+48 578 364 251

REKONSTRUKCJA BŁONY DZIEWICZEJ

Hymenoplastyka jest zabiegiem rekonstrukcji błony dziewiczej, wykonywanym w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Zabieg ma na celu odtworzenie błony dziewiczej, a kobiety decydują się na takie rozwiązanie z kilku względów. Motywacją może być chęć podniesienia satysfakcji seksualnej, niektóre kobiety decydują się na taki krok dla partnera. Niekiedy zabieg wykonywany jest po przypadkowym przerwaniu błony dziewiczej lub po gwałcie.
Zabieg hymenoplastyki to odpowiedź na pytanie, jak naprawić błonę dziewiczą i odzyskać dziewictwo. Rekonstrukcja błony dziewiczej trwa kilkadziesiąt minut. Podczas zabiegu błona śluzówki jest naciągana i zszywana w taki sposób, aby pośrodku pozostał niewielki otworek. Fałdy błony śluzowej zszywane są przy pomocy rozpuszczalnych nici. Procedura umożliwia odtworzenie pierścieniowatej fałdy błony dziewiczej. Ten zabieg z zakresu chirurgii ginekologicznej nie wymaga hospitalizacji, po kilkugodzinnej obserwacji Pacjentka może udać się do domu.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt. Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie miejscowe, a następnie lekarz wykonuje cięcia laserowym nożem, który zapewnia szybką rekonwalescencję, a nowo utworzoną błonę scala szwami.

EFEKT

Efektem wykonania zabiegu odtworzenia błony dziewiczej jest przywrócenie dziewictwa. Ten zabieg ginekologii estetycznej wykonywany jest między innymi w celu pojawienia się krwawienia po przerwaniu błony dziewiczej podczas pierwszego stosunku seksualnego z nowym partnerem. Dzięki zabiegowi partner może odczuwać lekki opór przy rozpoczęciu penetracji, co może stanowić źródło satysfakcji seksualnej dla obojga partnerów. Niekiedy hymenoplastyka wykonywana jest u ofiar gwałtu, także niepełnoletnich, który odbył się przed rozpoczęciem współżycia seksualnego przez kobietę lub dziewczynkę – wówczas pozwala im przywrócić wrażenie kontroli nad własnym ciałem i pomaga podnieść samoocenę. Zabieg wykonywany jest także ze względów religijnych i dotyczy to zwłaszcza tych wyznań, w których dziewictwo jest warunkiem zamążpójścia.

PRZYGOTOWANIE

Przed wykonaniem zabiegu hymenoplastyki konieczne jest odpowiednie przygotowanie do procedury. Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z lekarzem ginekologiem, a także wykonanie zestawu badań laboratoryjnych. Mają one na celu wykluczenie takich problemów zdrowotnych jak anemia, zaburzenia krzepliwości krwi czy infekcje wirusowe. Pakiet niezbędnych badań obejmuje wykonanie oznaczenia takich parametrów jak:
– morfologia krwi
– poziom glukozy na czczo
– parametry układu krzepnięcia: APTT, PT, fibrynogen
– poziom elektrolitów (sód, potas)
– antygen HBS, HCV i HIV
– posiew z pochwy

REKONWALESCENCJA

Po zabiegu odtworzenia błony śluzowej konieczna jest rekonwalescencja. Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest prowadzenie oszczędnego trybu życia, unikanie aktywności fizycznej. Bardzo istotna jest odpowiednia higiena okolic intymnych, co ma na celu zminimalizowanie ryzyka rozwoju infekcji. Konieczne jest delikatne podmywanie okolic intymnych woda i mydłem – rano i wieczorem, a także każdorazowo po skorzystaniu z toalety. Należy unikać korzystania z sauny, basenu, a także kąpieli w wannie. Po siedmiu dniach od zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna, podczas której lekarz oceni tempo gojenia się okolicy zabiegowej. Szwy rozpuszczają się w ciągu 10-15 dni. Aktywność seksualna możliwa jest najwcześniej po 6 tygodniach po zabiegu, takie samo zalecenie dotyczy aktywności fizycznej. Do momentu odbycia pierwszego stosunku płciowego zalecane jest unikanie stosowania tamponów podczas miesiączki, bo może dojść do przypadkowego przerwania zrekonstruowanej błony dziewiczej.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności