+48 578 364 251

LASEROWY PEELING WĘGLOWY

Peeling węglowy to zabieg polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Jest to zabieg polegający na zaaplikowaniu maski węglowej i działania na skórę lasera Q-Switch. Dzięki takiej kombinacji drobinki węgla przenikają w głąb skóry, poprawiając jej wygląd i dogłębnie ją oczyszczając.
Peeling węglowy jest wyjątkowym rodzajem peelingu, pozwalającym na złuszczanie martwego naskórka, oczyszczanie porów, normalizację pracy gruczołów łojowych. Zabieg wykonywany jest w celu wygładzenia skóry, jej dogłębnego oczyszczenia, rozświetlenia i przywrócenia jednolitego kolorytu. Takie kompleksowe działanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu lasera Q-Switch, który oddziałuje na skórę oraz zaaplikowaną wcześniej maskę węglową. Aktywowanie drobinek węgla pozwala na uzyskanie efektu głębokiej penetracji węgla w głąb skóry, co pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Z kolei efekt ablacyjny prowadzi do efektywnego złuszczania martwego naskórka i wygładzenia skóry.
Peeling węglowy jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie towarzyszą mu znaczne dolegliwości bólowe, a po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Zabieg może być powtarzany w razie potrzeby. Najczęściej peeling węglowy wykonywany jest na twarzy, a inne popularne lokalizacje to dekolt oraz plecy. Jest to bardzo bezpieczna metoda oczyszczania skóry, jej rewitalizacji i odmładzania. Zabieg może być wykonany zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Należy jednak pamiętać, że przeciwwskazaniem do peelingu węglowego jest stosowanie preparatów światłouczulających.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

EFEKT

Już jednorazowe wykonanie zabiegu z peelingiem węglowego pozwala zauważyć efekty. Skóra jest rozjaśniona, pełna blasku i zdrowego kolorytu. Pory skórne są oczyszczone, zredukowana zostaje widoczność zaskórników, powierzchnia skóry jest bardziej wygładzona. W przypadku skóry trądzikowej zaobserwować można szybsze gojenie się zmian trądzikowych, a także ograniczenie powstawania kolejnych zmian zapalnych. Możliwe jest ograniczenie przetłuszczania skóry, rozjaśnienie zaczerwienienia i płytkich przebarwień, a także odżywienie i dotlenienie skóry. Twarz wygląda na młodszą i wypoczętą, jest bardziej elastyczna i ujędrniona.
Warto jednak wykonać serię kilku zabiegów – umożliwi to kompleksowe oczyszczenie i odnowę skóry. Zalecane jest wykonanie 3-5 peelingów węglowych, powtarzanych co 2-3 tygodnie.

WSKAZANIA DO PEELINGU
WĘGLOWEGO

Peeling węglowy może być wykonany u każdego, kto potrzebuje oczyszczenia, odświeżenia i wygładzenia skóry. Zabieg dedykowany jest przede wszystkim osobom posiadającym cerę przetłuszczającą się, ze skłonnością do łojotoku, powstawania zaskórników czy zmian trądzikowych. Wskazaniem do wykonania zabiegu peelingu węglowego może być pielęgnacja skóry młodej, jak i dojrzałej, z widocznymi oznakami starzenia.
Peeling może być wykonany u osób, które mają pogrubiały naskórek, a ich skóra jest pozbawiona kolorytu i blasku. Wskazaniem do peelingu węglowego może być także redukowanie widoczności przebarwień czy blizn potrądzikowych. Zabieg może ponadto umożliwić wygładzenie drobnych zmarszczek czy pierwszych oznak starzenia się skóry. Peeling węglowy może być wykonany w celu ujednolicenia kolorytu skóry, zatem powinny zdecydować się na niego osoby z poszarzałą cerą. Kolejnym wskazaniem do peelingu węglowego może być także chęć pobudzenia procesów regeneracyjnych, aktywowanie metabolizmu komórkowego i krążenia krwi. Ponadto zabieg może być wykonany w celu złuszczenia martwego naskórka, co ma umożliwić lepszą penetrację związków odżywczych kosmetyków w głąb skóry.

PRZEBIEG PEELINGU
WĘGLOWEGO

Peeling węglowy może być wykonany na skórze twarzy, a także dekoltu czy pleców. Zabieg peelingu węglowego składa się z dwóch etapów. Na początku skóra jest dokładnie oczyszczana, po czym jest na nią aplikowana maska węglowa. Jest to koloidalna zawiesina drobinek węgla, które przenikają w głąb porów skórnych. Węgiel ma bardzo cenną właściwość – absorbuje wszelkie zanieczyszczenia, dogłębnie oczyszczając skórę. Maska pozostaje na skórze przez 10-15 minut, po czym skóra poddawana jest działaniu lasera Q-Switch Nd: Yag. Zastosowanie lasera pozwala na uzyskanie dwóch korzystnych dla skóry efektów – fototermolizy i fotoablacji.
Początkowo użycie lasera polega na zastosowaniu fazy termicznej, co prowadzi do podgrzania cząsteczek węgla. Dzięki temu przenikają one w głąb skóry, ponadto zwiększa się stopień absorpcji zanieczyszczeń na drobinkach węgla. W kolejnym etapie zabiegu peelingu węglowego laser emituje falę o długości 1064 nm, co powoduje wywołanie fotoablacji. Mikrocząsteczki węgla ulegają dynamicznemu rozpadowi, czemu towarzyszy skuteczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, złuszczanie martwego naskórka oraz efekt wygładzenia skóry.

PO ZABIEGU PEELINGU WĘGLOWEGO

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i ściągnięta; objawy te powinny ustąpić samoistnie. Pielęgnacja pozabiegowa skóry sprowadza się przede wszystkim do unikania ekspozycji na słońce przez cztery tygodnie od zabiegu. Przez kilka pierwszych dni należy unikać korzystania z sauny czy basenu, a także gorących kąpieli. Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja skóry. Niewskazane jest stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu, mogących podrażniać skórę, a także peelingów, zalecane jest natomiast używanie łagodzących preparatów na bazie panthenolu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności