+48 578 364 251

OPERACJA STULEJKI

Operacja stulejki, czyli plastyka napletka to zabieg mający na celu usunięcie zwężenia napletka. Stulejka uniemożliwia zsunięcie się napletka z żołędzi penisa, co może utrudniać utrzymanie higieny, sprzyja rozwojowi infekcji i może stanowić źródło sporego dyskomfortu. Powstanie stulejki spowodowane jest najczęściej nawracającymi infekcjami lub urazami skóry, a także może być wrodzone. Jedyną metodą postępowania terapeutycznego jest wówczas zabiegowe leczenie stulejki.
Zabieg usuwania stulejki sprowadza się do wykonania procedury plastyki napletka. Plastyka napletka sprowadza się do poszerzenia zwężonego pierścienia napletka tak, aby możliwe było swobodne zsuniecie napletka za żołądź. Zabieg może być wykonany metodą tradycyjnej chirurgii, czyli z wykorzystaniem skalpela, a także z użyciem noża laserowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut.

W JAKIM WIEKU MOŻNA PRZEPROWADZIĆ KOREKCJĘ STULEJKI?

Problem stulejki może dotyczyć zarówno małych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. W przypadku małych dzieci występuje fizjologiczna stulejka, czyli zwężenie ujścia napletka. Zazwyczaj problem ten rozwiązuje się około 3-4 roku życia. Zabieg u dziecka wskazany jestvwtedy, gdy leczenie na drodze fizjoterapii, czyli wykonywania regularnego odciągania napletka nie przynoszą pożądanych efektów. Plastykę napletka można przeprowadzać już od drugiego roku życia – oczywiście zabieg wykonywany jest wyłącznie ze wskazań lekarskich. Istnieje niewielkie ryzyko, że problem powróci w późniejszym wieku (w efekcie nieprawidłowego gojenia się rany). Wtedy wskazana jest kolejna korekta operacyjna.

CZY OPERACJA STULEJKI JEST INWAZYJNA?

Plastyka stulejki jest zabiegiem o niewielkiej inwazyjności. Wymaga naruszenia ciągłości tkanek, jednak dotyczy to jedynie skóry – rana nie jest głęboka ani rozległa. Procedura polega na wykonaniu nacięcia skóry napletka w takim zakresie, aby możliwe było swobodne zsunięcie napletka z żołędzi. Nacięcie to może być wykonane w tradycyjny sposób, czyli przy wykorzystaniu skalpela lub laserowo. W przypadku tej drugiej metody proces gojenia przebiega sprawniej, rana szybciej się goi, a zabiegowi towarzyszy mniejsze krwawienie. Wynika to z faktu, że wiązka lasera wywołuje efekt koagulacji tkanki. Aby proces gojenia przebiegał sprawnie, konieczne jest ścisłe przestrzeganie wskazań lekarskich – w przeciwnym razie może dojść do powstania zrostów i problem stulejki powróci. Najważniejsze zalecenia dotyczą regularnej zmiany opatrunku, odkażania miejsca zabiegowego odpowiednim preparatem, unikania nadmiernego wysiłku fizycznego przez 2-3 tygodnie po zabiegu oraz powstrzymania się od stosunków seksualnych przez cztery tygodnie po zabiegu.

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie toksyny botulinowej za pomocą bardzo cienkiej igły w odpowiednie partie mięśni.

EFEKT

Efektem plastyki napletka jest możliwość swobodnego zsuwania napletka. Przekłada się to na znacznie łatwiejsze utrzymywanie higieny i zmniejszone zostaje ryzyko rozwoju infekcji. Wyeliminowane zostają ewentualne problemy z oddawaniem moczu czy osiągnięciem wzwodu. Jeżeli wykonywana jest plastyka napletka, wówczas penis po zabiegu wygląda podobnie, jak u zdrowego mężczyzny nie poddawanego zabiegowi. Efekt można ocenić po upływie około miesiąca, gdy dojdzie do całkowitego wygojenia rany. Ostateczny efekt jest kwestią indywidualną, zależną w dużej mierze od procesu gojenia się rany. Zabieg przeprowadzany jest jednorazowo, blizna pozabiegowa jest praktycznie niewidoczna.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.​

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z większą ilością siniaczków.​

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

REKONWALESCENCJA

Rekonwalescencja jest dość łagodna. Należy dbać o ranę pozabiegową według wskazań lekarza. Może wystąpić lekka bolesność i opuchlizna. Współżycie można podjąć po około 4 tygodniach.

PRZECIWWSKAZANIA

rzeciwwskazania nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

 

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

 

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności