+48 578 364 251

PLASTYKA NAPLETKA ŁECHTACZKI

Plastyka napletka łechtaczki to zabieg mający na celu odpowiednie wymodelowanie kształtu napletka łechtaczki, czyli fałdu skórnego osłaniającego żołądź łechtaczki. Gdy te fałd skórny jest zbyt rozległy, wówczas zasłania najbardziej wrażliwą część łechtaczki, co może negatywnie rzutować na jakość życia seksualnego. Ponadto taki przerośnięty napletek łechtaczki może wpływać na mało estetyczny wygląd okolic intymnych. Efektem zabiegu jest odsłonięcie żołędzi napletka, co przekłada się na poprawę jakości życia seksualnego i bardziej estetyczny wygląd łechtaczki.
Zabieg modelowania napletka łechtaczki polega na usunięciu nadmiaru skóry nad łechtaczką i może być wykonany techniką laserową lub chirurgiczną. Podczas zabiegu dochodzi do dowolnego modelowania kształtu lub zmniejszenia rozmiaru napletka łechtaczki. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a bezpośrednio po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennej aktywności. Zabieg trwa 30-60 minut. Procedura może być łączona z zabiegiem plastyki warg sromowych, podczas którego możliwe jest zmniejszenie warg sromowych i skorygowanie ich asymetrii.

CZY ZABIEG JEST DLA MNIE?

Łechtaczka to obficie ukrwiony i unerwiony narząd, którego widoczna część zlokalizowana jest powyżej ujścia pochwy. Najbardziej wrażliwą częścią łechtaczki jest żołądź, od której w głąb ciała odchodzą ciała jamiste i odnogi łechtaczki. Żołądź łechtaczki osłonięta jest napletkiem, czyli fałdem skórnym. Gdy jest on nieproporcjonalnie duży, wówczas może to wpływać negatywnie na jakość życia seksualnego, gdyż skóra ogranicza dostęp do najbardziej wrażliwego obszaru łechtaczki. Ponadto taki nadmiar skóry pokrywającej łechtaczkę może wyglądać mało estetycznie. Pojawić może się jeszcze jeden problem – nadmiar skóry osłaniającej łechtaczkę może być źródłem dyskomfortu, a nawet dolegliwości bólowych podczas noszenia dopasowanej bielizny czy obcisłych spodni.
Zabieg hoodoplastyki dedykowany jest tym kobietom, które dotknięte są problemem nadmiernie przerośniętego lub asymetrycznego napletka łechtaczki. Na plastykę napletka łechtaczki mogą zdecydować się kobiety odczuwające dyskomfort związany z nieestetycznym wyglądem łechtaczki lub mające problem z osiągnięciem orgazmu. Zabieg może być wykonany u każdej kobiety, u której pojawia się dyskomfort fizyczny lub emocjonalny wynikający z nadmiernego przerostu fałdu skórnego nad łechtaczką.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest m. in. występowanie problemów z krzepliwością krwi, chorób autoimmunologicznych, nowotworowych, niewyrównanej cukrzycy czy poważnych chorób serca. Zabieg nie może być ponadto wykonany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także podczas krwawienia miesięcznego.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem stosowane jest znieczulenie miejscowe. Chirurg operuje za pomocą noża laserowego, co sprzyja gojeniu się rany i minimalizuje uszkodzenia tkanek.

EFEKT

Modelowanie napletka łechtaczki to zabieg z zakresu ginekologii plastycznej, który pozwala na wyeksponowanie najwrażliwszej części łechtaczki – żołędzi. Dzięki temu łechtaczka jest bardziej wrażliwa, życie seksualne jest bardziej satysfakcjonujące i możliwe jest łatwiejsze osiąganie orgazmów. Ponadto zabieg pozwala na przywrócenie estetycznego wyglądu łechtaczki i eliminuje jakikolwiek dyskomfort związany z przerostem napletka łechtaczki. Zlikwidowane zostają dolegliwości bólowe mogące towarzyszyć na przykład noszeniu obcisłej bielizny czy spodni albo pojawiające się podczas współżycia. Efekty zabiegu są trwałe, zabiegu nie trzeba powtarzać. Ostatecznie zabieg pomaga odbudować pewność siebie i wyższą samoocenę kobiety.

PRZYGOTOWANIE

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym konieczne jest wykonanie kilku badań. Nie inaczej jest w przypadku plastyki napletka łechtaczki. Przed tym zabiegiem chirurgii estetycznej wskazane jest wykonanie morfologii krwi, grupy krwi, a także oznaczenie takich parametrów krzepnięcia krwi jak APTT. Kolejne wskazane badanie to oznaczenie poziomu glukozy na czczo. Tego typu badania należy wykonać nie później niż dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Z kolei nie później niż trzy miesiące przed plastyką napletka łechtaczki wskazane jest wykonanie badań w kierunku infekcji antygenu HBS, HCV i HIV. Kobiety po 40 roku życia powinny mieć wykonane badanie EKG. Konbieczny jest też wymaz z pochwy.
Odpowiednia diagnostyka laboratoryjna to najistotniejszy element przygotowania do zabiegu, ale nie jedyny. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy ograniczyć palenie papierosów oraz stosowanie leków zaburzających krzepliwość krwi, a w dniu zabiegu należy wykonać depilację.

REKONWALESCENCJA

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu plastyki napletka łechtaczki możliwe jest występowanie umiarkowanych dolegliwości bólowych i dyskomfortu. Ponadto przez kilka-kilkanaście dni możliwe jest utrzymywanie się niewielkiego obrzęku. Wówczas pomocne mogą okazać się okłady z lodu lub leki przeciwbólowe bez recepty. W tym czasie zalecane jest noszenie luźniejszej bielizny i spodni, a także powstrzymanie się od intensywnego uprawiania sportu. Konieczna jest rezygnacja z kąpieli w wannie, a także korzystania z basenu czy sauny. Do momentu wygojenia się rany wskazane jest tzw. wietrzenie krocza, czyli jak najczęstsze przebywanie bez bielizny. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny okolic intymnych i przemywanie krocza wodą z mydłem, bez stosowania perfumowanych kosmetyków mogących podrażniać skórę. Czynności higieniczne należy wykonywać rano i wieczorem oraz po każdym skorzystaniu z toalety. Po 7-10 dniach wskazana jest wizyta kontrolna. Współżycie można rozpocząć po około 4 tygodniach od wykonania zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności