+48 578 364 251

LECZENIE ZABURZEŃ EREKCJI

Zaburzenia erekcji dotyczą coraz większego odsetka mężczyzn i mogą pojawić się w coraz młodszych grupach wiekowych. Za problemy z potencją może odpowiadać niewłaściwy tryb życia, stres, a także współwystępowanie niektórych schorzeń, np. nadciśnienia czy cukrzycy. Jedną z metod leczenia zaburzeń erekcji jest doraźne stosowanie leków na potencję. Bardziej trwałe efekty zapewnia natomiast leczenie osoczem bogatopłytkowym.
Leczenie farmakologiczne zaburzeń erekcji polega na zażyciu leku przed planowanym stosunkiem seksualnym. Lek wpływa na zwiększenie syntezy tlenku azotu, czyli związku odpowiedzialnego za rozszerzanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu możliwe jest wypełnienie krwią ciał jamistych prącia, co przekłada się na łatwość w osiągnięciu erekcji i jej podtrzymaniu. Leczenie zaburzeń erekcji przy pomocy osocza bogatopłytkowego polega na ostrzykiwaniu prącia koncentratem płytek krwi. Uwalniane przez nie czynniki wzrostu pobudzają syntezę włókien kolagenu i nowych naczyń krwionośnych, co ułatwia osiągnięcie wzwodu.

METODY LECZENIA ZABURZEŃ EREKCJI

1

LECZENIE FARMAKOLOGICZNE

Farmakoterapia zaburzeń erekcji sprowadza się do stosowania leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Fosfodiesteraza typu 5 to enzym odpowiedzialny za metabolizm GMP, czyli związku niezbędnego w procesie powstawania wzwodu. Aby lepiej zrozumieć działanie tych leków, dobrze jest poznać najpierw sekwencję zmian biochemicznych, które prowadzą do powstania erekcji. Podczas pobudzenia seksualnego sygnały płynące z mózgu powodują nasilone wydzielanie tlenku azotu. Związek ten dociera do komórek mięśniówki gładkiej ciał jamistych, gdzie prowadzi do zwiększenia syntezy wysokoenergetycznego związku cGMP. Pod wpływem działania cGMP z komórek wypływają jony wapnia, co skutkuje rozkurczem mięśni gładkich w ścianach naczyń krwionośnych. Zwiększa się napływ krwi do ciał jamistych prącia i dochodzi do powstania wzwodu. Po wytrysku pod wpływem enzymu fosfodiesterazy typu 5 dochodzi do rozpadu cząsteczek cGMP, naczynia krwionośne ulegają zwężeniu i ponownie pojawia się wiotkość prącia.

Bardzo często to właśnie zbyt niski poziom tlenku azotu i cGMP odpowiada za problemy z osiągnięciem wzwodu. Leki na potencję hamują aktywność enzymu prowadzącego do spadku poziomu cGMP, co przekłada się na możliwość uzyskania i podtrzymania erekcji. Obecnie wiele leków na potencję dostępnych jest bez recepty. Zawierają one takie związki jak sildenafil czy tadalafil. Leki na receptę zawierają takie same związki, ale z wyższymi stężeniami substancji aktywnych. Najlepiej jest stosować leki na erekcję po konsultacji z lekarzem. Fakt, iż leki tego typu nie są dostępne bez recepty nie oznacza, że można po nie sięgać bez ograniczeń. Dawkę leku i schemat stosowania powinien ustalić lekarz po przeanalizowaniu stanu zdrowia, a także wyeliminowaniu przeciwwskazań do farmakoterapii. Najważniejsze z przeciwwskazań to nadciśnienie, choroba niedokrwienna serca, arytmie, kardiomiopatie czy niedawno przebyty zawał serca lub udar.

2

LECZENIE OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi i komórek macierzystych, pozyskiwany z krwi pacjenta. Osocze znajduje zastosowanie w medycynie estetycznej, a także przy wspomaganiu procesów regeneracji organizmu. Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe w leczeniu zaburzeń erekcji. Osocze jest wówczas wstrzykiwane w tkanki prącia. Zabieg rozpoczyna się od pobrania kilkudziesięciu mililitrów krwi, po czym krew jest odwirowywana. Uzyskane w ten sposób koncentrat płytek krwi wstrzykiwany jest w podskórnie w obrębie penisa. Celem użycia osocza bogatopłytkowego jest kompleksowe pobudzenie procesów regeneracyjnych. Pod wpływem działania osocza pobudzona zostaje synteza włókien kolagenowych, ponadto stymulowane jest powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Im więcej nowych naczynek, tym lepiej dotlenione i odżywione są komórki, a przez tkanki penisa przepływa więcej krwi.
Pojedynczy zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Wskazane jest powtórzenie zabiegu 3-5 razy, a zalecany odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami to 4-5 tygodni. Taki schemat pozwala na długotrwałe pobudzenie procesów regeneracyjnych w tkankach prącia. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach. Zdecydowana większość mężczyzn poddanych zabiegowi doświadcza poprawy jakości życia seksualnego. Łatwiej jest im osiągnąć erekcję, wydłuża się ponadto czas utrzymania wzwodu. Czas utrzymywania się efektów to około 12-18 miesięcy.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, należy jedynie pamiętać o ograniczeniu aktywności fizycznej i zachowaniu wstrzemięźliwości seksualnej przez kilkanaście dni po zabiegu.
Głównymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu ostrzykiwania penisa osoczem bogatopłytkowym są:
– występowanie zaburzeń krzepliwości krwi
– niskie ciśnienie krwi
– infekcje i stany zapalne w obrębie skóry prącia
– choroby przenoszone drogą płciową
– zakażenia układu moczowego.

JAK POROZMAWIAĆ Z PARTNEREM?

Zaburzenia erekcji to problem dotykający nie tylko mężczyzny, ale także jego partnerki lub partnera. Dla obu stron może to być trudna sytuacja i niemałe wyzwanie. U wielu mężczyzn zaburzenia erekcji wywołują poczucie zwątpienia we własną męskość. U partnerek i partnerów z kolei mogą pojawić się wątpliwości, czy są oni wystarczająco atrakcyjni dla swoich mężczyzn. Nietrudno domyślić się zatem, że taka sytuacja może korzystnie odbić się na relacji partnerskiej i dotyczy to nie tylko sfery seksualnej.
W jaki sposób powinno się rozmawiać ze swoim partnerem, który dotknięty jest problemem zaburzeń erekcji? Na pewno powinno się okazać mu wsparcie i pełne zrozumienie. Niedopuszczalne jest oskarżanie partnera i wpędzanie go w poczucie winy czy naśmiewanie się. Bardzo złą strategią jest także bagatelizowanie problemu. Bardzo często jest tak, że mężczyzna nie podejmuje tematu problemów z erekcją i to partner/ka powinna zainicjować rozmowę na ten temat. Dobrze jest wówczas podpytać o potencjalne przyczyny tych zaburzeń, takiej jak stres, przemęczenie, pogorszone samopoczucie. Należy to zrobić w delikatny sposób, sugerując jednocześnie dostępne od zaraz sposoby na rozwiązanie problemu. Można zaproponować prowadzenie bardziej higienicznego trybu życia, a także wizytę u lekarza. Jednocześnie warto podkreślić, że parter ma w drugiej osobie wsparcie i nie powinien traktować zaburzeń potencji jako tematu tabu, a problemu, który można wspólnie rozwiązać.
Jeśli obojgu partnerom zależy na budowaniu prawidłowej relacji, szczera rozmowa o zaburzeniach potencji oraz sposobach rozwiązania problemu nie powinna być odkładana na później. Grozi to narastaniem frustracji i nieporozumień, a przecież wystarczy wdrożyć odpowiednie leczenie, aby znów móc się cieszyć udanym życiem erotycznym.

JAK DOBIERAMY
METODĘ LECZENIA?

Problemy z erekcją mogą pojawić się zarówno u mężczyzn w podeszłym wieku, jak i młodszych. Istnieje wiele przyczyn problemów z erekcją. Obecnie coraz powszechniejsze są zaburzenia erekcji na podłożu niezdrowego stylu życia. Mowa o niewystarczającej ilości snu, stosowaniu używek (alkohol, papierosy, narkotyki), narażeniu na stres, siedzącym trybie życia oraz stosowaniu źle zbilansowanej diety. Wówczas konieczny jest szczegółowy wywiad lekarski z Pacjentem, aby wskazać na potencjalną przyczynę problemów z erekcją. Wywiad lekarski jest bardzo pomocny także w tych przypadkach zaburzeń erekcji, które mogą wynikać ze stosowania określonych leków. Zażywanie neuroleptyków, leków przeciwdepresyjnych, leków hormonalnych czy przeciwpadaczkowych może prowadzić do problemów ze wzwodem.

U niektórych mężczyzn przyczyną problemów ze wzwodem jest napięcie nerwowe, pogorszenie samopoczucia psychicznego, depresja. Przy takim podejrzeniu wskazana jest konsultacja z psychologiem czy psychiatrą i wdrożenie odpowiedniego leczenia (farmakologicznego lub psychoterapii). Wiele przypadków zaburzeń erekcji jest spowodowanych obecnością schorzeń współtowarzyszących. Mogą to być zaburzenia hormonalne, dotyczące wzrostu poziomu prolaktyny, zaburzenia poziomu testosteronu czy hormonów tarczycy. Inną chorobą prowadzącą do zaburzeń erekcji może być polineuropatia, czyli zaburzenia funkcjonowania nerwów obwodowych. Kolejna potencjalna przyczyna to choroby przebiegające z uszkodzeniem ścian naczyń krwionośnych. Mowa o miażdżycy i cukrzycy. Miażdżyca prowadzi do gromadzenia się blaszki miażdżycowej w ścianach naczyń, co może ograniczyć, a nawet zahamować przepływ krwi w naczyniu krwionośnym. Z kolei w przebiegu cukrzycy dochodzi do dwukierunkowego uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych. Z jednej strony cukrzycy towarzyszy zwiększone ryzyko rozwoju zmian miażdżycowych, a z drugiej – dochodzi do nasilenia zjawisk glikacji białek. W celu zdiagnozowania tych przyczyn podczas wizyty przed rozpoczęciem terapii lekarz zleca zwykle szereg badań.

EFEKTY LECZENIA

W przypadku stosowania farmakoterapii efekty leczenia zaburzeń erekcji są doraźne. Zażycie tabletki przed stosunkiem zapewnia możliwość odbycia satysfakcjonującego zbliżenia. Czas działania leku to kilka godzin. Nie należy nadużywać tego typu leków i stosować ich stale, gdyż nie eliminuje to przyczyn zaburzeń erekcji, a ponadto takie leczenie jest obciążone ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku leczenia zaburzeń erekcji osoczem bogatopłytkowym efekty są bardziej długotrwałe i utrzymują się do 12 miesięcy. Poprawę jakości stosunków seksualnych można zauważyć już dwa tygodnie po zabiegu, gdy zainicjowany zostaje proces kolagenogenezy i angiogenezy. Wówczas następuje przebudowa tkanek prącia. Dzięki zwiększeniu przepływu krwi przez ciała jamiste możliwe jest łatwiejsze osiągnięcie wzwodu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności