+48 578 364 251

ESTETYCZNE SZYCIE I KLEJENIE RAN

Aby blizna po ranie była jak najmniejsza konieczne jest użycie odpowiedniego szwu, umożliwiającego estetyczne gojenie. W tym celu najlepiej sprawdza się szew śródskórny.
Plastyczne szycie ran polega na takim zaszyciu rany, aby idealnie połączyć jej brzegi, unikając ich zawijania, zapadania się blizny czy powstania zmarszczeń na powierzchni skóry. Estetyczne szycie ran umożliwia staranne zaszycie rany, co możliwe jest dzięki prowadzeniu nici pod powierzchnią skóry. Po dokładnym oczyszczeniu rany zakładany jest szew, który polega na podskórnym prowadzeniu nici równolegle do powierzchni skóry. Podczas wykonywania kolejnych wkłuć w tkankę podskórną konieczne jest delikatne wywijanie brzegów rany. Ostatecznie powstaje szew, który szczelnie zamyka brzegi rany i to bez pozostawiania jakichkolwiek śladów wkłucia na powierzchni skóry.

METODY ESTETYCZNEGO
OPRACOWANIA RANY

1

SZEW ŚRÓDSKÓRNY

Szew śródskórny wyróżnia się tym, że po jego wygojeniu nie są zauważalne ślady po wkłuciach igłą. Jest to możliwe dzięki prowadzeniu nici pod powierzchnią skóry. Ten szew ciągły wykonywany jest w taki sposób, że nici prowadzone są w głębszych warstwach tkanki, równolegle do powierzchni skóry. Podczas wykonywania takiego szwu konieczne jest delikatne wywijanie brzegów ran, zatem tego typu szew wymaga sporej wprawy od lekarza.
Szew śródskórny doskonale przyspiesza gojenie się i zwykle wykonywany jest przy pomocy rozpuszczalnych nici.

2

KLEJENIE RANY

Niektóre niewielkie rany nie wymagają szycia, choć pozostawione same sobie mogłyby skutkować powstaniem nieestetycznej blizny. Część z nich można opracować używając kleju tkankowego, który pozwala nieinwazyjnie zamknąć brzegi rany. Na całość dodatkowo zakładane są specjalne stripsy, które nie dopuszczają do rozejścia się rany w trakcie gojenia.

Taki sposób często pozwala osiągnąć efekt prawie niewidocznej blizny, która jest tylko cieniutką kreseczką o równomiernych brzegach.

3

ESTETYCZNY SZEW KLASYCZNY

Przy rozległych ranach o poszarpanych brzegach często jedynym możliwym sposobem opracowania jest założenie klasycznego szwu. Może to jednak zostać zrobione w sposób wyjątkowo staranny z usunięciem części tkanek, które miałyby wpływ na ostateczny wygląd blizny. Jest to dużo bardziej pracochłonne niż klasyczne szycie w nagłych wypadkach i wymaga sporych umiejętności lekarza. Efekt estetyczny nie jest idealny, jak w przypadku użycia szwu śródskórnego, jednak o wiele lepszy niż przy standardowym szyciu rany.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY ESTETYCZNYM, A KLASYCZNYM SZYCIEM RANY?

Zakładanie szwów na ranę ma na celu zbliżenie brzegów rany do siebie i ich zespolenie, co pozwala na zabliźnienie skóry w miejscu przerwania jej ciągłości. Szwy chirurgiczne nie tylko zapewniają odpowiedni efekt estetyczny. Szycie rany ma na celu przyspieszenie procesów gojenia się rany, a także minimalizuje ryzyko wystąpienia takich powikłań jak zakażenie.
Na estetyczny efekt zaszycia rany wpływ ma kilka czynników, w tym technika zakładania szwu, rodzaj wybranych nici, umiejscowienie i głębokość rany. Najczęściej w chirurgii plastycznej wykonywane są szwy pojedyncze, które polegają na wykonywaniu wkłuć jak najbliżej brzegów rany – maksymalnie 1 do 2 mm. Ważne jest, aby odstęp między poszczególnymi szwami był równomierny i nie przekraczał 2-3 mm. Podczas zakładania szwów należy pamiętać o tym, aby wywinąć nieco brzegi rany na zewnątrz. Inny rodzaj szwu, najczęściej stosowany w szpitalach państwowych i na SOR, to szew ciągły na okrętkę – polega on na szyciu rany jednym odcinkiem nici, prowadzonej ukośnie lub prostopadle do brzegów rany. Tego typu szew umożliwia szybkie zamknięcie rany, jednak trudno jest zapewnić estetyczny jej wygląd po zagojeniu. Trudność ta wynika z problematycznej adaptacji brzegów rany. Takie techniki szycia ran nie gwarantują uzyskania nienagannego efektu estetycznego. W tym celu najlepiej sprawdza się szew śródskórny.
Tym, co wyróżnia szew śródskórny jest większa łatwość adaptacji brzegów ran, a także brak miejsc wkłucia. Szew śródskórny wykonywany jest wówczas, gdy uzyskanie doskonałej estetyki blizny jest szczególnie ważne. Do adaptacji brzegów wykorzystywane są specjalne cieniutkie haczyki, a nić prowadzona jest pod powierzchnią skóry. Dzięki temu, że szwy nie są widoczne na powierzchni skóry, można ich nie usuwać przez dłuższy czas, co pozwala na zredukowanie napięcia tkanek. Takie szycie rany pozwala uzyskać efekt szybszego gojenia się i powstanie estetycznej blizny.

EFEKT SZYCIA
ESTETYCZNEGO

Efektem estetycznego szycie ran jest idealnie zagojona rana, z powstaniem równej i estetycznej blizny. Możliwe jest uniknięcie zapadania się blizny, jej ciągnięcia czy pomarszczenia. Blizna ma gładką powierzchnię, optymalną grubość. Dzięki temu jest o wiele mniej widoczna niż blizna po klasycznym szyciu. Pozwala to na osiągnięcie doskonałego efektu estetycznego, co ma szczególne znaczenie w przypadku ran zlokalizowanych na twarzy czy innych widocznych, często eksponowanych obszarach skóry. Odpowiednie szycie zapewnia ponadto szybsze gojenie rany oraz ogranicza krwawienie brzegów rany czy wystąpienie powikłań.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności