+48 578 364 251

OBRZEZANIE

Obrzezanie to zabieg polegający na usunięciu napletka, czyli fragmentu skóry przysłaniającego żołądź. Zabieg ten znany jest od tysięcy lat i wykonywany był głównie z pobudek religijnych. Obecnie zabieg jeszcze bardziej zyskuje na popularności – usuwanie napletka może być podyktowane względami higienicznymi czy zdrowotnymi. Zabieg może być przeprowadzony przy pomocy skalpela lub lasera.
Obrzezanie to zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, który trwa kilkadziesiąt minut. Istnieje kilka technik pozwalających na usunięcie napletka. Techniki te różnią się ilością usuniętej skóry oraz lokalizacją i widocznością blizny. Techniki te są następujące:
– high and tight, czyli usunięcie zewnętrznej części napletka; część wewnętrzna jest usuwana częściowo lub pozostawiana; żołądź po zabiegu jest całkowicie odsłonięta zarówno w stanie spoczynku, jak i podczas erekcji;
– high and loose to technika polegająca na zostawieniu wewnętrznej części napletka; wówczas w stanie spoczynku penisa żołądź jest częściowo zasłonięta;
– low and tight polega na usunięciu znacznej części wewnętrznej strony napletka, a blizna jest niemal niewidoczna, gdyż znajduje się bardzo blisko głowy penisa;
– low and loose polega na usunięciu sporej części wewnętrznej strony napletka.
Po usunięciu napletka zakładane są szwy rozpuszczalne, a Pacjent tego samego dnia powraca do domu.

Z JAKICH POWODÓW
WYKONUJE SIĘ
OBRZEZANIE?

Obrzezanie to zabieg wykonywany od tysięcy lat. Na całym świecie wykonanie tego zabiegu podyktowane jest względami religijnymi. Obrządki obrzezania wykonywane były już w Starożytnym Egipcie i wówczas był prawdopodobnie traktowany jako inicjacja do dojrzałości. Obecnie obrzezanie jest zabiegiem narzucanym przez Judaizm – zgodnie z tym wierzeniem obrzezanie do nakaz biblijny pochodzący od samego Abrahama, któremu poddawane są wszystkie noworodki płci męskiej. Zabieg wykonywany jest wówczas jako rytuał realizowany ósmego dnia po urodzeniu. Również w Islamie jest to bardzo ważny religijny rytuał.

Oprócz tego, wskazaniem do wykonania zabiegu obrzezania mogą być względy higieniczne i estetyczne. Usunięcie napletka ułatwia utrzymanie higieny, gdyż pod napletkiem nie gromadzi się wydzielina czy bakterie. Wielu mężczyzn uważa, że po zabiegu obrzezania wygląd ich penisa jest bardziej atrakcyjny i tym można wytłumaczyć rosnącą modę na ten zabieg. Mężczyzna poddany obrzezaniu może zyskać na pewności siebie i czuć się atrakcyjniejszy dla partnerki.
Zabieg obrzezania może być wykonywany ze wskazań medycznych. Jest to najskuteczniejsza metoda leczenia stulejki, czyli zwężenia napletka utrudniającego jego całkowite zsunięcie z żołędzi. Mężczyźni dotknięci tą przypadłością mogą mieć problem z oddawaniem moczu, ze względu na trudniejsze utrzymanie higieny są bardziej narażeni na infekcje. Ponadto stulejka może utrudniać lub uniemożliwiać stosunki seksualne. Kolejnym wskazaniem medycznym do wykonania zabiegu obrzezania jest obecność załupka. Jest to nabyta nieprawidłowość pojawiająca się w efekcie urazu prącia czy zbyt gwałtownego odciągnięcia napletka. Wówczas niemożliwe jest odprowadzenie napletka na żołądź, co może prowadzić nawet do martwicy żołędzi.

EFEKTY OBRZEZANIA

Efektem obrzezania jest usunięcie napletka i częściowe lub całkowite odsłonięcie żołędzi. W przypadku obrzezania całkowitego odsłonięta jest cała żołądź, a podczas obrzezania częściowego wycinana jest jedynie część napletka. Wówczas żołądź penisa jest częściowo zasłonięta przez skórę. W efekcie zabiegu obrzezania łatwiejsze jest zachowanie higieny. Pod napletkiem może gromadzić się mastka, czyli wydzielina, która może być trudna do usunięcia. Obrzezanie zapobiega gromadzeniu się mastki, co może zminimalizować ryzyko rozwoju infekcji. U pacjentów dotkniętych problemem stulejki zabieg obrzezania ułatwia oddawanie moczu, pozwala zredukować dolegliwości bólowe, umożliwia odbywanie prawidłowych stosunków seksualnych. Jest to najlepsza metoda leczenia stulejki. Efekty obrzezania są trwałe.

CZY OBRZEZANIE JEST
INWAZYJNE?

Obrzezanie to zabieg pozwalający na wycięciu części lub całości skóry napletka. Zabieg tradycyjnej chirurgii wiąże się z wykorzystaniem skalpela. W Princesse do zabiegu usuwania napletka wykorzystywany jest laser natychmiastowo koagulujący tkankę. Oznacza to mniejsze krwawienie podczas zabiegu, a także znacznie szybsze gojenie się rany. Zabieg nie ma inwazyjnego charakteru, pole zabiegowe nie jest rozległe. Jednak wielu mężczyzn obawia się tej procedury, co wynika z faktu, że wykonywany jest ona w obrębie bardzo wrażliwej części ciała. W rzeczywistości jednak nie ma się czego obawiać. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, zatem nie towarzyszą mu żadne dolegliwości bólowe. Jeśli podczas zabiegu wystąpi nieco większe krwawienie, jest ono związane z przerwaniem ciągłości tętniczki zlokalizowanej w wędzidełku. Takie krwawienie można łatwo zatamować, zwłaszcza w przypadku laserowego usuwania napletka.
Proces gojenia się napletka zazwyczaj przebiega sprawnie. Zakładane są rozpuszczalne szwy, których nie trzeba usuwać. Proces gojenia trwa około 4 tygodni, a dla jego sprawnego przebiegu kluczowe znaczenie ma odpowiednie postępowanie po zabiegu. Opatrunek należy zdjąć po upływie 48 godzin po zabiegu. Należy regularni przemywać ranę wodą, wskazane jest noszenie luźnej bielizny i spodni. Przez cały czas rekonwalescencji, czyli przez około 4 tygodnie, należy unikać uprawiania sportu, korzystania z sauny czy basenu, ponadto konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna.
Zabieg przeprowadzany jest w sterylnych warunkach, co gwarantuje bezpieczeństwo całej procedury. Zazwyczaj działania niepożądane mają charakter przejściowego obrzęku czy zasinienia, które ustępują samoistnie. Odpowiednie przeprowadzenie zabiegu przez specjalistę oraz przestrzeganie zaleceń pozabiegowych stanowią gwarancję powodzenia zabiegu usuwania napletka i uniknięcia poważniejszych powikłań.

W JAKIM WIEKU MOŻNA
WYKONAĆ OBRZEZANIE?

Zabieg usuwania napletka można przeprowadzić w każdym wieku. W przypadku uwarunkowań religijnych zabiegowi obrzezania poddawane są nawet noworodki. Obrzezanie może być przeprowadzane także u kilku czy kilkunastoletnich chłopców, u których pojawia się problem ze stulejką. Zazwyczaj o rozpoznaniu tego problemu u dzieci można mówić około 3-4 roku życia, gdy nie dochodzi do samoistnego ustępowania fizjologicznej stulejki. Wówczas stulejka jest wskazaniem do wykonania obrzezania u dziecka. Zabieg usuwania napletka może być wykonywany u mężczyzn w każdym wieku, o ile nie występują takie przeciwwskazania do zabiegu jak wady serca, niewydolność oddechowa, problemy z krzepliwością krwi czy wady anatomiczne prącia (np. spodziectwo). Gdy mężczyzna z różnych względów zdecyduje się na zabieg obrzezania, może poddać się procedurze w dowolnym momencie.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do obrzezania nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

 

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

 

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

​​

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności