+48 578 364 251

OPERACJA KRÓTKIEGO WĘDZIDEŁKA

Zbyt krótkie wędzidełko to problem uniemożliwiający pełne odprowadzenie napletka z żołędzi, co może skutkować bolesnym wzwodem oraz przedwczesnymi wytryskami. W celu skorygowania tego problemu wykonywana jest operacja krótkiego wędzidełka. Jest to mało inwazyjny zabieg polegający na nacięciu wędzidełka laserem CO2.
Operacja zbyt krótkiego wędzidełka to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i realizowany  w trybie ambulatoryjnym. Procedura trwa około 30 minut i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennej aktywności. Podczas zabiegu wykonywane jest poprzeczne nacięcie wędzidełka, po czym brzegi rany zszywane są w odpowiedni sposób. Podczas zszywania wędzidełka stosowane są szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać. Przez kilka dni po zabiegu mogą występować dolegliwości bólowe, które złagodzić można lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty. Do momentu wygojenia się rany należy przestrzegać szczególnej higieny. Przez 4-5 tygodni po zabiegu należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.

CZY KOREKTA WĘDZIDEŁKA WYDŁUŻY PENISA?

Choć często w ten sposób reklamowana – operacja wydłużenia wędzidełka nie jest zabiegiem umożliwiającym wydłużanie penisa. Odpowiednie nacięcie wędzidełka oraz jego zszycie nie wpływa w żaden sposób na zwiększenie długości penisa. Temu służą inne procedury zabiegowe, takie jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym czy własnym tłuszczem. Tłuszcz jest wypełniaczem, który pozwala na zwiększenie obwodu i długości prącia. Dodatkowo wypełniacz ten zawiera komórki macierzyste, które umożliwiają pobudzenie procesów regeneracyjnych oraz wzmocnienie struktur tkankowych. Z kolei zastosowanie osocza bogatopłytkowego skutkuje wzmocnieniem procesów regeneracyjnych i poprawą jakości wzwodów. Zaletą wykorzystania materiałów autologicznych, pobranych od Pacjenta jest brak ryzyka wystąpienia alergii czy jakiejkolwiek nietolerancji preparatu.
Powiększanie penisa przy pomocy kwasu hialuronowego pozwala na zwiększenie obwodu penisa o około 20-40%, a jego długości o około 10%. Każdy z zabiegów trwa około kilkudziesięciu minut i wymaga wykonania zaledwie kilku nakłuć. Powiększanie penisa wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, a efekty zabiegu utrzymują się przez około półtora roku do 5 lat. Po tym czasie zabieg może być powtórzony.

OBJAWY ZBYT KRÓTKIEGO WĘDZIDEŁKA

Problem krótkiego wędzidełka może mieć charakter wrodzony lub nabyty; w tym drugim przypadku rozwija się na podłożu nawracających stanów zapalnych lub infekcji. Wędzidełko jest podłużnym fałdem skórnym łączącym żołądź z napletkiem na dolnej powierzchni penisa. Gdy wędzidełko jest za krótkie, wówczas zsuwanie napletka do rowka zażołędnego jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Skutkuje to problemami podczas wzwodu. Charakterystycznym objawem jest pojawienie się dolegliwości bólowych podczas wzwodu. Wówczas nadmiernie naciągnięte wędzidełko pociąga bardzo unerwiony obszar żołędzi prącia, czemu towarzyszy ból. Taki objaw określany jest jako dyspareunia. Ból może pojawić się także podczas wykonywania czynności higienicznych, gdy konieczne jest odciągnięcie napletka. Wówczas brak odpowiedniej higieny może skutkować pojawieniem się infekcji i stanów zapalnych. A to jeszcze bardziej nasila dyskomfort związany ze zbyt krótkim wędzidełkiem.

Bolesność towarzysząca wzwodowi to nie jedyny objaw zbyt krótkiego wędzidełka. Kolejnym symptomem może być występowanie przedwczesnego wytrysku. Objawami towarzyszącymi mogą być także problemy ze snem, pogorszenie samopoczucia psychicznego czy skłonność do nerwicy, które nie wynikają bezpośrednio z obecności zbyt krótkiego wędzidełka, a napięcia nerwowego towarzyszącego problemowi.
W przypadku pęknięcia wędzidełka dochodzi do pojawienia się silnych dolegliwości bólowych oraz krwawienia. Ponadto utrudnione może być oddawanie moczu – mikcji towarzyszy ból i pieczenie.

EFEKT

Efektem zabiegu jest wydłużenie wędzidełka. Pozwala to na zredukowanie problemów z dolegliwościami bólowymi pojawiającymi się podczas wzwodu. Zniwelowane mogą być także problemy z przedwczesnym wytryskiem – o ile to zbyt krótkie wędzidełko leżało u podłoża problemu. Wszystko to może poprawić jakość życia seksualnego i korzystnie wpłynąć na samopoczucie psychiczne mężczyzny. Operacyjne wydłużenie wędzidełka pozwala na swobodne zsuwanie napletka podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Może się to przełożyć na rzadsze występowanie infekcji intymnych. Zabieg pozwala zapobiec bolesnemu urazowi, jakim jest zerwanie wędzidełka. W ten sposób wyeliminowane zostaje ryzyko nagłego urazu wędzidełka i jego bliznowacenia.

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie toksyny botulinowej za pomocą bardzo cienkiej igły w odpowiednie partie mięśni.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.​

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z większą ilością siniaczków.

REKONWALESCENCJA

Rekonwalescencja jest dość łagodna. Należy dbać o ranę pozabiegową według wskazań lekarza. Może wystąpić lekka bolesność i opuchlizna. Współżycie można podjąć po około 4 tygodniach.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

 

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

 

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

​​

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności