulega poprawie.

Pigmentacja blizn to szybka, pewna i sprawdzona metoda na zamaskowanie śladu blizn.

EFEKTY GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PRZED ZABIEGIEM MIKROPIGMENTACJI

Jeżeli posiadasz w miejscu planowanego zabiegu starszą mikropigmentację koniecznie powiedz nam o tym podczas rezerwacji. Być może będzie konieczne usuwanie laserowe przed ponownym zapigmentowaniem. Zaprosimy Cię na konsultację osobistą lub online w celu ustalenia możliwości wykonania zabiegu. Jeżeli nie poinformujesz nas o tym, możesz spotkać się z odmową wykonania zabiegu po przyjściu na wizytę.

Nie każda technika jest dobra dla każdej skóry, dlatego ostateczną decyzję co do wyboru metody pigmentacji podejmujemy na konsultacji przedzabiegowej. Nie warto „na siłę” upierać się przy jakiejś metodzie, tylko dlatego, że spodobała Ci się ona u innej osoby. Doświadczona linergistka potrafi ocenić, co będzie wyglądało u Ciebie estetycznie..

Prawidłowo wykonana mikropigmentacja to nie tatuaż. Powinna się utrzymywać kilka lat. lata. Jeżeli utrzymuje się dłużej niż 5 lat, to jest tatuażem i świadczy o nieprofesjonalnym wykonaniu. Z biegiem lat zmienia się kolor włosów, skóra opada i zmienia strukturę. Mikropigmentacja, która utrzymywałaby się zbyt długo, zaczęłaby się odkształcać razem ze starzejącą się skórą i wyróżniałaby się na tle siwiejących włosów.

Nie musisz obawiać się bólu podczas zabiegu. Przed zabiegiem, a także w jego trakcie, zostanie zastosowane silne znieczulenie.

Nie przyjmuj popularnych leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem, unikaj jedzenia cebuli i czosnku w dużej ilości, by nie doprowadzić do nadmiernego rozrzedzenia krwi, które nie sprzyja pigmentacji.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ lub rozrzedzające krew, skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z tym, że mogą być konieczne dodatkowe korekty. W cenie zabiegu zawsze jest obowiązkowa korekta wykonywana po około 5 tygodniach. Dodatkowe korekty są płatne w kwocie 1000 zł. Zwykle nie ma konieczności ich wykonania, nawet przy przyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych, ale musisz brać pod uwagę, że do uzyskania idealnego efektu może być to konieczne.

Nie opalaj się na co najmniej tydzień przed zabiegiem.

Korekta mikropigmentacji po 4-6 tygodniach jest konieczna, nawet jeśli wydaje Ci się, że nie ma takiej potrzeby. Sprzyja to trwałości i prawidłowemu wybarwianiu w przyszłości.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO MIKROPIGMENTACJI?

Mikropigmentacja to delikatny, aczkolwiek inwazyjny dla skóry zabieg, który powoduje pewne skutki uboczne. Opuchlizna i zaczerwienienie w miejscu zabiegu są normalne. Pamiętaj, że zdjęcia świeżych mikropigmentacji, które oglądasz w Internecie, są zwykle robione w profesjonalnym oświetleniu, a wszelkie zaczerwienienia są tuszowane za pomocą korektora. Opuchlizna zazwyczaj największa jest na drugi dzień. Nie ma powodów do niepokoju, jest to stan fizjologiczny, który minie w ciągu kilku dni. Możesz też odczuwać lekkie swędzenie związane z procesem gojenia, które utrzyma się do 10 dni. Pamiętaj, że nie możesz się wtedy drapać.

Po zabiegu mikropigmentacja wydaje się ciemna i przerysowana. To normalne. Po zagojeniu będzie od 30 do 50% jaśniejsza.

Przez pierwszy dzień nie wolno mocno moczyć obszaru zabiegu, ani niczym go smarować. Do 3 dnia należy dwa razy dziennie przemywać mikropigmentację nasączonym wodą wacikiem w kierunku zarówno z włosem, jak i pod włos. Nie należy polewać obszaru pigmentacji bieżącą wodą, ani używać jakichkolwiek detergentów. Przemywając, należy bardzo uważać, by nie zerwać tworzącego się strupka, co mogłoby zniszczyć efekt pigmentacji. Pomaga to usuwać osocze, które pojawia się na powierzchni pigmentowanego obszaru. Może mieć ono zabarwienie od przeźroczystego, poprzez czerwone aż do lekko żółtego.

Od 3-4 dnia należy obszar zabiegowy 3 razy dziennie smarować bardzo cienką warstwą maści otrzymanej w gabinecie. Smarowanie należy kontynuować aż do całkowitego zejścia strupków.

W trakcie całego procesu gojenia nie wolno odrywać formujących się strupków, ponieważ może to doprowadzić do zniszczenia efektu, a nawet do powstawania blizn.

Do 10 dni od pigmentacji należy unikać sauny i basenu, a także starać się spać na plecach, by przypadkowo nie zedrzeć formujących się strupków.

Do 30 dni od pigmentacji nie należy się opalać.

JAK GOI SIĘ MIKROPIGMENTACJA?

Mikropigmentacja goi się około 7-10 dni.

Po wykonaniu ma ciemną, intensywną barwę. Nie należy bać się tego efektu. Po zagojeniu efekt będzie od 30 do 50% jaśniejszy.

W pierwszy, a szczególnie też w drugi i trzeci dzień miejsce pigmentacji może być opuchnięte i zaczerwienione. Jest to normalne i zależy głównie od naturalnych predyspozycji Twojego organizmu. Opuchlizna stopniowo schodzi do tygodnia.

W pierwszy dzień, a czasem także w drugi, z obszaru pigmentacji sączy się osocze. W kolejnych dniach zaczyna formować się delikatny strupek. Po pewnym czasie strupek zaczyna partiami schodzić. To bardzo ważne, aby go samodzielnie nie odrywać, bo można w ten sposób zniszczyć efekt mikropigmentacji! Schodząc, strupek ujawnia gotowy, jaśniejszy efekt, który się pod nim znajduje.

Pigmentacja po zejściu strupka może być nieco za jasna, czasami w zbyt ciepłej lub zimnej tonacji. Nie jest to powód do niepokoju. W kolejnych 28 dniach pigment będzie stabilizował się w skórze, by po tym okresie ujawnić swój ostateczny kolor.

Po około 4-6 tygodniach czeka Cię dopigmentowanie. To ważne, by na nie przyjść. Efekt może wydawać Ci się dobry jednak tylko profesjonalna linergistka może ocenić, czy należy niektóre miejsca dopigmentować, tak by rezultat utrzymywał się długo i schodził równomiernie. Normalnym stanem przed dopigmentowaniem jest również nierównomierny rozkład koloru i braki pigmentu w niektórych miejscach. W trakcie podstawowego zabiegu nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zareaguje skóra, dlatego pracujemy dość delikatnie. Dopigmentowanie służy pokryciu ewentualnych braków i wyrównaniu koloru.

CO JEST PODSTAWĄ
DO NIEPOKOJU?

Niektóre objawy mogą świadczyć o powikłaniach. Jeżeli w ciągu kilku dni od zabiegu zauważysz którykolwiek z tych, które zostały wymienione poniżej, niezwłocznie nas o tym poinformuj, wykonamy konsultację na miejscu lub online. Pamiętaj, że nie ma powodu do paniki, poniższe objawy mogą, ale nie muszą świadczyć o wystąpieniu powikłania. Oceni to profesjonalna linergistka i pokieruje dalszymi krokami.

Do niepokojących stanów należą:

 

  • Żółta, ropna wydzielina z obszaru poddanego pigmentacji.

 

  • Duża opuchlizna utrzymująca się dłużej niż 7 dni.

 

  • Krostki lub pęcherzyki dookoła miejsca pigmentacji.

JAK ZMIENIA SIĘ REZULTAT?

Efekt mikropigmentacji zmienia się z biegiem czasu. Pierwotny wygląd utrzymuje się od 1,5 roku do 5 lat.

Aby Twoja mikropigmentacja zachowała pierwotną barwę jak najdłużej, unikaj opalania i peelinigów w miejscu poddanym pigmentacji.

Barwnik blednąc, może zmieniać swój odcień i kolor. Jest to proces zupełnie normalny i nie wynika z błędnie dobranego pigmentu. Dzieje się tak dlatego, że nasz naskórek ma swoisty odcień. Im mniej pigmentu pod nim, tym mocniej kolor skóry miesza się z kolorem barwnika.

Brąz może stawać się lekko łososiowy, natomiast grafit i czarny lubi przybierać oliwkową i granatową barwę. Oczywiście pigmentacja może zachowywać pierwotną barwę aż do momentu całkowitego zniknięcia, natomiast nigdy nie możemy przewidzieć tego przed zabiegiem.

Aby efekt zawsze był idealny i nasycony kolorem, należy wykonywać jego odświeżenie co roku do dwóch lat. Jeżeli mikropigmentacja została wykonana u nas, takie odświeżenie w czasie do 2 lat od pierwszej pigmentacji to koszt jedynie 50% ceny zabiegu! Warunkiem jest dopigmentowanie odbyte w czasie do 3 miesięcy od podstawowego zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA DO MIKROPIGMENTACJI

PRZECIWWSKAZANIA
WZGLĘDNE

Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub NLPZ.

Leki z tej grupy rozrzedzają krew, co może powodować zwiększone krwawienie podczas zabiegu, a co za tym idzie, dużo słabsze osadzanie się pigmentu. Jeżeli przyjmujesz wyżej wymienione leki, skonsultuj się z lekarzem i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z tym, że mogą być konieczne dodatkowe korekty. W cenie zabiegu zawsze jest obowiązkowa korekta wykonywana po około 5 tygodniach. Dodatkowe korekty są płatne w kwocie 1000 zł. Zwykle nie ma konieczności ich wykonania, nawet przy przyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych, ale musisz brać pod uwagę, że do uzyskania idealnego efektu może być to konieczne.

 

Nadczynność tarczycy.

Nie jest to właściwie przeciwwskazaniem, ale musisz się liczyć z tym, że nadczynność tarczycy może powodować dużo szybsze znikanie efektów.

 

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu, jak i aktywności choroby. O możliwości pigmentacji może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się wykonania mikropigmentacji.

 

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie mikropigmentacji i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

 

Alergia na lidokainę.

Lidokaina to środek znieczulający, który stosujemy w celu zniesienia Twojego dyskomfortu w trakcie zabiegu. Jeżeli masz na nią uczulenie, zabieg można wykonać bez znieczulenia. Odczuwany dyskomfort jest wówczas podobny do odczucia przy tatuażu, ale jest słabszy. Lidokaina uczula bardzo rzadko, jeżeli miałeś w przeszłości znieczulenie dentystyczne i nie wystąpiły u Ciebie objawy alergiczne, to znaczy, że prawdopodobnie nie masz uczulenia na lidokainę!

PRZECIWWSKAZANIA
BEZWZGLĘDNE

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Preparaty żelaza w dużej dawce przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanej pigmentacji.

Kremy i preparaty z retinoidami nakładane na skórę w obszarze planowanej pigmentacji w czasie krótszym niż miesiąc przed zabiegiem.

Świerze blizny w miejscu planowanej pigmentacji.

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

Alergia na pigmenty do makijażu permanentnego.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności