+48 578 364 251

REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH I POCHWY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Rewitalizacja pochwy i warg sromowych większych przy pomocy osocza bogatopłytkowego to procedura pozwalająca na odmłodzenie okolic intymnych, przywrócenie im nienagannego wyglądu. Ale nie tylko – zabieg wzmacnia też skórę, uelastycznia ją, zapewnia odżywienie i dotlenienie tkanek, zapewnia optymalny poziom nawilżenia. To idealne rozwiązanie na postępującą wraz z wiekiem atrofię warg sromowych większych.
Rewitalizacja warg sromowych to zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe. Ten koncentrat płytek krwi jest pozyskiwany z krwi Pacjenta, zatem pierwszym etapem zabiegu jest pobranie próbki krwi o objętości 50-60 ml i jej odwirowanie. Po otrzymaniu kilku ml osocza ten naturalny preparat wprowadzany jest przy pomocy cieniutkiej igiełki w obszar warg sromowych większych. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i nie wymaga żadnego przygotowania, a także rekonwalescencji. Najlepiej jest wykonać 2-3 zabiegi w odstępach miesięcznych.

CO MOŻNA ZREWITALIZOWAĆ?

1

REWITALIZACJA WARG SROMOWYCH WIĘKSZYCH

Rewitalizacja warg sromowych przy pomocy osocza bogatopłytkowego to bezpieczny zabieg przynoszący spektakularne efekty. Dzięki wykorzystaniu preparatu autologicznego, pozyskiwanego od Pacjenta, zabieg jest w pełni bezpieczny. Najpierw wargi sromowe znieczulane są kremem, po czym od Pacjentki pobierana jest próbka krwi. Uzyskane po jej odwirowaniu osocze bogatopłytkowe podawane jest płytko w tkanki warg sromowych przy pomocy cienkiej igły. Cały zabieg trwa około 20 minut.

Efektem zabiegu jest kompleksowe odmłodzenie i ujędrnianie warg sromowych. Osocze bogatopłytkowe pobudza syntezę włókien kolagenowych, przyczynia się do lepszego ukrwienia tkanek, ich wzmocnienia i ujędrnienia. Dzięki temu wargi sromowe większe mogą odzyskać dawną objętość i sprężystość. Pierwsze efekty zauważalne są w ciągu miesiąca od wykonania zabiegów – wówczas dochodzi do pobudzenia syntezy włókien kolagenu i nowych naczyń krwionośnych. Dla uzyskania najlepszych efektów warto powtórzyć zabieg dwu lub trzykrotnie.
W ciągu pierwszych kilkunastu godzin po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta, jednak objawy te szybko ustępują samoistnie. Wszystkie niepożądane efekty nakłuć znikają w ciągu kilku dni. Przez pierwszych 10 dni należy unikać uprawiania sportu, współżycia, korzystania z wanny, basenu, sauny. Należy stosować jedynie delikatne preparaty do pielęgnacji.

2

REWITALIZACJA ŚCIANEK POCHWY

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym polega na ostrzykiwaniu błony śluzowej koncentratem płytek krwi. Taka kuracja ma na celu pobudzenie fibroblastów do syntezy włókien kolagenowych, aktywowanie powstawania nowych naczynek krwionośnych, a także wspomaganie procesów regeneracyjnych. Odmładzanie pochwy przy pomocy osocza bogatopłytkowego wskazane jest w następujących sytuacjach:
– nasilona suchość pochwy
– ból podczas współżycia
– wysiłkowe nietrzymanie moczu
– wspomaganie regeneracji pochwy po zabiegach laserowych czy chirurgicznych
– częste stany zapalne pochwy
– atrofia pochwy w przebiegu menopauzy, zwłaszcza w przypadku braku możliwości zastosowania hormonalnej terapii zastępczej
Zabieg trwa kilkanaście minut i poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym, a także pobraniem próbki krwi, z której pozyskiwany jest koncentrat płytek krwi. Następnie osocze wprowadzane jest przy pomocy cienkiej igły w głąb tkanek pochwy. Pozwala to na pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych, a pierwsze efekty odczuwalne są już po 3-4 tygodniach od wykonania zabiegu. Ścianki pochwy są wzmocnione i bardziej elastyczne, zredukowana zostaje suchość pochwy, maleje podatność na rozwój infekcji intymnych. Kobiety odczuwają różnicę w jakości kontaktów seksualnych, które dostarczają znacznie większej ilości bodźców. Najlepiej jest wykonać 2-3 zabiegi z częstotliwością jednego zabiegu na miesiąc, a efekty utrzymują się do dwóch lat.

CZYM JEST ZANIK LUB ATROFIA TKANEK SROMU I POCHWY?

Atrofia tkanek warg sromowych większych oraz pochwy to dość częsta przypadłość kobieca, której występowanie nasila się wraz z wiekiem. Zanik warg sromowych obserwowany jest przede wszystkim u dojrzałych kobiet wchodzących w okres menopauzy. Dochodzi wówczas do fizjologicznego spadku poziomu estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Receptory dla estrogenów zlokalizowane są m. in. w obrębie pochwy, warg sromowych, cewki moczowej czy pęcherza. Mniejszemu poziomowi tych hormonów towarzyszy spadek syntezy włókien kolagenowych. Manifestuje się to nie tylko pogorszeniem kondycji skóry na twarzy i szybciej zauważalnym starzeniem się skóry, ale także zmianami w wyglądzie okolic intymnych.
Atrofia warg sromowych i pochwy prowadzi do stopniowego zaniku tkanek, i zmniejszenia ich objętości. Wpływa to negatywnie nie tylko na walory estetyczne, ale także na zanik ochrony przedsionka pochwy. Możliwe jest zatem częstsze występowanie podrażnień i stanów zapalnych. Atrofia pochwy sprowadza się do spadku grubości błony śluzowej, utraty jej elastyczności, a także zmniejszenia aktywności gruczołów. W konsekwencji pojawia się nadmierna suchość pochwy, sprzyjająca występowaniu bolesnych stosunków. Ponadto zachwiana zostaje delikatna równowaga pH pochwy, co zwiększa podatność na infekcje. Ostatecznie może dojść do zauważalnych zmian w wyglądzie warg sromowych większych, spadku libido, pieczenia i swędzenia okolic intymnych. Spadkowi poziomu estrogenów i atrofii okolic intymnych może nawet towarzyszyć nietrzymanie moczu. U niektórych kobiet dotkniętych takimi konsekwencjami menopauzy można zastosować hormonalną terapię zastępczą. Panie, które nie chcą lub nie mogą stosować takiej terapii, mogą zredukować negatywny wpływ menopauzy na okolice intymne stosując zabieg ostrzykiwania warg sromowych i pochwy osoczem bogatopłytkowym. Takie postępowanie pozbawione jest działań niepożądanych, gdyż osocze jest w pełni biokompatybilnym materiałem i nie wywołuje alergii czy podrażnień.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

PROCEDURA

Podczas konsultacji omawiany jest oczekiwany efekt i dobierana jest najlepsza dla danego Pacjenta metoda. Przed zabiegiem nakładana jest maść znieczulająca, która znacznie redukuje odczucia bólowe – iniekcje odczuwa się podobnie do ukłuć komara. Podczas zabiegu następuje podanie preparatu za pomocą bardzo cienkiej igły w odpowiednie partie.

EFEKT

Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które niezwykle skutecznie aktywują procesy regeneracyjne. Efektem ostrzykiwania tkanek jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, powstawanie nowych naczyń krwionośnych, a tym samym lepsze odżywienie i dotlenienie komórek. Osocze bogatopłytkowe wzmacnia tkanki okolic intymnych, wspomaga gojenie się ran pooperacyjnych. Przywraca nienaganny wygląd warg sromowych większych, odmładzając i ujędrniając skórę. Zabieg doskonale sprawdza się w celu usprawnienia procesów regeneracyjnych po innych zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, takich jak laserowe zwężanie pochwy czy perineoplastyka. Ponadto efektem zabiegu może być zredukowanie odczuć bólowych, które występują na przykład podczas jazdy na rowerze.

PRZYGOTOWANIE

Zabieg nie wymaga wielu przygotowań.

24 godziny przed zabiegiem nie spożywaj alkoholu, kofeiny i środków odurzających.

Tydzień przed zabiegiem nie zażywaj popularnych leków przeciwbólowych, gdyż rozrzedzają one krew i może to powodować większą ilość siniaczków po wkłuciach. Podobne działanie mają czosnek i cebula.

Jeżeli przyjmujesz leki z grupy NLPZ, skonsultuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i zapytaj o możliwość odstawienia ich na dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeżeli lekarz odmówi odstawienia leków, nie rób tego na własną rękę! Zabieg nadal można wykonać, jednak musisz się liczyć z  większą ilością siniaczków.

Na dwa tygodnie przed zabiegiem możesz zacząć przyjmować witaminę C, co wzmocni naczynia włosowate, a co za tym idzie, zredukuje powstawanie siniaczków.

REKONWALESCENCJA

Rekonwalescencja jest bardzo szybka, do 2-3 dni widoczne są ślady po wkłuciach, opuchnięcia, zaczerwienienie i ewentualne siniaczki.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazania do nie są liczne, jednak należy ich przestrzegać. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Nosicielstwo WZW B lub WZW C.

Wirusowe zapalenie wątroby często wpływa na reakcje autoimmunologiczne. Zależne jest to głównie od etapu choroby, jak i aktywności choroby. O możliwości wykonania zabiegu z zakresu medycyny estetycznej może zadecydować tylko Twój lekarz prowadzący. Zwróć się do niego o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu. Tylko wtedy możemy podjąć się jego wykonania.

Cukrzyca.

Zaawansowana cukrzyca jest stanem, w którym utrudnione jest gojenie ran. Leczona i kontrolowana cukrzyca nie stanowi jednak problemu. Jeżeli cierpisz na cukrzycę, poproś swojego lekarza o pisemną zgodę na wykonanie zabiegu medycyny estetycznej i przedstaw nam ją w dniu zabiegu.

Aktywna choroba nowotworowa.

Choroba nowotworowa, która wystąpiła w czasie krótszym, niż 5 lat poprzedzających zabieg.

Chemio i radioterapia.

Choroby autoimmunologiczne oprócz chorób tarczycy, bielactwa nabytego i łysienia plackowatego. Przykładowo do chorób tych należą łuszczyca, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, miastenia, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, sarkoidoza, choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Kuracja Izotekiem lub jego zamiennikami w odstępie nie większym niż 6 miesięcy od daty zabiegu.

Leki sterydowe oprócz leków na astmę i sterydów wziewnych przyjmowane w czasie krótszym niż miesiąc przed planowanym zabiegiem.​

Leki grzybobójcze lub antybiotyki przyjmowane w czasie krótszym niż tydzień przed zabiegiem.

Skłonność do keloidów.

Hemofilia.

Epilepsja.

Ciąża i karmienie piersią. Nie wykonujemy zabiegów dla pań w ciąży i matek karmiących, nawet za zgodą lekarza. Jeśli chodzi o dzieci, ostrożności nigdy za wiele!

Nosicielstwo wirusa HIV lub aktywna choroba AIDS.

Choroby skóry w obszarze planowanego zabiegu.​

Gorączka, infekcja wirusowa bądź bakteryjna w dniu zabiegu.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności