+48 578 364 251

POWIĘKSZANIE UST

Pełne i jędrne wargi to bardzo kobiecy widok. Jeśli jednak natura nie obdarzyła Cię wydatnymi ustami, jest na to sposób!

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to 15-minutowy zabieg, który daje spektakularne efekty. Rezultat może sprawiać wrażenie bardzo naturalnego lub być naprawdę znaczny, wszystko zależy od Twoich preferencji. Możemy też skorygować asymetrię i poprawić kształt oraz kontur warg.

Na konsultacji analizujemy naturalny kształt, predyspozycje i rysy twarzy, co pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty.

W Princesse powiększamy usta między innymi metodami rosyjskimi, Mildiani Lips, Natural Kiss, Baby Doll oraz klasyczną, a także metodami dopasowanymi specjalnie dla mężczyzn.

W Princesse masz gwarancję, że nie wyjdziesz z ustami przypominającymi „kaczy dzióbek”. Natomiast musisz się liczyć z tym, że jeśli przyjdziesz z nieprawidłowo powiększonymi ustami w innym salonie, to korekta nie zawsze będzie możliwa i lekarz może zalecić Ci najpierw usuwanie starego kwasu hialuronowego.

Do wypełnień ust stosujemy najwyższej jakości preparaty marek Juvéderm® i StylAge®.

METODY POWIĘKSZANIA UST

1

METODA ROSYJSKA

Metoda rosyjska to usta najbardziej płaskie ze wszystkich dostępnych metod z zarysowanym konturem i mocno uniesione do góry z efektem „keyhole”, czyli górną wargą odsłaniającą lekko przednie zęby. Metoda ta daje spektakularny, aczkolwiek niezbyt naturalny efekt.

2

METODA MILDIANI LIPS

Nasza autorska metoda łącząca w sobie wiele technik. Pacjentka może dobrać kształt ust, stopień zarysowania konturu, kształt łuku Kupidyna. Precyzyjnie można określić, oczekiwany rozmiar. Jest to najbardziej zaawansowana dostępna technika powiększania ust.

3

METODA BABY DOLL

Usta dosyć płaskie, z wyraźnym konturem, ale nie z tak zaostrzonym łukiem Kupidyna, jak przy metodzie rosyjskiej. Wyraźnie podniesione są również boki ust, twarz zyskuje pogodny charakter, wargi są wyraźnie, lecz wciąż naturalnie, powiększone. Usta nabierają kształtu kokardki.

4

METODA NATURAL KISS

Jest to najnaturalniejsza metoda powiększania ust. Pozostawiamy naturalny kształt warg, nadając im jedynie objętości. Modelowanie ust przy tej metodzie odbywa się za pomocą kaniuli, co czyni ją bardzo bezpieczną, a także redukuje opuchliznę pozabiegową oraz siniaczki.

5

METODA KLASYCZNA

Dziś już bardzo rzadko używana ze względu na przyczynianie się do odstawania ust i tzw. „kaczego dzióbka”. Metoda ta ma jednak zastosowanie, np. w przypadku progenii i innych wad zgryzu, kiedy chcemy uwypuklić jedną z warg, by uzyskać harmonijny profil twarzy.

6

METODA X-LIPS

Powiększanie ust męskich to nie lada wyzwanie. Efekty zwykle muszą doskonale imitować naturę, a zarazem być dobre i trwałe. Opracowaliśmy własną metodę powiększania ust męskich – X-Lips. Wargi stają się pełniejsze, twarz zyskuje młodszy wygląd, jednak efekt jest nieprzerysowany.

CZYM JEST KWAS HIALURONOWY?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ciele, a jego najcenniejszą właściwością jest higroskopijność, czyli zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody, co się równa około tysiąc razy większej masie niż masa tej jednej cząsteczki. Dziś kwas hialuronowy powstaje w laboratoriach, w których jest produkowany przez bakterie. W procesie produkcji zostaje oczyszczony z białek bakterii. Właśnie od stopnia oczyszczenia kwasu zależy jego jakość. 

Kwas hialuronowy dzielimy na nieusieciowany i usieciowany. Ten pierwszy nadaje się do nawilżania skóry, mezoterapii, a drugi stanowi wypełniacz i stymulator tkankowy. Kwas sieciuje się za pomocą BDDE lub PEG. „Porządkuje” to jego cząstki, co wpływa na to, że w skórze uwalnia się bardzo powoli, co pozwala nam się cieszyć długotrwałymi efektami zastosowania wypełniaczy.

Od stopnia sieciowania zależy, jak długo kwas będzie się utrzymywał. Im będzie bardziej zbity, tym wolniej będzie się rozpuszczał, czyli tym dłużej się utrzyma w tkance. Miękkie kwasy utrzymują się około 6-8 miesięcy, gęste kwasy od 12 do 24 miesięcy. Miękkich używamy do wypełnianie doliny łez, średnich do ust i zmarszczek, a twardych do zabiegów wolumetrycznych, takich jak korekta szczęki, brody czy kości policzkowych.

W medycynie estetycznej nie stosujemy czystego kwasu hialuronowego, tylko preparaty, w których na 1 gram preparatu przypada 20-30 miligramów HA, czyli 2-3%. Pozostała część to sól fizjologiczna i substancje pomocnicze, m.in. stabilizatory i środki do sieciowania. 

Od stopnia sieciowania zależy, jak długo kwas będzie się utrzymywał. Im będzie bardziej zbity, tym wolniej będzie się rozpuszczał, czyli tym dłużej się utrzyma w tkance. Miękkie kwasy utrzymują się około 6-8 miesięcy, gęste kwasy od 12 do 24 miesięcy. Miękkich używamy do wypełnianie doliny łez, średnich do ust i zmarszczek, a twardych do zabiegów wolumetrycznych, takich jak korekta szczęki, brody czy kości policzkowych.

Kwas hialuronowy sam w sobie jest substancją bardzo bezpieczną. Ryzyko powikłań niesie głównie jego niefachowe podanie. Najgroźniejsze powikłanie występuje, gdy zostanie podany w nieodpowiednim miejscu i zatka światło głównej tętnicy w ostrzykiwanej okolicy. Krew przestanie dopływać do skóry, na której z czasem rozwinie się martwica. Doświadczony zabiegowiec potrafi od razu rozpoznać wystąpienie tego powikłania i zareagować podając środek rozpuszczający kwas hialuronowy, co zapobiegnie rozwojowi martwicy.

GALERIA PRZED I PO

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe. Japońska technika wkłuwania igieł zapewnia wysoki komfort zabiegu. Na życzenie możemy również wykonać znieczulenie miejscowe (dentystyczne), które całkowicie znosi czucie w obszarze zabiegowym.

Podczas zabiegu pod skórę zostaje wprowadzony kwas hialuronowy za pomocą bardzo cienkiej igły.  Na koniec usta są delikatnie przemasowywane, a Pacjent otrzymuje pisemne zalecenia wraz z dokumentacją pochodzenia podanego preparatu..

REKONWALESCENCJA

Proces gojenia ust jest bardzo różny w zależności od naturalnej fizjonomii oraz zastosowanej metody.

Zwykle od razu po zabiegu usta puchną, co nasila się wieczorem i kolejnego dnia. Przy metodach bardziej inwazyjnych, takich jak rosyjska lub Mildiani Lips usta potrafią spuchnąć tak bardzo, że nawet podwajają swoją objętość! Oprócz tego mogą wystąpić krwiaczki i siniaczki. Odczucia bólowe po zabiegu są niewielkie. Duża opuchlizna utrzymuje się około 2-3 dni i znika po około tygodniu. Należy w tym czasie dużo pić, gdyż kwas hialuronowy wiąże wodę i jej brak w organizmie może skutkować słabszym efektem.

W trakcie gojenia mogą wystąpić nierówności spowodowane nierównomiernym gromadzeniem się osocza., można też wyczuwać niewielkie grudki, które miękną do 2-3 tygodni. W tym samym czasie powinny wchłonąć się również wszystkie nierówności.

Aby zminimalizować opuchliznę, od drugiego dnia możesz smarować usta maścią z arniki lub maścią taką, jak Altacet. Nie przykładaj jednak do ust lodu, by nie spowodować zbrylania kwasu oraz stosuj się do zaleceń odnośnie masażu ust otrzymanych w gabinecie. Również od drugiego dnia możesz nakładać makijaż, aby ukryć krwiaczki.

Ostateczne zagojenie ust następuje po około miesiącu. Widać wtedy ich ostateczny kształt i wielkość – zwykle tracą około 30% objętości, jaka była widoczna od razu po zabiegu, jeszcze przed powstaniem opuchlizny.

Jeżeli usta okażą się za małe, ponowny zabieg powiększenia można wykonać po miesiącu.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

EFEKT

Usta po zabiegu powiększania są pięknie wypełnione, elastyczne, odzyskują naturalną młodzieńczą sprężystość i stają się ozdobą twarzy. W zależności od wybranej metody są naturalne lub wyraźnie zarysowane. Twarz wygląda młodziej.

Kwas hialuronowy stosowany do wypełnień ust utrzymuje się od 6 do 24 miesięcy. Przyjmuje się, że jest to zależne od kilku czynników.
W przypadku powiększania ust po raz pierwszy kwas utrzyma się  6-8 miesięcy. Skóra wychwytuje cząsteczki hialuronu dążąc do nawilżenia. Dobra wiadomość jest taka, że gdy już nasyci się kwasem, nie będzie go wchłaniać w takim tempie, a więc każde kolejne dostrzyknięcie utrzyma się dłużej, pod warunkiem, że nie będziesz z nim czekać do całkowitego wchłonięcia kwasu z pierwszego podania. Metabolizm znacząco wpływa na czas utrzymywania się kwasu. Nadczynność tarczycy może skrócić go nawet dwukrotnie.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do powiększania ust nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się zabiegu.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności