+48 578 364 251

JAPOŃSKI MASAŻ KOBIDO

Masaż Kobido to japoński masaż liftingujący twarzy i karku. Dzięki wysokiej skuteczności masaż może stanowić alternatywę dla niektórych zabiegów odmładzających. Wykonanie masażu liftingującego prowadzi do rozluźnienia nadmiernie napiętych mięśni, co nie tylko zapewnia odprężenie, ale także oddziałuje na głębsze warstwy skóry, mięśnie, nerwy oraz krążenie krwi. Pozwala to na poprawę kondycji skóry, jej uelastycznienie i wzmocnienie.
Masaż Kobido wykorzystuje techniki manualne o różnym stopniu intensywności. Masaż polega na wykonywaniu szybkich, zdecydowanych ruchów. Taki nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg umożliwia kompleksowe oddziaływanie zarówno na powierzchniowe, jak i głębsze warstwy skóry, a także tkankę podskórną. Masaż składa się z kilku etapów, z których każdy stanowi uzupełnienie i kontynuację poprzedniego. Zabieg rozpoczyna się od masażu relaksacyjnego, który ma na celu rozluźnienie napiętych mięśni, dzięki czemu możliwe jest zredukowanie widoczności drobnych zmarszczek mimicznych. Podczas tego etapu masażu wykonywane są delikatne, gładzące ruchy. Kolejny etap masażu Kobido to masaż o bardziej intensywnym działaniu, służący rozluźnieniu głębszych warstw skóry. Jest to możliwe dzięki wykonywaniu silniejszych i szybkich ruchów. Pobudzone zostaje wówczas krążenie krwi, a tkanki są lepiej odżywione i dotlenione. Końcowym etapem masażu jest zabieg akupresury, czyli uciskania wybranych punktów na twarzy.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

EFEKT

Masaż Kobido to masaż o skutecznym działaniu liftingującym i odmładzającym. Dzięki rozluźnieniu mięśni twarzy możliwe jest złagodzenie rysów twarzy, zredukowanie nadmiernego napięcia mięśni, a także wygładzenie niewielkich zmarszczek mimicznych. Zabieg pozwala zredukować widoczność drobnych zmarszczek mimicznych na czole, w okolicy ust czy oczu. Dzięki pobudzeniu krążenia krwi komórki skóry są lepiej dotlenione i odżywione, co skutkuje rozświetleniem skóry, przywróceniem jej kolorytu i blasku. Z kolei aktywowanie krążenia limfatycznego pomaga pozbyć się obrzęków twarzy oraz opuchlizny pod oczami. Uciskanie tkanek stymuluje procesy syntezy kolagenu i elastyny, co przekłada się na uelastycznienie skóry i uzyskanie efektu liftingu. Aby uzyskać spektakularne efekty, wskazane jest regularne wykonywanie masażu Kobido – najlepiej jest wykonać kilka zabiegów powtarzanych co tydzień. Potem można wykonywać zabiegi powtarzające co miesiąc.

CZY MASAŻ KOBIDO JEST
DLA MNIE?

Masaż Kobido może wykonywać każda osoba, która chce poprawić wygląd skóry twarzy. Zabieg sprawdza się w przypadku poszarzałej, matowej i luźnej skóry. Jeśli chcesz przywrócić skórze zdrowy koloryt i blask – kilka zabiegów Kobido pozwoli pobudzić krążenie krwi, dotlenić skórę i rozświetlić ją. Dzięki wzmożeniu krążenia krwi i limfy pobudzony zostaje metabolizm komórkowy, co usprawnia procesy odnowy skóry. Masaż Kobido mogą wykonywać osoby pragnące wspomóc regenerację skóry i jej oczyszczenie, wspomaga usuwanie toksyn skumulowanych w skórze, usprawnia procesy złuszczania martwych komórek naskórka. Pomaga też w usuwaniu obrzęków twarzy.
Osoby, które chcą kompleksowo odmłodzić całą twarz, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii mogą wykonać serię masażów Kobido. Zabieg jest szczególnie wskazany tym osobom, których skóra staje się coraz bardziej wiotka, a twarz traci pożądany owal. Wówczas masaże zapewniają kompleksowy efekt liftingu twarzy i szyi. Poza działaniem liftingującym, masaż Kobido pozwala na wygładzenie drobnych zmarszczek mimicznych. Dlatego na zabieg mogą zdecydować się osoby, u których pojawiły się pierwsze zmarszczki na czole, pod oczami czy na szyi. Jest to ponadto idealne rozwiązanie dla osób narażonych na stres i doświadczających nadmiernego napięcia mięśni twarzy i karku czy napięciowych bólów głowy. Zabieg ma charakter relaksującego masażu, zatem na sesję masażu Kobido może zdecydować się każdy, kto doświadcza silnego napięcia nerwowego i stresu. Bardzo często przewlekłe narażenie na stres manifestuje się nadmiernym napięciem mięśni karku i twarzy, co może prowadzić do bólu głowy i szyi. Masaż pomaga się rozluźnić, wyeliminować stres i odpocząć.

JAK CZĘSTO
WYKONYWAĆ MASAŻ?

Relaksujący zabieg masażu twarzy i karku można wykonywać zawsze wtedy, gdy pojawia się stres i potrzeba rozluźnienia. Regularne wykonywanie masażu pomoże mięśniom rozluźnić się, dzięki czemu zredukowane zostaną bóle głowy i karku. W związku z tym, że obecnie większość z nas doświadcza stresu oraz napięcia mięśni – dobrze jest potraktować masaże Kobido jako rutynowy rytuał wspomagający walkę ze stresem. Regularne wykonywanie masażu jest wskazane także wówczas, gdy zabieg stosowany jest w celach odmładzających. Wówczas powtarzanie zabiegu zwiększa jego efektywność, co przekłada się na pobudzenie metabolizmu komórek, aktywowanie syntezy włókien kolagenowych i lepsze dotlenienie skóry.
Zalecany jest następujący schemat terapii: początkowo warto wykonać co najmniej 5-7 zabiegów, z częstotliwością jednego zabiegu na tydzień. Następnie można wykonywać zabieg powtarzający raz na kilka tygodni. Aby podtrzymać efekt liftingu i odmłodzenia twarzy, warto jest powtórzyć serię kilku zabiegów raz na kilka miesięcy. Utrzymywanie takiej regularności zabiegów pozwala na zachowanie skóry w świetnej kondycji i doskonale wpływa na owal twarzy. Oczywiście w razie potrzeby można wykonać dłuższą serię zabiegów lub powtarzać je doraźnie, np. wówczas, gdy pojawi się nadmierne napięcie mięśni, częste bóle głowy i karku.

HISTORIA MASAŻU KOBIDO

Masaż liftingujący Kobido to tradycyjny, japoński masaż twarzy. Stanowi on jeden z elementów ANMA, czyli tradycyjnej japońskiej terapii masażem. Skrót ANMA pochodzi od dwóch słów, które doskonale oddają istotę masażu. Pierwszym z nich jest słowo ‘an”, czyli ciśnienie, a drugie to „ma”, co oznacza pocieranie. Takie masaże, bazujące właśnie na pocieraniu oraz ugniataniu tkanek były stosowane nawet 7000 lat temu w Chinach, a około V wieku n. e. pojawiły się w Japonii. Taką technikę masażu szczególnie upodobali sobie Samurajowie, który stosowali masaże w celu poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego. Podobnie jak inne techniki masażu wywodzące się ze Wschodu, także tradycyjne masaże japońskie koncentrowały się na odblokowaniu i usprawnieniu przepływu energii, co ma pomóc przywróceniu równowagi organizmu.

W 1472 roku cesarzowa Japonii poszukiwała skutecznych sposobów na zachowanie młodości i pięknego wyglądu. Zaadaptowano techniki masażu Kobido i zaczęto wykorzystywać go jako masaż odmładzający. Za opracowanie 48 technik Kobido, które wykorzystywane są do dziś odpowiadało dwóch mistrzów masażu, którzy połączyli swe siły i stworzyli najpopularniejszą technikę masażu twarzy, która bardzo szybko zyskała na popularności. Na przestrzeni kolejnych kilkuset lat kolejni mistrzowie masażu zgłębiali techniki Kobido. Zaraz po II Wojnie Światowej jeden z mistrzów Ito otworzył elitarną szkołę, w której swą wiedzę przekazał jedynie trzem uczniom. Jeden z nich – Mochizuki wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i dzięki temu technikę Kobido poznał cały świat. Miało to miejsce w 1990 roku. W 2006 roku, na krótko przed odejściem Mistrza Ito, dr Shogo Mochizuki został mianowany mistrzem rodu i rodu Kobido 26 generacji.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności