+48 578 364 251

LAMINACJA BRWI

Laminowanie brwi to zabieg pozwalający na ułożenie włosków brwi w pożądany sposób. Zabieg doskonale sprawdza się przede wszystkim u osób z gęstymi, bujnymi brwiami, które mogą sprawiać wrażenie nieco niesfornych. Także osoby z nieco rzadszymi brwiami mogą wykonać laminację – wówczas zmiana kształtu i kierunku włosów może optycznie zagęścić brwi.
To kompleksowa pielęgnacja i stylizacja brwi.
Brwi stanowią istotny element wizerunku i są doskonałą oprawą oczu. Od kształtu brwi zależy wyraz twarzy oraz to, w jaki sposób wyeksponowane zostanie oko. Kiedyś stylizacja brwi sprowadzała się do depilowania zbędnych włosków i wykorzystania kredki do brwi. Obecnie natomiast ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi pozwalające na nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, wzmocnienie włosków i dodanie im sprężystości, gęstości i połysku. Takie możliwości daje zabieg laminacji brwi.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

EFEKT

Laminacja brwi pozwala na ich odżywienie, a także wymodelowanie. Dzięki temu brwi zyskują nienaganny wygląd. Efekty zabiegu są bardzo naturalne, gdyż nie powodują zmiany koloru brwi. Laminacja umożliwia wzmocnienie i pogrubienie delikatnych, cienkich włosków brwi. Zadowalające efekty zabiegu zauważą także osoby z gęstszymi, krzaczastymi i sztywnymi brwiami. Stają się ona bardziej podatne na wymodelowanie, można, je dowolnie czesać i zachowują pożądany kształt, a włoski są bardziej miękkie i sprężyste. Dzięki laminacji brwi dłużej utrzymuje się ponadto efekt henny na brwiach, jeśli zostanie ona wykonana.
Efekty zabiegu laminacji brwi utrzymują się przez około 30-45 dni. Na czas utrzymywania się efektów duży wpływ ma tempo wypadania włosków i odrastania nowych.

PO ZABIEGU
LAMINACJI BRWI

Bezpośrednio po zabiegu laminacji brwi należy zadbać o odpowiednią ich pielęgnację. Najważniejsze zalecenie pozabiegowe dotyczy powstrzymanie się przez 24 godziny od stosowania jakichkolwiek preparatów na brwi, w tym płynu do demakijażu, a także wody. W pierwszej dobie po zabiegu należy powstrzymać się od dotykania brwi, konieczne jest unikanie wszelkich czynności mogących prowadzić do ich odkształcenia. Przez 24 godziny nie zaleca się też wykonywania makijażu brwi, a także korzystania z basenu czy sauny.
Po upływie pierwszej doby wskazana jest odpowiednia pielęgnacja brwi, czyli aplikowanie na włoski olejków odżywczych. Dobrze sprawdzają się olejki: rycynowy oraz z czarnuszki. Można je nanosić na brwi na noc, a rano zmyć podczas porannej toalety twarzy. Codziennie można używać szczoteczki do brwi, utrwalając w ten sposób ich odpowiedni kształt.

JAK CZĘSTO POWTARZAĆ
LAMINACJĘ BRWI?

Czas utrzymywania się efektu laminacji brwi to około miesiąc do półtorej. Zabieg laminacji najlepiej jest powtarzać wówczas, gdy efekt przestaje być widoczny, czyli brwi tracą kształt nadany im podczas zabiegu. Jeśli włoski brwi zaczynają być „niesforne”, odstają – to idealny moment na to, aby powtórnie wykonać zabieg laminacji brwi. Czas pomiędzy zabiegami może różnić się u poszczególnych osób. Wiele zależy od rodzaju włosków, tego, czy są grubsze czy cieńsze i od ich podatności na laminację. U osób z większym tempem wypadania włosków, konieczne może być częstsze wykonywanie laminacji. Wynika to z faktu, że odrastające włoski będą się odznaczać na tle włosków zdyscyplinowanych podczas zabiegu laminacji.

NA CZYM POLEGA LAMINACJA BRWI?

Laminacja brwi to kilkuetapowy zabieg, obejmujący odpowiednie przygotowanie brwi do laminacji, zaaplikowanie aktywatora, a następnie keratyny, a finalnie – nałożenie substancji pielęgnujących. Takie postępowanie pozwala wymodelować włoski.
Pierwszym etapem zabiegu jest odpowiednie przygotowanie brwi, czyli ich odtłuszczenie i usunięcie zanieczyszczeń.  W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty. W kolejnym etapie na brwi nakładany jest aktywator – kwas tioglikolowy, którego rolą jest otwarcie łuski włosa. Dzięki temu włos staje się bardziej „plastyczny”, czyli podatny na układanie. Można to osiągnąć dzięki rozerwaniu wiązań chemicznych we włosie. Aktywator nakładany jest na brwi przy pomocy specjalnej szczoteczki, a następnie brwi zabezpieczane są przezroczystą folią i w tym czasie aktywator zaczyna działać.
W kolejnym etapie zabiegu laminacji na brwi nakładane są substancje odżywcze, które nawilżają, odżywiają i wzmacniają włoski brwi. Są to jedwab, olej jojoba, witaminy A i E, proteiny soi i pszenicy. Dzięki zastosowaniu aktywatora, związki odżywcze przenikają w głąb włosków. Efektem tego etapu laminacji brwi jest wzmocnienie brwi, ich pogrubienie, przywrócenie im elastyczności i blasku.
Ostatnim etapem zabiegu laminowania brwi jest nałożenie keratyny. Taka keratynowa terapia brwi powoduje, że efekt odżywczy utrzymuje się dłużej. Ponadto keratyna pozwala na odbudowę struktury włosów i utrwalenie ich w pożądanym położeniu.
Cały zabieg laminacji brwi trwa około 30- 45 minut. Zabieg wykonuje kosmetolog. Dostępne są co prawda zestawy do domowej laminacji brwi, jednak takie rozwiązanie ma kilka wad. Przede wszystkim – nieumiejętnie wykonana laminacja domowa może doprowadzić do zniszczenia włosków, a także wystąpienia podrażnień skóry. Ponadto samodzielne wykonanie laminacji brwi stwarza ryzyko niezadowalającego efektu estetycznego.  Architektura brwi to prawdziwa sztuka!

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności