+48 578 364 251

TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa, znana szerzej jako botoks, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Używana jest do relaksacji mięśni odpowiedzialnych za mimikę, co redukuje w znacznym stopniu zmarszczki mimiczne. Zabieg jest krótki i bezpieczny, a ryzyko powikłań znikome, jeśli jest przeprowadzany przez doświadczonego lekarza.
W jakim wieku najlepiej zacząć stosować botoks? Opinie są podzielone, my wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zalecamy naszym Pacjentkom zabieg z użyciem toksyny botulinowej wraz z pojawieniem się pierwszych zmarszczek mimicznych, gdyż wtedy możemy całkowicie je zlikwidować i zapobiec ich pogłębianiu. W wieku 40-50 lat, gdy zmarszczki są już utrwalone, toksyna botulinowa spłyci je, ale nie zlikwiduje.
Siłę botoksu można dostosowywać – można zmniejszyć zmarszczki z zachowaniem naturalnej mimiki bez efektu maski lub całkowicie zablokować pracę mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki, tym samym tworząc efekt idealnie gładkiej skóry.
Drugim, mniej znanym działaniem toksyny botulinowej, są jej właściwości lecznicze. W Klinice Princesse używamy jej także do leczenia migren, bruksizmu, nadpotliwości rąk, stóp i pach.

Używamy wyłącznie najwyższej jakości preparatów marek Azzalure® i Botox®.

ZASTOSOWANIE TOKSYNY BOTULINOWEJ

1

ZMARSZCZKI CZOŁA

Na czole wyróżniamy zmarszczki poziome, czyli te, które uwydatniają się, gdy robimy zdziwioną minę, oraz zmarszczki pionowe, takie jak lwia zmarszczka między brwiami. Dzięki iniekcjom z botoksu możemy w łatwy sposób zrelaksować mięśnie mimiczne czoła, usuwając tym samym nieestetyczne zmarszczki. Toksyną botulinową możemy też podnieść nieco brwi, dodając twarzy młodzieńczego charakteru i optycznie otwierając oko.

2

KURZE ŁAPKI

Kurze łapki to zwykle pierwsze zmarszczki, które pojawiają się już w bardzo młodym wieku. Są zlokalizowane wokół oczu i uwydatniają się podczas uśmiechu. Często powodują nieestetyczne zbrylanie się makijażu. Ich likwidacja jest bardzo prosta – wystarczy kilka iniekcji toksyny botulinowej. Mięśnie wokół oka relaksują się, a kurze łapki znikają. Botoksem można też z powodzeniem spłycić drobne zmarszczki znajdujące się pod oczami.

3

INNE ZMARSZCZKI

Toksyna botulinowa ma bardzo wiele zastosowań. Usuwamy nią zmarszczki królicze, które znajdują się u nasady nosa, zmarszczki palacza wokół ust, wygładzamy linie marionetki biegnące od ust ku brodzie.

Botoksem możemy też unieść kąciki ust, wygładzić marmurkową brodę, czyli taką, na której występują „dziurki” spowodowane nadmiernym napięciem mięśni, oraz zlikwidować efekt indyczej szyi z mocno widocznymi, napiętymi ścięgnami.

4

LECZENIE BRUKSIZMU

Bruksizm to schorzenie polegające na nadmiernym zaciskaniu szczęk i mimowolnym zgrzytaniu zębami. Powoduje odczucia bólowe, ścieranie się zębów oraz nieestetyczny rozrost mięśni żwaczy, które optycznie poszerzają i maskulinizują twarz. Podstawą leczenia powinno być leczenie ortopedyczne, jest ono jednak długotrwałe. Dobrym rozwiązaniem jest podanie w międzyczasie botoksu, który zredukuje objawy. U osoby zdrowej iniekcje z toksyny botulinowej w żwacze również spowodują ich redukcję i optyczne wyszczuplenie twarzy.

5

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadpotliwość to bardzo przykra dolegliwość wpływająca na kontakty społeczne i powodująca znaczny dyskomfort. W Klinice Princesse za pomocą iniekcji toksyny botulinowej likwidujemy nadpotliwość rąk, pach i stóp. Poprzez iniekcje możemy zablokować przewodnictwo nerwowe w danych partiach i całkowicie lub częściowo zablokować pocenie. Zabieg polecany jest również osobom bez natpotliwości, ale mającym uczulenie na antyperspiranty lub po prostu nielubiącymi ich używać. Nasi Pacjenci najczęściej decydują się na niego latem.

6

LECZENIE MIGREN

Przyczyny migren nie są do końca poznane. Istnieje wiele czynników je wywołujących. Terapia migren w Klinice Princesse polega na podaniu toksyny botulinowej w odpowiednie punkty. Według Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy i Międzynarodowego Towarzystwa Bólów Głowy leczenie botoksem uznane jest za najskuteczniejszy sposób leczenia migreny przewlekłej. Leczenie tego typu ma wyższą skuteczność od stosowanych dotychczas leków profilaktycznych. Jest skuteczne u około 80% chorych.

CZYM JEST BOTOKS?

Botoks jest powszechną nazwą toksyny botulinowej, która jest silną neurotoksyną wytwarzaną przez beztlenowe bakterie – laseczki Clostridum botulinum. Występuje kilka typów toksyny botulinowej i są one oznaczane literami od A do H. W medycynie stosuje się zwykle typ A, rzadziej typ B. Podany domięśniowo blokuje przewodnictwo mięśniowo-nerwowe poprzez zahamowanie wytwarzania acetylocholiny. Skutkuje to czasowym unieruchomieniem mięśnia na kilka miesięcy, który następnie powraca do pełnej sprawności.
Początkowo botoks stosowany był w neurologii i okulistyce, na przykład do leczenia nadmiernego napięcia mięśni u noworodków, po udarze mózgu czy do leczenia zeza. Właśnie przy leczeniu zeza zauważono również inne, cudowne działanie toksyny botulinowej – relaksację mięśni mimicznych powodującą znikanie zmarszczek. W ten sposób botoks „wszedł na salony” i zagościł na dobre w każdej klinice medycyny estetycznej na świecie.
Dziś jest to tak zwany „zabieg lunchowy”. Jest szybki, bezpieczny, nie wymaga prawie wcale okresu rekonwalescencji.
Zabiegi z zastosowaniem botoksu zapobiegają procesowi miostarzenia czyli starzenia związanego z pracą mięśni mimicznych, stąd są pomocne w profilaktyce anti-aging. Wynika to ze sposobu działania toksyny, która ograniczając działanie mięśni mimicznych powoduje, że skóra, która jest silnie związana z mięśniami przestaje się kurczyć np. podczas mrużenia oczu, uśmiechania się czy podnoszenia i marszczenia brwi.
Podczas zabiegu estetycznego unieruchomione zostają niewielkie fragmenty mięśni, a twarz wciąż wygląda naturalnie.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie toksyny botulinowej za pomocą bardzo cienkiej igły w odpowiednie partie mięśni.

REKONWALESCENCJA

Zwykle po podaniu toksyny botulinowej w miejscu wkłucia powstają zaczerwienienia, które znikają w ciągu dnia. Po zabiegu przez kilka godzin nie zaleca się leżeć lub wykonywać gwałtownych ruchów głową, tak by nie doszło do przemieszczenia preparatu. Przez dwie doby nie należy korzystać z sauny i solarium, a także nagrzewać miejsca zabiegu.
Efekty relaksacji mięśni zazwyczaj zaczynają się pojawiać po około 3-4 dniach, a pełny efekt jest widoczny po dwóch tygodniach.
Bardzo rzadko, u około 2% pacjentów, w dzień podania botoksu lub dzień po, mogą wystąpić zawroty głowy i nudności, a także stan podgorączkowy. Jest to reakcja immunologiczna organizmu u szczególnie wrażliwych osób. Nie jest ona groźna, jednak warto nas o niej powiadomić, gdyż pomoże nam to w przyszłości dopasować odpowiednią dla danego Pacjenta dawkę.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

EFEKT

Efekty zastosowania toksyny botulinowej pojawiają się w ciągu kilku dni, a pełnię osiągają po dwóch tygodniach. W przypadku terapii zmarszczek efektem jest wygładzenie mięśni mimicznych, spłycenie bruzd i zahamowanie nadmiernej mimiki. Przy leczeniu nadpotliwości obserwuje się całkowite lub częściowe ustanie pocenia w wybranych obszarach zabiegowych. Efekty botoksu utrzymują się zwykle od 3 do 9 miesięcy, średnio około 6 miesięcy.
Czy można się uodpornić na działanie botoksu? Tak, u osób często stosujących toksynę botulinową może dojść do produkcji przeciwciał i uodpornienia powodującego szybkie znikanie efektu. W takiej sytuacji mamy do wyboru dwa rozwiązania – można zrobić roczną przerwę lub zmienić typ preparatu używanego do zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do botoksu nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności