+48 578 364 251

WOLUMETRIA I WYPEŁNIENIA

Młoda twarz ma środek ciężkości w swojej górnej części. Najszersza jest w okolicy kości policzkowych i zwęża się ku dołowi. Niestety z wiekiem proporcje te zmieniają się. Środek ciężkości przenosi się na dół, a owal twarzy zyskuje nieatrakcyjny kształt odwróconego trójkąta. Wolumetria ma na celu przywrócić prawidłowe proporcje oraz wypełnić ubytki tkankowe, takie jak bruzdy nosowo-wargowe czy „doły” pod oczami. Modelując twarz skupiamy się na uwydatnieniu kości policzkowych, ostrym zarysowaniu linii żuchwy, by ukryć „chomiczki” oraz na wysmukleniu brody nadając jej bardzie szpiczasty kształt i optycznie ją wyszczuplając. Dodatkowo, za pomocą kwasu hialuronowego możemy w kilka minut wykonać korektę nosa, ukrywając garbek lub wyostrzając koniuszek.

Większość zabiegów wolumetrycznych wykonujemy za pomocą micro-kaniuli – jest to tępa igła, która jest dużo bezpieczniejsza dla tkanek od igły klasycznej, zmniejsza ryzyko siniaków i skraca czas rekonwalescencji oraz powoduje dużo mniejsze odczucia bólowe podczas zabiegu. Otwór do podawania kwasu hialuronowego znajduje się z boku micro-kaniuli, co niweluje ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakie może spowodować podanie kwasu hialuronowego – donaczyniowego wstrzyknięcia preparatu, które późno zauważone może prowadzić nawet do martwicy tkankowej.

ZABIEGI WOLUMETRYCZNE

1

MODELOWANIE KOŚCI POLICZKOWYCH

Wydatne kości policzkowe unoszą tkanki, optycznie wyszczuplają twarz i nadają jej zdefiniowanych rysów. W Princesse skupiamy się na tym, by efekt zabiegu faktycznie imitował naturalne kości, a nie tworzył nieestetyczne „bułeczki”, dlatego też używamy do tego zabiegu najgęstszych kwasów hialuronowych, takich jak Juvéderm® Volux i Neauvia® Intense. Gwarantuje to utrzymywanie się nadanego kształtu bez ryzyka migracji preparatu w niepożądane obszary.

2

WYPEŁNIANIE POLICZKÓW

Z wiekiem policzki tracą objętość, gdyż następuje atrofia tkanki tłuszczowej, a w skórze ubywa kolagenu i elastyny. Prowadzi to do zapadania się twarzy i wyraźnie dodaje lat. Tkanki te można wypełnić, podając kwas hialuronowy w odpowiednie miejsca za pomocą kaniuli. Twarz od razu staje się młodsza i zyskuje bardziej przyjazny i pogodny wygląd. Całość wygląda bardzo harmonijnie i nie daje sztucznego efektu. Zabieg jest też polecany w celu korekty po nieudanej operacji wycięcia torebek tłuszczowych.

3

MODELOWANIE ŻUCHWY

Precyzyjnie zarysowana żuchwa idealnie definiuje owal twarzy nadając jej wyrafinowania i optycznie odejmując kilogramów. Zabieg wysmukla twarz. Chętnie jest stosowany również przez mężczyzn, ale w przypadku panów, odwrotnie niż u pań, zamiast zwęzić żuchwę, poszerzamy ją, nadając twarzy bardziej męski wygląd.

W celu zapewnienia wyraźnych i trwałyc efektów używamy najgęstszych kwasów hialuronowych, takich jak Juvéderm® Volux i Neauvia® Intense.

4

MODELOWANIE BRODY

Brodę modelujemy na dwa sposoby. Pierwszy z nich to jej lekkie wyostrzenie, tak by twarz nabrała kształtu litery „V”, co optycznie ją wysmukli i odmłodzi. Drugi sposób stosujemy w przypadku retrogenii, czyli wady zgryzu polegającej na cofniętej żuchwie. Uwypuklamy wtedy brodę, co nadaje twarzy harmonijny charakter. Jest to doskonałe uzupełnienie leczenia ortodontycznego.

W celu zapewnienia wyraźnych i trwałyc efektów używamy najgęstszych kwasów hialuronowych, takich jak Juvéderm® Volux i Neauvia® Intense.

5

KOREKTA NOSA

Za pomocą kwasu hialuronowego można wykonać niechirurgiczną korektę nosa. Pozwala to na ukrycie garbka, wyrównanie asymetrii, optyczne zwężanie nosa oraz wymodelowani i wyostrzenie koniuszka nosa. Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest bezpieczny i stanowi świetną alternatywę dla rhinoplastyki przy niewielkich wadach nosa. Pozwala również wykonać małoinwazyjną korektę w przypadku wykonanej wcześniej nieudanej plastyki nosa lub po destrukcyjnym ostrzykiwaniu kortyzonem krystalicznym.

6

WYPEŁNIANIE DOLINY ŁEZ

Wypełnianie doliny łez to popularny zabieg pozwalający szybko skorygować nieestetyczne ubytki i zasinienia pod oczami. Prawidłowo wykonany nie niesie ryzyka wystąpienia efektu Tyndala, czyli prześwitywania kwasu hialuronowego spod skóry. W Princesse, dla pełnego bezpieczeństwa wykonywany jest za pomocą micro-kaniuli z użyciem jedynego preparatu zarejestrowanego medycznie do użytku w okolicy oka – Teosyal Redensity II firmy Teoxane. Czyni to zabieg bezpiecznym i przynosi natychmiastowe rewelacyjne efekty, które przywracają twarzy młodość.

7

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

Kwasem hialuronowym można wypełniać wszelkie zmarszczki powstałe na twarzy. Stosujemy go głównie w przypadku bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki, czyli zmarszczek biegnących od kącików ust ku brodzie. Zabieg wykonywany jest w bezpieczny sposób za pomocą kaniuli.

Do wypełniania zmarczek używamy nowoczesnego preparatu kwasu hialuronowego marki Neauvia® Stimulate, który zawiera niewielki dodatek hydroksyapatytu wapnia, co stymuluje procesy regeneracyjne skóry pobudzając ją do produkcji nowych  fibroplastów.

8

WYPEŁNIANIE SKÓRY DŁONI

Dłonie często jako pierwsze zdradzają wiek. Skóra dłoni narażona jest na wiele drażniących czynników, więc szybko wiotczeje, pojawiają się na niej zmarszczki, a podskórna tkanka tłuszczowa zanika. Dłonie można łatwo odmłodzić w kilka minut, podając podskórnie za pomocą micro-kaniuli wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego.

Do wypełnień dłoni używamy produktu Neauvia® Stimulate, który zawiera niewielki dodatek hydroksyapatytu wapnia, co stymuluje procesy regeneracyjne skóry pobudzając ją do produkcji nowych  fibroplastów.

9

INNE ZABIEGI

Kwas hialuronowy ma wiele innych zastosowań w medycynie estetycznej i może wypełnić dosłownie wszystkie obszary, jakie można sobie wyobrazić. Często stosujemy go do zabiegów takich jak wypełnianie blizn potrądzikowych, regeneracja płatków uszu, zmarszczki na ciele, ubytki kostne po operacjach i do wielu innych.

W Princesse posiadamy pełną gamę wypełniaczy najlepszych marek, tak by zawsze dopasować idealny produkt do problemu, z jakim przyjdzie do nas Pacjent.

CZYM JEST KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ciele, a jego najcenniejszą właściwością jest higroskopijność, czyli zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody, co się równa około tysiąc razy większej masie niż masa tej jednej cząsteczki. Dziś kwas hialuronowy powstaje w laboratoriach, w których jest produkowany przez bakterie. W procesie produkcji zostaje oczyszczony z białek bakterii. Właśnie od stopnia oczyszczenia kwasu zależy jego jakość. 

Kwas hialuronowy dzielimy na nieusieciowany i usieciowany. Ten pierwszy nadaje się do nawilżania skóry, mezoterapii, a drugi stanowi wypełniacz i stymulator tkankowy. Kwas sieciuje się za pomocą BDDE lub PEG. „Porządkuje” to jego cząstki, co wpływa na to, że w skórze uwalnia się bardzo powoli, co pozwala nam się cieszyć długotrwałymi efektami zastosowania wypełniaczy.

Od stopnia sieciowania zależy, jak długo kwas będzie się utrzymywał. Im będzie bardziej zbity, tym wolniej będzie się rozpuszczał, czyli tym dłużej się utrzyma w tkance. Miękkie kwasy utrzymują się około 6-8 miesięcy, gęste kwasy od 12 do 24 miesięcy. Miękkich używamy do wypełnianie doliny łez, średnich do ust i zmarszczek, a twardych do zabiegów wolumetrycznych, takich jak korekta szczęki, brody czy kości policzkowych.

W medycynie estetycznej nie stosujemy czystego kwasu hialuronowego, tylko preparaty, w których na 1 gram preparatu przypada 20-30 miligramów HA, czyli 2-3%. Pozostała część to sól fizjologiczna i substancje pomocnicze, m.in. stabilizatory i środki do sieciowania. 

Od stopnia sieciowania zależy, jak długo kwas będzie się utrzymywał. Im będzie bardziej zbity, tym wolniej będzie się rozpuszczał, czyli tym dłużej się utrzyma w tkance. Miękkie kwasy utrzymują się około 6-8 miesięcy, gęste kwasy od 12 do 24 miesięcy. Miękkich używamy do wypełnianie doliny łez, średnich do ust i zmarszczek, a twardych do zabiegów wolumetrycznych, takich jak korekta szczęki, brody czy kości policzkowych.

Kwas hialuronowy sam w sobie jest substancją bardzo bezpieczną. Ryzyko powikłań niesie głównie jego niefachowe podanie. Najgroźniejsze powikłanie występuje, gdy zostanie podany w nieodpowiednim miejscu i zatka światło głównej tętnicy w ostrzykiwanej okolicy. Krew przestanie dopływać do skóry, na której z czasem rozwinie się martwica. Doświadczony zabiegowiec potrafi od razu rozpoznać wystąpienie tego powikłania i zareagować podając środek rozpuszczający kwas hialuronowy, co zapobiegnie rozwojowi martwicy.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe. Podczas zabiegu następuje wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę lub w głębsze partie tkanek za pomocą igły lub micro-kaniuli.

Na koniec preparat jest modelowany manualnie, a Pacjent otrzymuje pisemne zalecenia wraz z dokumentacją pochodzenia podanego preparatu..

REKONWALESCENCJA

Proces gojenia po wypełnieniach wolumetrycznych jest bardzo różny w zależności od naturalnej fizjonomii, zastosowanej metody oraz obszaru poddanego zabiegowi.

Po zabiegu zwykle pojawia się lekka opuchlizna, która znika w ciągu 2-3 dni, aczkolwiek w przypadku wypełnień doliny łez może utrzymywać się nawet do tygodnia.

Mogą pojawić się też siniaczki.

Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy dużo pić, gdyż kwas hialuronowy wiąże wodę i jej brak w organizmie może skutkować słabszym efektem.

W trakcie gojenia będą wyczuwalne grudki i depozyty kwasu hialuronowego. Nie można ich masować! Po około miesiącu miękną i odczucia stają się naturalne.

Aby zminimalizować opuchliznę, od drugiego dnia możesz smarować obszar zabiegowy maścią z arniki lub maścią taką, jak Altacet. Nie przykładaj lodu, by nie spowodować zbrylania kwasu.. Również od drugiego dnia możesz nakładać makijaż, aby ukryć ewentualne siniaczki.

Bardzo ważne jest, by przez pierwsze dwa tygodnie spać na plecach, zwłaszcza w przypadku wypełnień kości policzkowych i żuchwy, tak by nie odkształcić podanego preparatu.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

EFEKT

Wolumetria nadaje twarzy młodzieńczego wyglądu. Owal twarzy jest wyraźnie zdefiniowany, skóra jest napięta, a tkanki uniesione.

Efekt jest natychmiastowy i dobrze widoczny. W zależności od wybranych zabiegów i ilości zużytego preparatu twarz może wyglądać zupełnie naturalnie lub rysy twarzy mogą zostać całkowicie zmienione – wybór należy do Ciebie!

Kwas hialuronowy stosowany do wolumetrii twarzy utrzymuje się od 8 do 24 miesięcy. Przyjmuje się, że jest to zależne od wielu czynników. Preparat stosowany do uzupełnień doliny łez utrzymuje się zwykle krócej – od 4 miesięcy do roku.
Metabolizm znacząco wpływa na czas utrzymywania się kwasu. Nadczynność tarczycy może skrócić go nawet dwukrotnie.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do wolumetrii nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności