+48 578 364 251

LASER FRAKCYJNY SAPPHIRE 40

Laser frakcyjny Sapphire 40 to laser CO2, działający na drodze ablacji. Jest to laser frakcyjny powodujący powstanie w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, które powstają na ściśle określonej głębokości. Ma to na celu pobudzenie procesów regeneracji skóry, a także przebudowy jej struktury dzięki nasileniu syntezy włókien kolagenowych. Laser znajduje zastosowanie w leczeniu blizn, rozstępów, wykorzystywany jest w celu usuwania zmarszczek i wiotkości skóry, a także usuwania przebarwień.
Pozwala na kompleksową poprawę wyglądu skóry, możliwą dzięki aktywowaniu procesów przebudowy jej architektury. Pobudzeniu syntezy włókien kolagenowych oraz nasileniu procesów regeneracyjnych towarzyszy wygładzenie powierzchni skóry, zredukowanie zmarszczek i wiotkości skóry, jej pogrubienie i ujędrnienie. Zabieg laserem Sapphire 40 pozwala na usuwanie rozszerzonych porów, utratę kolorytu i blasku, a także takie oznaki fotostarzenia skóry,  takie jak przebarwienia czy utrata witalności skóry. Dzięki laserowi frakcyjnemu możliwe jest skuteczne usuwanie rozstępów, a także wszelkiego rodzaju blizn.

ZABIEGI Z UŻYCIEM LASERA FRAKCYJNEGO

1

RESURFACING TWARZY

Resurfacing twarzy to zabieg laserowy pozwalający na przywrócenie prawidłowej struktury skóry. Zabieg dedykowany jest osobom, które zauważają takie oznaki starzenia skóry, jak wiotkość i utrata elastyczności, zmarszczki, nieregularna struktura skóry. Resurfacingowi skóry mogą ponadto poddać się osoby młode, u których nie są widoczne oznaki starzenia, ale pojawiają się takie zaburzenia w strukturze skóry jak blizny potrądzikowe czy utrata jednolitego kolorytu i blasku skóry oraz rozszerzone pory. Dzięki oddziaływaniu lasera na skórę możliwe jest pobudzenie procesów regeneracyjnych, co skutkuje nasiloną syntezą kolagenu. Im więcej włókien kolagenowych, tym gładsza i mocniejsza staje się skóra. Procesom resurfacingu skóry towarzyszy odzyskanie nienagannego, młodego wyglądu skóry, a uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Oznacza to, że zabieg nie zmienia rysów twarzy, ani nie wpływa w żaden sposób na mimikę. Zalecane jest wykonanie serii około 4 zabiegów, powtarzanych co miesiąc. Pierwsze efekty zabiegów zauważalne są od razu, a ostateczny efekt, będący wynikiem zaawansowanej przebudowy struktury skóry można ocenić po kilku-kilkunastu tygodniach od zakończenia serii zabiegów.
Zabieg trwa kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, rekonwalescencja po zabiegu trwa od dwóch do 14 dni, w zależności od użytej mocy. W tym czasie dochodzi do złuszczenia skóry i jej wygojenia. Pielęgnacja skóry po zabiegu sprowadza się do unikania ekspozycji na słońce oraz stosowaniu preparatów natłuszczających.

2

LECZENIE BLIZN

Blizny to zmiany skórne, które mogą dotknąć każdego z nas. Przyczyny ich powstania są rozmaite – od zmian trądzikowych i innych stanów zapalnych skóry, poprzez urazy i zabiegi operacyjne aż po oparzenia. Tym, co łączy wszystkie blizny – bez względu na czynniki generujące ich powstanie – jest zaburzenie struktury skóry generowane nieprawidłowym procesem gojenia. Często zaburzeniu struktury skóry towarzyszy nieprawidłowy koloryt blizny. Usuwanie blizn sprowadza się do przebudowy nieprawidłowej tkanki skórnej. Laser frakcyjny Sapphire 40 na możliwość niezwykle efektywnego pobudzenia procesów resurfacingu skóry. Przebudowa skóry możliwa jest dzięki stymulowaniu procesów regeneracyjnych i aktywności fibroblastów, co przekłada się na syntezowanie nowych włókien kolagenowych. A to gwarantuje redukcję widoczności każdej blizny. Laser frakcyjny działa w oparciu o generowanie mikrouszkodzeń skóry, które otoczone są nienaruszoną tkanką. Wiązka lasera wywołuje efekt termiczny, generując powstanie mikrouszkodzeń otoczonych zdrową, nienaruszoną skórą. Laser ablacyjny uszkadza zarówno powierzchniowe, jak i głębsze warstwy skóry, prowadząc do nasilenia syntezy kolagenu, pobudzenia procesów regeneracyjnych, a także złuszczenia wierzchnich warstw skóry. Aby uzyskać optymalny efekt estetyczny, wymagane jest wykonanie serii zabiegów – od trzech do nawet 20-30, jeżeli mamy do czynienia z naprawdę trudną blizną, powtarzanych w odstępach miesiąca. Zabieg pozwala na zredukowanie widoczności blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, blizn po cesarskim cięciu czy pooparzeniowych.

3

USUWANIE ROZSTĘPÓW

Walkę z rozstępami najlepiej jest rozpocząć na jak najwcześniejszym etapie. Świeże rozstępy mają charakterystyczny wygląd – są czerwone i pogrubione, wystają ponad powierzchnię skóry. Na tym etapie w skórze właściwej toczy się miejscowy stan zapalny i wówczas zabiegi na rozstępy przynoszą spektakularne efekty. W dalszej fazie rozstępy bledną, stają się nieco cieńsze i przypominają blizny zanikowe. Wówczas – pomimo pozornej poprawy wyglądu skóry – rozstępy są znacznie trudniejsze do usunięcia. I wtedy sprawdzi się jedynie bardziej inwazyjne usuwanie rozstępów – laserem frakcyjnym.
Zastosowanie lasera frakcyjnego Sapphire 40 w celu usuwania rozstępów wymaga najczęściej wykonania kilku zabiegów. Jest to konieczne dla stymulowania zaawansowanego remodelingu skóry, jej regeneracji oraz wygładzenia powierzchni skóry i przywróceniu jednolitego kolorytu. Do obszarów skóry dotkniętych rozstępami przykładana jest głowica lasera, która emituje mikrowiązki światła. Powstałe pod ich wpływem mikroskopijne uszkodzenia pobudzają syntezę włókien kolagenowych i odnowę struktury skóry. Dzięki wykonaniu kilkunastominutowego zabiegu uzyskujemy efekt wielotygodniowej stymulacji fibroblastów, czyli komórek syntetyzujących kolagen oraz kompleksowego wykorzystania potencjału biologicznego skóry. Pełna kuracja obejmuje około 3–6 zabiegów laserowych na rozstępy wykonywanych co 4 tygodnie. Efektem terapii jest nie tylko wygładzenie powierzchni skóry i zredukowanie widoczności rozstępów, ale także wzmocnienie struktury skóry i jej ujędrnienie.

4

FOTOODMŁADZANIE SKÓRY

Fotoodmładzanie skóry to zabieg polegający na zredukowaniu licznych oznak starzenia się skóry dzięki wykorzystaniu lasera. Mowa o tych wszystkich zmianach skórnych, które kumulują się wraz z wiekiem i są wypadkową fizjologicznego spadku syntezy kolagenu oraz zaniku ochronnej warstwy lipidowej, a także oddziaływania promieniowania słonecznego i innych szkodliwych czynników środowiskowych. Zabieg umożliwia wzmocnienie struktury skóry, zredukowanie jej wiotkości i ścieńczenia. Dzięki aktywowaniu syntezy włókien kolagenowych możliwe jest zniwelowanie rozluźnienia struktury skóry, wynikające z fizjologicznego spadku ilości włókien kolagenowych w skórze. Kolejnym pożądanym efektem zabiegu z użyciem lasera jest zredukowanie przebarwień skóry i nierównomiernego kolorytu, rozszerzonych porów. Zabieg może być wykonany na twarzy, ale także skórze szyi i dekoltu, dłoni czy innej dowolnej partii ciała. Zabieg odbywa się w znieczuleniu. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, proces gojenia trwa zazwyczaj kilka-kilkanaście dni. Przez cztery tygodnie po zabiegu należy pamiętać, aby unikać ekspozycji na słońce, gdyż może to skutkować pojawieniem się przebarwień. Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

JAK DZIAŁA LASER FRAKCYJNY?

Laser frakcyjny to urządzenie, które zrewolucjonizowało oblicze medycyny estetycznej. Zasada działania jest bardzo prosta – wiązka lasera prowadzi do kontrolowanego, punktowego uszkodzenia skóry. Laser oddziałuje na skórę wywołując efekt fototermiczny. Światło lasera pochłaniane jest przez wodę zgromadzoną w komórkach i podgrzewa ją, co prowadzi do gwałtownego podgrzania tej wody i jej odparowania. Towarzyszy temu powstanie mikrouszkodzeń skóry na określonej głębokości. Ponieważ działaniu lasera nie zostaje poddana cała powierzchnia skóry, a uszkodzenia mają charakter punktowy i otoczone są nieuszkodzoną tkanką – możliwe jest pobudzenie intensywnych procesów odnowy skóry. Procesy naprawcze obejmują przede wszystkim pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co przekłada się na wzmocnienie struktury skóry, jej ujędrnienie i wygładzenie, a także zredukowanie takich zmian skórnych jak przebarwienia, rozszerzone pory czy blizny.
Podczas jednego zabiegu mikrouszkodzenia powstają na około 10-20% powierzchni skóry poddawanej działaniu lasera. Oznacza to, że dla uzyskania spektakularnych efektów konieczne jest wykonanie serii 3-4 zabiegów. Odstępy między nimi wynoszą około 4-6 tygodni, gdyż tyle czasu zajmuje remodeling struktury skóry po zabiegu. Efekty są spektakularne, gdyż laser w bardzo skuteczny sposób inicjuje procesy przebudowy skóry. Zastosowanie lasera frakcyjnego u młodych osób pomaga pozbyć się takich defektów skórnych jak poszerzone pory czy blizny potrądzikowe, ponadto resurfacing może być wykonany w ramach profilaktyki anti-aging. Z kolei zabieg laserem frakcyjnym u osób dojrzałych pozwala na zauważalne odmłodzenie skóry i poprawę jej jakości –zredukowanie zmarszczek, wiotkości, oznak fotostarzenia się skóry.
Laser frakcyjny może być zastosowany na skórze twarzy, szyi i dekoltu, dłoni. Zabieg może być ponadto wykonany na dowolnym obszarze ciała, dotkniętym np. pojawieniem się rozstępów czy blizn, a także wiotkością skóry.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe.

EFEKT

Skóra po użyciu lasera frakcyjnego jest bardziej gładka, zmarszczki i blizny spłycają się, a przebarwienia ulegają zmniejszeniu.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Nie opalaj się tydzień przed zabiegiem.

REKONWALESCENCJA

Skóra po zastosowaniu lasera frakcyjnego jest zaczerwieniona, może wystąpić dyskomfort lub opuchlizna. W przypadku usuwania blizn i rozstępów mogą pojawić się krwawe podbiegnięcia, a następnie strupki. Kontrolowany stan zapalny powoduje proces regeneracji i odbudowy zdrowej skóry.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegów z użyciem lasera frakcyjnego nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności