+48 578 364 251

USUWANIE ZMIAN I KŁYKCIN KOŃCZYSTYCH NA NARZĄDACH PŁCIOWYCH

Kłykciny kończyste to nienowotworowe zmiany skórne, które pojawiają się w efekcie infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego. Wirus przenoszony jest drogą płciową, zatem najczęstsza lokalizacja kłykcin kończystych to okolice narządów płciowych i odbytu. Zmiany skórne mogą mieć charakter mniejszych lub większych narośli i niekiedy może im towarzyszyć świąd, krwawienie oraz ból podczas stosunku. Dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie. W tym celu doskonale sprawdza się laser bądź zabieg chirurgicznego usuwania zmian.
Laserowe usuwanie zmian skórnych polega na poddaniu ich działaniu wiązki lasera, który oddziałuje na kłykcinę kończystą oraz niewielki obszar otaczającego ją zdrowego naskórka. Zabieg nie trwa długo – zazwyczaj to kilkanaście minut do pół godziny. Skóra przed zabiegiem jest znieczulana kremem, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Po zastosowaniu lasera nie występuje krwawienie. Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych i innych zmian polega na zastosowaniu znieczulenia miejscowego i wycięcia zmian przy pomocy skalpela. Gdy istnieje taka konieczność, wycinek skóry wysyłany jest do laboratorium w celu przeprowadzenia badania histopatologicznego.

JAKIE ZMIANY MOŻNA USUNĄĆ?

Rozmaite zmiany skórne, takie jak znamiona barwnikowe, brodawki czy kłykciny kończyste można usunąć laserowo lub skalpelem. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych umożliwia pozbycie się zmian o rozmaitym charakterze i wielkości. Zabieg z wykorzystaniem skalpela umożliwia wycięcie tych zmian, co zapewnia doskonały efekt estetyczny. Zmiany usuwane są z niewielkim marginesem zdrowej tkanki, a powstała po zabiegu blizna jest niewielka. Po wygojeniu okolicy pozabiegowej widoczność blizny można zmniejszyć zabiegami laserowymi. Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych daje możliwość nie tylko przywrócenia nienagannego wyglądu skórze. Wycięta tkanka skórna może być poddana badaniu histopatologicznemu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tych zmian skórnych, które mogą mieć podłoże nowotworowe. Wówczas jedynie badanie histopatologiczne pozwala na dokładną ocenę zmiany. Wycinek skórny oceniany jest pod mikroskopem pod kątem obecności atypowych komórek.

Laserowe usuwanie zmian skórnych dedykowane jest usuwaniu takich zmian jak kłykciny kończyste, brodawki, włókniaki i prosaki, a także kępki żółte. Zabieg pozwala na natychmiastowe usuwanie zmian skórnych bez pozostawiania blizn. Wiązka lasera oddziałuje na tkankę i powoduje wystąpienie efektu fotokoagulacji. Laser podgrzewa wodę zlokalizowaną w tkance i prowadzi do jej odparowania. Temu zjawisku towarzyszy koagulacja tkanki, a tym samym usunięcie niepożądanej zmiany skórnej. Taka metoda usuwania zmian skórnych polecana jest przede wszystkim wtedy, gdy nie ma konieczności wykonania badania histopatologicznego.
Po laserowym lub chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych ważne jest przestrzeganie kilku zaleceń pozabiegowych. Najważniejsze z nich to odpowiednia pielęgnacja miejsca, z którego usunięta została zmiana skórna. Ważne jest unikanie sauny i basenu, gorących kąpieli, a także ekspozycji na słońce. Konieczne jest stosowanie filtrów anty UV. Niewskazana jest także aktywność fizyczna.

Serdecznie polecam!

Justyna Gradek

EFEKT

Laserowe oraz chirurgiczne usuwanie znamion czy kłykcin kończystych umożliwia pozbycie się niepożądanych zmian. Efekt zauważalny jest natychmiast. W przypadku laserowe usuwania zmian skórnych w miejscu zastosowania lasera powstają niewielkie strupki, które goją się samoistnie w ciągu  -14 dni. Z kolei po chirurgicznym usunięciu zmiany skórnej zakładane są szwy i opatrunek. Rana goi się szybko i pozostaje po niej blizna, której rozległość zależy od wielkości usuniętej zmiany. Zmiany skórne o charakterze włókniaków, znamion barwnikowych czy brodawek skórnych zazwyczaj nie ustępują samoistnie, więc jedyną możliwością ich usunięcia jest wykonanie profesjonalnego zabiegu. Warto mieć na uwadze, że kłykciny kończyste (czyli zmiany o podłożu wirusowym) oraz zmiany barwnikowe powstałe w efekcie ekspozycji na słońce mają tendencje do nawrotów.

ZALETY WIZYTY W PRINCESSE

DOŚWIADCZENIE

Nasza klinika powstała w 2005 roku, co pozwoliło nam zdobyć ogromne doświadczenie. Wykonaliśmy już ponad 35.000 zabiegów. Nasze metamorfozy są znane jako najbardziej spektakularne w Polsce. Z łatwością wykreujemy dla Ciebie efekty bardzo naturalne lub ekstremalnie wyraziste.

JAKOŚĆ

W Princesse® stosujemy wyłącznie najwyższej jakości preparaty pochodzące wprost od producentów. Wysoką jakość usług potwierdza ponad 800 zgromadzonych na Booksy i na Facebooku opinii klientów, kórych średnia wynosi 5/5.

STANDARYZACJA

W naszych zabiegach stawiamy na ścisłe trzymanie się procedur - niezależnie od tego, którą z naszych lokalizacji wybierzesz, spotkasz się z takimi samymi zaawansowanymi technikami zabiegowymi, co jest zasługą naszego centralnego ośrodka szkoleniowego dla pracowników i bardzo wysokich wymogów kadrowych.

O PRINCESSE®

Klinika Princesse® to nowoczesna placówka medycyny estetycznej i centrum szkoleniowe. Założona została w 2005 roku. Bogate doświadczenie i ponad 35.000 wykonanych dotychczas zabiegów pozwoliło nam na wyselekcjonowanie wyłącznie najlepszych procedur i urządzeń.
W Klinice Princesse® pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra lekarska i kosmetologiczna, wciąż doskonaląca swoje umiejętności poprzez udział w seminariach i konferencjach poświęconych praktykowanym przez siebie dziedzinom w Polsce, jak i na całym świecie.
W Princesse® stawiamy na naturalność i perfekcję, a także spektakularne efekty, jakie prezentują modelki i celebrytki. Wychodzimy z założenia, że zabiegi estetyczne nie mają być przebraniem, a podkreśleniem i uwydatnieniem atutów, jakie ma każdy z nas.

TYCH PRODUKTÓW UŻYWAMY

KONTAKT

REZERWACJA ONLINE

Recepcja:

Godziny otwarcia:

Pon-pt: 10.00-18.00
So-nie: nieczynne

 

Nasze Kliniki są przyjazne dla osób niepełnosprawnych.

Adres w Warszawie:

Warszawa, Włochy

ul. Instalatorów 10

02-237 Warszawa

Adres we Wrocławiu:

Wrocław, Krzyki

ul. Rymarska 14

53-206 Wrocław

Adres w Krakowie:

Kraków, Stare Miasto
ul. Józefa Dietla 50/15
31-039 Kraków

Dojazd:

Tramwaje nr 18, 22, 52.

FORMULARZ KONTAKTOWY


    Polityka prywatności