+48 578 364 251

OSOCZE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWE ARTHREX®

Osocze bogatopłytkowe Arthrex® oraz fibryna bogatopłytkowa to innowacyjne zabiegi o kompleksowym działaniu odmładzającym, rewitalizującym i wspomagającym regenerację. Osocze oraz fibryna, które wykorzystywane są w celu ostrzykiwania wybranych partii ciała pozyskiwane są z próbki krwi pobranej od Pacjenta. Oznacza to pełną biozgodność preparatu, brak ryzyka wystąpienia odczynów alergicznych, a jednocześnie bardzo skuteczne działanie. Próbka krwi o objętości około 15 ml pobierana jest na początku zabiegu, po czym poddawana jest odwirowaniu w celu odseparowania czynników wzrostu. Tak pozyskany koncentrat związków aktywnych transferowany jest do strzykawki i wprowadzany w głąb skóry na wybranych obszarach ciała. Zarówno sam proces nakłuwania skóry, jak i wstrzykiwany koncentrat aktywują fibroblasty oraz komórki macierzyste skóry. Zabieg trwa około 30 minut i towarzyszy mu znikoma bolesność, a zalecana liczba zabiegów to 3 do 6, powtarzane co 2-4 tygodnie.

PREPARATY KRWIOPOCHODNE

1

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe – jak sama nazwa wskazuje – to koncentrat płytek krwi, które uwalniają czynniki wzrostu. Te związki aktywne odpowiadają m. in. za pobudzenie procesów syntezy kolagenu i elastyny, aktywowanie procesów neoangiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych, a także zahamowania procesów degradacji skóry.
Osocze bogatopłytkowe Arthrex® znajduje bardzo różnorodne zastosowanie w gabinecie medycyny estetycznej. Przede wszystkim osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w celu odmłodzenia twarzy. Ostrzykiwanie skóry twarzy umożliwia poprawę jej wyglądu – ujednolicenie kolorytu, przywrócenie blasku, spłycenie zmarszczek. Podobne efekty można uzyskać wykonując iniekcje osocza bogatopłytkowego Arthrex na skórze szyi oraz dekoltu, a także dłoni. Osoczem bogatopłytkowym można potraktować rozmaite blizny – zabieg przyspiesza ich gojenie się i zmniejsza widoczność tych defektów skórnych. Kolejna lokalizacja na ciele, na której zastosować można osocze bogatopłytkowe to skóra głowy. Taka terapia wspomaga leczenia łysienia o rozmaitym podłożu, ograniczając nadmierne wypadanie włosów. To bardzo skuteczna metoda aktywowania mieszków włosowych i rewitalizacji skóry głowy, co przekłada się na wzmocnienie włosów, poprawę ich kondycji i pobudzenie tempa wzrostu.
Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w celu rewitalizacji warg sromowych większych oraz pochwy. Dzięki temu okolice intymne są odmłodzone i nawilżone, a procesy regeneracji – bardziej efektywne.
Osocze bogatopłytkowe świetnie sprawdza się również w terapii zaburzeń erekcji.

2

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Fibryna bogatopłytkowa uznawana jest za jeden z najefektywniejszych preparatów wykorzystywanych w zabiegach medycyny estetycznej. Jest to krwiopochodny materiał autologiczny, co oznacza, że jest pozyskiwany z krwi pacjenta. Fibryna zawiera wszystko to, co osocze bogatopłytkowe, czyli wysoką koncentrację płytek krwi, a także czynników wzrostu. Preparat ten jest dodatkowo wzbogacony o włókna fibryny, które tworzą skomplikowaną, trójwymiarową sieć. Przekłada się to na powolniejsze i dłuższe uwalnianie składników aktywnych oraz lekki efekt wolumetryczny. Takie stopniowe działanie fibryny pozwala na dłuższą stymulację komórek macierzystych skóry i fibroblastów do zaawansowanych procesów odnowy i odmłodzenia skóry.
Pobudzenie procesów autoregeneracji skóry umożliwia wszechstronne zastosowanie fibryny bogatopłytkowej. Zabieg pozwala na rewitalizację i odmłodzenie skóry twarzy, a w wersji rozszerzonej także szyi lub szyi i dekoltu. Fibryna wykorzystywana jest w zabiegu wypełniania doliny łez, co pozwala na odmłodzenie okolic oczu oraz zredukowanie widoczności zasinień pod oczami. Fibryna bogatopłytkowa pozwala ponadto na kompleksową poprawę wyglądu dłoni. Kolejne zastosowania tego odmładzającego koncentratu to spłycenie i rozjaśnienie blizn potrądzikowych, po oparzeniach czy blizn pooperacyjnych, a także rozstępów. A ostrzykiwanie fibryną warg sromowych pozwala na rewitalizację okolic intymnych, poprawę napięcia ścianek pochwy i jej lepsze nawilżenie.

JAKĄ PRZEWAGĘ NAD INNYMI MA SYSTEMEM ARTHREX®?

Na rynku medycyny estetycznej dostępnych jest wiele procedur z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz fibryny. System Arthrex® pozwolił na zrewolucjonizowanie procesu pozyskania osocza i fibryny z krwi Pacjenta. Innowacyjność takiego rozwiązania polega przede wszystkim na możliwości pozyskania osocza o znacznie większej koncentracji płytek krwi. Próbka krwi wirowana jest wolniej niż w innych wirówkach, przez co płytki krwi nie są aktywowane jeszcze podczas wirowania krwi i nie uwalniają czynników wzrostu w probówce, a dopiero w miejscu docelowym zabiegu. W porównaniu z innymi systemami, Arthrex® umożliwia uzyskanie koncentratu o nawet trzykrotnie większej koncentracji płytek krwi. A to w bezpośredni sposób przekłada się na wysoką efektywność zabiegu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także możliwość kontrolowania parametrów pracy aparatury, dzięki czemu można ściśle kontrolować zawartość płytek krwi i innych elementów komórkowych. Oznacza to możliwość zindywidualizowania terapii.
Kolejna zaleta systemu Arthrex® to możliwość wyeliminowania jakichkolwiek antykoagulantów czy aktywatorów – odwirowywana jest sama próbka krwi. Wyklucza to ryzyko alergii. Unikatowy system dwóch strzykawek w układzie zamkniętym pozwala na bardzo szybkie odwirowanie, a następnie przygotowanie i zaaplikowanie osocza bogatopłytkowego. Dzięki temu ten etap przygotowywania osocza jest w pełni bezpieczny. Sprawny i bardzo szybki przebieg całej procedury oznacza krótszy czas trwania całego zabiegu, co jest ogromnych udogodnieniem zarówno dla Pacjenta.
System jest w pełni zautomatyzowany i bardzo prosty w obsłudze, co wyklucza wystąpienie jakichkolwiek błędów. Skuteczność systemu Arthrex® potwierdzona jest badaniami klinicznymi zatwierdzonymi przez FDA. Gwarantuje to efektywne pozyskiwanie osocza oraz fibryny, a także wysoki stopień bezpieczeństwa zabiegu. System Arthrex® stanowi doskonałą kombinację najwyższej jakości zabiegu, a także możliwości zminimalizowania ryzyka powikłań.

EFEKTY UŻYCIA PREPARATÓW KRWIOPOCHODNYCH GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda oraz preparat krwiopochodny. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe oraz pobierana jest krew Pacjenta, która następnie ulega opracowaniu w specjalnej wirówce. W trakcie tego procesu z krwi wytrąca się osocze bogatopłytkowe lub fibryna. Tak przygotowany preparat umieszczany jest w strzykawce. Podczas zabiegu lekarz wykonuję serie nakłuć przypominających mezoterapię lub wprowadza preparat kaniulą w głębsze partie tkanek.

EFEKT

Kombinacja związków aktywnych pobudza procesy naprawcze i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, umożliwiając odmładzanie skóry twarzy, dłoni, szyi i dekoltu. Zabieg umożliwia wygładzenie zmarszczek i uelastycznienie skóry, zredukowanie przebarwień i ujednolicenie kolorytu skóry. Osocze bogatopłytkowe i fibryna pozwalają ponadto na zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów. Kolejne zastosowanie zabiegu to wspomaganie terapii łysienia – efektem ostrzykiwania skóry głowy osoczem czy fibryną jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz pobudzenie ich wzrostu. Natomiast wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w celu rewitalizacji warg sromowych pozwala na wzmocnienie struktury skóry, lepsze ukrwienie okolic intymnych oraz ich optyczne odmłodzenie. Pierwsze efekty dostrzegalne są już w trakcie wykonywania serii zabiegów i efekty te utrzymują się przez wiele miesięcy.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

REKONWALESCENCJA

Rekonwalescencja po podaniu preparatów krwiopochodnych przebiega zazwyczaj bardzo łagodnie, gdyż pochodzą one z naturalnej tkanki Pacjenta. W miejscach wkłuć mogą wystąpić zaczerwienienia oraz niewielkie siniaczki. Jeżeli preparat podawany jest pod oczy, to możliwe jest powstanie opuchlizny utrzymującej się kilka dni.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do zabiegów z preparatami krwiopochodnymi nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

 

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.

 

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności